הזמן הטוב ביותר להפליג לאלסקה - החודשים היקרים יותר

המדינה הגדולה ביותר מבחינת שטח בארצות הברית והצפונית ביותר, מוזרה וייחודית ביותר, אלסקה מתפרשת על שטח של מעל 1,700,000 קמ"ר והיא מציעה חוויות ייחודיות לא מהעולם הזה, נוף מהפנט, חיות בר מדהימות ומזג אוויר בלתי צפוי שיכול להיות קיצוני מאוד. עונות משתנות בזמנים שונים באזורים שונים, וטווח הטמפרטורות נע בין- 35 ל- 62- מעלות צלזיוס.

עונת השיא באלסקה נמשכת מיוני עד אוגוסט. זוהי התקופה המושלמת לחופשה מהנה באלסקה, אבל המחירים הם הגבוהים ביותר בעונה זו.

 • חופשה משפחתית לאלסקה יש להזמין לפחות חצי שנה מראש, אם כי עדיף אפילו שנה מראש בגלל המספר המוגבל של התאים שיכולים להכיל מעל שלושה נוסעים בספינות. בנוסף לכך, חלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון.

 • המון אנשים שמגיעים לביקור בענייני עסקים, דיג עונתי ותעשיית הבנייה.

 • החודש החם והיקר ביותר הוא יולי, חודש אוגוסט נחשב לגשום. החודש הטוב ביותר בעונה הוא יוני, עם הימים הארוכים ביותר בשנה (ב-21 ליוני יש 20 שעות של אור שמש). יוני הוא החודש עם הכי הרבה יתושים ורק חלק מהמתקנים והפעילויות בפארק דנאלי פעילים, הפארק נכנס לפעילות מלאה רק לקראת סוף יוני.

 • לפני 15 ביוני ואחרי 15 באוגוסט ניתן להשיג עסקאות במחירים נמוכים יותר.

 • תקופת החופש הגדול, טמפרטורות חמות שמתאימות לשחייה.

החודשים הטובים ביותר להפלגה לאלסקה עבור אנשים עם תקציב מוגבל

עונות הביניים באלסקה הן מאי ועד אמצע ספטמבר. בחודשים אלה תוכלו ליהנות מחופשה בסגנון שקט יחסית עם פחות אנשים, במחירים הנמוכים ביותר ותעריפים מיוחדים. אם ברצונכם להשיג את הדיל המשתלם ביותר לאלסקה, חפשו ספינות שמפליגות בכיוון אחד.

 • עסקאות במחירים הנמוכים ביותר, רוב המתקנים פתוחים עד 15 בספטמבר, למעט אלה שממוקמים באזור הקוטב הצפוני.

 • ספינות הנוסעים הטובות ביותר מפליגות במסלול המעבר הפנימי באלסקה עד אוקטובר.

 • קצר אבל יפה - האביב הירוק והסתיו בצבעי זהב ואדום בספטמבר. בתקופות אלה ניתן לפגוש יותר חיות בר, בעיקר דובים ואיילים, על חצי האי קנאי עונת דייג של סלמון כסוף פתוחה עד סוף החודש.

 • לפני ה-15 במאי מרבית הפעילויות והמתקנים התיירותיים עדיין סגורים, חלקם סגורים עד יום שני האחרון של חודש מאי.

 • דפוסי מזג אוויר בלתי צפויים. אתם עלולים להיתקל בעננים כבדים, סופות גשם תכופות או סתם מזג אוויר קר.

החודשים הטובים ביותר מבין החודשים הזולים להפליג לאלסקה בעונה השקטה ומחוץ לעונה

חודשי אוקטובר נובמבר ואפריל הם חלק מהעונה השקטה והזדמנות נהדרת ליהנות מהעסקאות האחרונות במחיר הזול ביותר. ניתן להשיג עסקאות זולות גם לטיסות ונסיעות, אך כל זה מגיע בחבילה אחת עם גשמים בלתי פוסקים, שלג וקרח. החורף מתחיל בנובמבר, באפריל הקרח נמס והופך לבוץ, אין פעילויות בתוך העיר, יש מעט מאוד מבקרים ומתקנים רבים צפויים להיות סגורים.

אלסקה מחוץ לעונת התיירות בחודשי דצמבר עד מרץ, זהו הזמן הטוב ביותר לביקור אם אתם לא אוהבים מסעות ים אבל רוצים לראות את הזוהר הצפוני. זוהי התקופה של תופעת אורות הצפון הטבעית, הקרנבלים הטובים ביותר באלסקה, התקופה הטובה ביותר לסיורים, עם פחות הזדמנויות לפגוש חיות בר.

 • תעריפי המלונות הנמוכים ביותר ביותר באלסקה שיכולים להגיע עד-50% הנחה, ולינה מפוארת במחירים סבירים.

 • החורף המאוחר, חודשי פברואר ומרץ, מביא את הפעילויות החורפיות של אלסקה לשיאן, פעילויות כמו "מפגש הפרווה" של אנקורייג' בסוף פברואר, "מירוץ מזחלות הכלבים באידיטארוד" בתחילת מרץ, דייג סלמון, קרוס-קאנטרי סקי, מזחלות כלבים, אופנועי שלג, נעלי הליכה על שלג, החלקה על הקרח, ותחרויות גילוף קרח.

 • חלק מהאירועים המוכרים ביותר באלסקה - "ארקטיק מאן סקי וסנו-גו קלאסיק" באפריל, "מרוץ אופנועי שלג טסורו כלב הברזל" בפברואר, מירוץ של מעל 3,200 ק"מ המתחיל בוואסילה ליד אנקורג' , "תחרות אנקורג'", במרץ, מרוץ סקי של 50 ק"מ- מרתוני סקי דומים מאורגנים גם בהומר, טלקיטנה, ופאירבנקס.

המבצעים המשתלמים ביותר על הפלגות לאלסקה

המבצעים הטובים ביותר הם בדרך כלל על מסלולים של שבעה ימים לאלסקה במחירים מוזלים או עם בונוסים. לעתים קרובות ניתן למצוא עסקאות טיסה-הפלגה, הדיל כולל סיורי יבשה וים, בנוסף ללינה מפוארת וארוחות גורמה גם הטיסות כלולות וכל ההעברות והסיורים המודרכים בתוך העיר. אלסקה המדהימה היא חגיגה לעיניים, יפה להפליא וטהורה, אז תנו לעצמכם ליהנות מהקסם והייחודיות, למרות המחיר או בזכות המחיר.

האפשרות המשתלמת ביותר אך מומלצת פחות, עסקאות של הרגע האחרון לאלסקה הן מסוכנות ביותר, בהתחשב בעובדה שאלסקה היא היעד השני האטרקטיבי ביותר אחרי הקאריביים, אבל הפעילות באלסקה נמשכת רק כארבעה חודשים בשנה, עם כמעט 2 מיליון תיירים בתקופת הפעילות. חבילות ים-יבשה זולות ומשתלמות לאלסקה מוצעות עם האפשרויות הבאות:-

 • חסכון של עד 40% בהזמנה של חצי שנה מראש לפחות. את החבילה המשפחתית מומלץ להזמין שנה מראש לפחות, בשל המספר המצומצם של תאים משפחתיים המיועדים לשלושה או יותר נוסעים.

 • עד 45% חסכון בהזמנת הפלגה לאלסקה בעונות הרגועות יותר- עונת הביניים בחודשי מאי וספטמבר, והעונה השקטנה בחודשי אוקטובר, נובמבר ואפריל. תעריפי המלונות הזולים ביותר באלסקה הם הכי נמוכים בעונות אלה, עד 50% הנחה, וכן אירוח יוקרתי במחירים סבירים.

 • תכניות נאמנות של חברות הפלגה. התכניות מוצעות לאורחים חוזרים עם הנחות של עד 25%, שירותים מיוחדים, אירועים על הסיפון, וכמה חברות אפילו מציעות הפלגה חינם תמורת כמות מסוימת של נקודות שנצברו.

 • ספינות הנוסעים הזולות ביותר לאלסקה הן כלי שייט גדולים ובינוניים. קיבולת הנוסעים של ספינות כאלה יכולה בקלות לעלות על 3,500 אורחים בכל הפלגה של שבעה ימים. בגלל שכמות הנוסעים גדולה המחירים נמוכים יותר. מדובר בספינות של סלבריטי קרוזס של אלסקה, קרניבל, הולנד-אמריקה, רויאל קריביאן, וחלק מהספינות של דיסני ופרינסס.

כמה מהחברות האיכותיות ביותר כמו אוקיאנה, סילברסי, ריג'נט, קריסטל וכמה חברות קטנות יותר כמו הבוט קומפני, לינבלאד,  קרוז אדוונצ'רס, ACL  והפאג-לויד מציעות עסקאות הכל כלול להפלגות יוקרתיות לאלסקה. הפלגות בכיוון אחד הן הזולות ביותר מבין הפלגות היוקרה לאלסקה. עסקה כזו ניתן להשיג רק בסוף האביב ובתחילת הסתיו, כאשר ספינות היוקרה מחליפות את אזור הפעילות שלהן (לקאריביים, לאוסטרליה, או לאסיה). מסים ממשלתיים ותשלומי נמל עבור הפלגות לאלסקה הרבה יותר גבוהים בהשוואה ליעדים אחרים (סביב 400$ להפלגה של שבעה ימים).

בעונת השיא שנמשכת מיוני עד אוגוסט, הטמפרטורות הן הגבוהות ביותר ונעות בין 10 ל-22 מעלות צלזיוס. בקיץ המאוחר, יש לכם סיכוי גבוה יותר לפגוש חיות בר מקומיות. החיסרון בעונה זו הוא הביקוש הגבוהה ויש לבצע את ההזמנה חודשים או אפילו שנה מראש כדי לקבל את החבילות הטובות ביותר. המון הפלגות יוצאות לאלסקה בעונה זו, לכן אל תופתעו מהצפיפות בנמלים. כדי להימנע מההמונים, בחרו בספינה שמפליגה מחוץ ללוח הזמנים הרגיל, למשל ספינות של קרניבל קרוז  בימי שלישי והולנד-אמריקה בימי רביעי. מבחינת העלויות, נתיבי הקרח הצפוני נוטים להיות זולים יותר.

בעונה השקטה בחודשי מאי וספטמבר מגיעים פחות אנשים, המחירים זולים יותר ומזג האוויר נע בין 10 ל-15 מעלות צלזיוס עם אפשרות לשלג. אם אתם מפליגים במאי הסיכוי להיתקל בגשמים קטן יותר והנוף הרבה יותר יפה ומעניין בזכות ההרים המושלגים. בהפלגות של ספטמבר תוכלו ליהנות ממכירות חיסול של מזכרות ומהאפשרות לראות את הזוהר הצפוני. יש סיכוי גדול יותר לביטולים של סיורים, במיוחד סיורי מסוקים וסירות. בגלל השלגים, הפארק הלאומי דנאלי בדרך כלל סגור בספטמבר.

כאשר תמצאו את המועד הטוב ביותר עבורכם להפלגה, תבדקו מאילו נמלים יוצאות ההפלגות לחוויות ייחודיות של חופשות לבנות וקסומות באלסקה.