קפריסין, טיול ליער פאפוס, האם ידעת שהאגם ​​ה"נסתר" הנפלא הזה נמצא ביער פאפוס?

Between the communities of Panagia and Vretsia

Paphos district

אני בטוח שלא היה לך מושג לגבי האגם המפואר הזה במחוז פאפוס!

חבוי היטב בחיבוק של הכנסת האורחים של יער פאפוס, האגם הקטן, המככב בנוף הטבעי המדהים של מחוז פאפוס, ירשים אתכם, ידהים אתכם, ישביע אתכם ובעיקר יגרום לכם לומר ... "כן, היה שווה להגיע".

את האגם החלומי הזה, על גווניו הכתומים, האדומים, הנחשיים, הוורודים והכחולים, ניתן לתאר בצורה הולמת מאוד כ"סוד" הנסתר היטב של יער פאפוס שמחכה לכם לגלות ולהתפעל מהוד הטבעי של קפריסין.

מראה מרשימה, המשקפת את מדרונותיו המכוסים אורן של יער פאפוס, ומעניקה לאגם סוג של נדירות של יופי והדר.

לאגם, בין הקהילות פנאגיה וורציה, אשר בנוסף ליופיו הטבעי הייחודי, יש היסטוריה חשובה אך קצרה משלו ...

ההיסטוריה של האגם קצרה, בשנת 1988 נפתח מכרה כרייה פתוח של עפרות גופרית, עם סגסוגת ברזל.

עם זאת, החלפת הסגסוגת בשוק הבינלאומי לייצור חומצה גופרתית מגופרית אלמנטרית ופסולת חומצה גופרתית ממתכות ברזליות, הובילה לסגירת מכרה פנאגיה כעבור שנה, בשנת 1989.

בשנת הפעילות האחת של המכרה, עם חברת הניהול מקונדה כרייה, מעריכים כי הופקו כ -3,600 טון פרו-סיליקון, עם אחוז גופרית של 43%. ממכרה פנאגיה, הייצור של כמות סגסוגת ברזל יוצאה למדינות אירופה ובעיקר לאיטליה.

בגלל היעדר קונה נאלצה חברת הניהול מקונדה כרייה לנעול את המכרה.

בשל גודלו הקטן של המכרה, עבדו בו 7 עד 8 אנשים. מהנדס הכרייה הגיע מניקוסיה ואילו העובדים האחרים שהיו אחראים על הובלת החומר לייצוא היו תושבי פנאגיה והקהילות שמסביב.

גווני הנחושת האדומים, הכחולים, הוורודים והכתומים המדהימים של האגם נובעים, לדברי מומחים, ממלחי הברזל המומסים ואולי מכמות הנחושת הקטנה שנמצאה במים.

סמי גולד מדריך טיולים בקפריסין Tel WhatsApp 00357-96219050