שוק חג המולד בבוקרשט חוזר במתכונת מצומצמת. בשנה שעברה (2020) חגיגות חג המולד היו תחת צל כבד של מגפת הקורונה, ולא נפתחו שווקים או אירועים שהיו כרוכים בצפיפות והתקהלות. אבל השנה רומניה למדה לחיות לצד הקורונה, ועיריית בוקרשט החליטה לפתוח שוק מרכזי אחד, וכפי הנראה יהיו עוד כמה שווקים קטנים שכונתיים.

אז מה אפשר לעשות בבוקרשט בחודש חג המולד?

עם או בלי שווקים, בוקרשט לובשת חג והחל מתחילת דצמבר כל השדרות הראשיות מוארות בפנסים ואורות מרצדים שעושים שמח בלב. שדרת אוויאטורילור, שדרת כישלף, כיכר ויקטוריה, רחוב מגרו, רחוב ויקטוריה, כיכר האוניברסיטה, שדרת אונירי והכיכר - כולן לובשות חג ואור.

שוק חג המולד

בימים כתיקונם השוק המרכזי היה מוקם ב- Piața Constituției בחזית ארמון הפרלמנט, אבל השנה בגלל הקורונה השוק יעבור לכיכר האוניברסיטה. בשוק יוצבו דוכנים שימכרו מתנות וסמלים של החג, ומאכלים אופייניים, משקאות חמים כמו יין חם ושוקולטה חמה. במרכז השוק יוצב עץ אשוח בגובה 15 מטר, וכדי להשלים את האווירה החגיגית תתנגן מוסיקת רקע לאורך כל היום. החל מ- 17 בדצמבר יגיע לשוק גם סבא סנטה קלאוס שישב על כיסא הכבוד ויקבל את המשאלות של הילדים.

בשל הגבלות הקורונה האירוע יתקיים תחת תנאים מיוחדים לשמירה על בריאות הציבור. כדי למנוע צפיפות נקבעה מגבלה של 30% מתכולת השטח, ולבעלי תו ירוק בלבד. ילדים מתחת לגיל 12 יהיו פטורים מהצגת תו ירוק. הכניסה לשוק תהיה מותנית ברכישת כרטיס בתשלום סמלי בסך 5 ליי למי שרוכש מראש באון ליין, או 7 ליי למי שרוכש במשרד הכרטיסים במקום. לילדים עד גיל 12 כניסה חופשית. וכמובן חלה חובת עטיית מסכות מגיל 5 ומעלה.

מתחמי החלקה על הקרח

חג המולד באירופה זה חלום חורפי אמיתי. ברחבי העיר נפתחים במהלך חודש דצמבר משטחי החלקה על הקרח לקהל הרחב. החוויה מדליקה וכייפית והיא חלק בלתי נפרד מאווירת החג. המשטח הכי גדול נמצא בפארק צ'ישמג'יו במרכז העיר, ובנוסף נפתחים משטחים שונים בצמוד לכמה מהקניונים ברחבי העיר.

מצב הקורונה ברומניה

לפי דיווחים בתקשורת הרומנית, הקורונה ברומניה מתחילה להיבלם ואזורים רבים במדינה כבר מוגדרים כירוקים. נעשים מאמצים גדולים לעודד את הציבור ללכת ולהתחסן. ישראלים מחוסנים יכולים להיכנס לרומניה בלי הצורך בבדיקת PCR ובלי צורך בבידוד. חשוב להוריד מאתר משרד הבריאות את התו הירוק החדש (שהונפק החל מתחילת אוקטובר) שה- QR שלו מוכר על ידי האיחוד האירופי. בכניסה לרומניה תתבקשו למלא טופס ולהציג את התו הירוק. בכניסה למקומות ציבוריים, קניונים בתי קפה ומסעדות, תתבקשו לסרוק את התו הירוק. אם הגעתם ל-3 ימים ומעלה תצטרכו לעבור בדיקת PCR לפני החזרה לישראל, ובנוסף בדיקת PCR בנתב"ג. כמעט שנתיים לתוך הקורונה, ובוקרשט לא נותנת למגפה לעצור אותה, ולומדת להמשיך את החיים לצד הקורונה.

הצטרפו לסיור היכרות שלנו בבוקרשט. להזמנת סיור כיתבו לי הודעת ווטסאפ למספר 0040746683714, או לחצו כאן ותתחברו ישירותאפשר גם במייל [email protected]. מזמינה אתכם להצטרף לקבוצת הפייסבוק אוהבים את בוקרשט. ובקישורים הבאים תוכלו לקרוא חוות דעת של אנשים רבים שסיירו איתי בבוקרשט, וטרחו לכתוב בעמוד הפייסבוק של Travel With Yael או ממש כאן באתר למטייל.