תיירות במלדיביים

האיים המלדיביים מפורסמים בהיותם יעד תיירותי חשוב; היא מספקת שירותי אוויר ישירים עם 46 מדינות, ויש לה 4 שדות תעופה בינלאומיים מרכזיים הפזורים באזורים שונים, וכדי להכיר את אחד משדות התעופה הללו, שהוא נמל התעופה הבינלאומי של מאלה, תוכלו לקרוא את המאמר על שמו של שדה התעופה המלדיביים, ואל המלדיביים ניתן להגיע גם בהפלגות באמצעות ספינות גדולות המונה עד 69 ספינות, בידיעה שעם ההגעה לארץ התייר יכול לבחור את מקום מגוריו מבין האפשרויות הרחבות הקיימות שם; היכן שיש 129 אתרי נופש, 12 בתי מלון, 132 יאכטות ו-488 בתי הארחה, וכדי לקבל את החוויה הטובה ביותר באיים המלדיביים, התייר יכול להשתמש ב-275 סוכנויות הנסיעות והתיירות שם.

התיירות החלה במלדיביים מאז שנות השבעים של המאה הקודמת, והיא היוותה גורם חשוב בתמיכה בכלכלת המדינה, ותשומת הלב ניתנה לפיתוח כל האיים במלדיביים, אפילו האיים הקטנים מאוד, וכל האיים הללו. מאופיינים בקבלת פני תיירים מכל מקום, כך שכל מי שיש לו דרכון תקף. ההשפעה, מספיק כסף וכרטיס נסיעה, הוא יכול לבקר בה ללא צורך בויזה, שכן היא מפעילה את מדיניות הדלת הפתוחה (באנגלית: Open Door Door Policy) בקבלת תיירים, מה שעוזר לעודד תיירים לבקר בה מכל מקום בעולם.

חשיבות התיירות במלדיביים למגזר התיירות במלדיביים יש חשיבות רבה, שכן הוא אחד מהמגזרים החיוניים ביותר התורמים להרווחת רווחי מטבע חוץ, לפי משרד התיירות במלדיביים, ההכנסות שנוצרו מתיירות ונסיעות לארץ הסתכמו בכ-70% מהרווחים המזומנים. גם המגזר הזר תרם 22.7% לתמ"ג של האיים המלדיביים עד סוף 2016. ישנם גורמים רבים התורמים למשיכת תיירים אל המלדיביים, כמו החופים החוליים הלבנים, האקלים החם שהוא נהנה ממנו, והחיים הימיים היפים מתחת למים, בנוסף לספק מגוון פעילויות פנאי, כגון: שחייה, צלילה וגלישה, וזה מאשר. חשיבותו של מגזר התיירות בפיתוח בר-קיימא של האיים המלדיביים, דרך תפקידו בתמיכה בכלכלה על ידי משיכת תיירים למדינה לאורך כל השנה, מכיוון שהוא מספק אטרקציות מיוחדות באיים מסוימים כמו מאלה, המכיל מספר רב של מודרניות בבתי מלון.

התיירות החלה לשגשג באיים המלדיביים עם הגידול בפעילות הכלכלית, ובאופן כללי כלכלת האיים תלויה בעיקר בדיג ותיירות, למשוך תיירים, כגון מתן אתרי נופש מודרניים באזורי חוף שונים, ומתן פעילויות תיירותיות למשיכת תיירים , שכן אחוז ההכנסות הנגבות מפעילויות הקשורות לתיירות נאמד ביותר מ-90% מסך ההכנסות הממשלתיות, וכעת הפך מגזר התיירות למגזר הממשלתי המניב הכנסות החשוב ביותר עבור המדינה מנגד. , התיירות מסייעת לתמוך בכלכלה על ידי מתן הזדמנויות עבודה לאזרחים, שכן מגזר התיירות במלדיביים הוא המגזר העיקרי המספק הזדמנויות תעסוקה, לדוגמה, מגזר המלונאות לבדו באזורים פעילים כלכלית מספק כ-17,000 מקומות עבודה לאוכלוסייה , עקב הכפלת פעילויות התיירות במדינה, מגזר התיירות עשוי לספק כ-25,000 מקומות עבודה. להלן סיכום חשיבות התיירות במלדיביים ותפקידה בעשיית כסף: תיירים כמקור מט"ח: לתיירות יש תפקיד מרכזי בהגדלת התשלומים של המלדיביים, שהם המקור הגדול ביותר של מט"ח כולל באיים, ויש לה תפקיד חשוב בהגדלת הכנסות המט"ח של המדינה על ידי אספקת סחורות מיובאות הנצרכים על ידי תיירים כגון מזון ומשקאות, ויש לו גם תפקיד באספקת הכנסות הנובעות ממתן שירותים כגון אספקת בתי מלון לתיירים. תיירות כמקור הכנסה מקומית: התיירות מספקת מקור הכנסה מקומי חשוב באמצעות השירותים שהיא מספקת לתיירים זרים כגון מזון, השכרת סירות, שיחות טלפון, שימוש באינטרנט, עמלות ממשלתיות, בנוסף לכסף המופק ממכירת עבודות יד. תיירות כמקור הכנסה לאומית: התיירות מהווה מקור חשוב להכנסה לאומית, שכן יש לה תפקיד בולט במתן הכנסות גבוהות באמצעות הטלת מיסים על בתי מלון כגון מס שדות תעופה, ומס תיירים עבור כל לילה בו שוהה התייר. המלון או הנופש. כל בתי המלון ואתרי הנופש חייבים לשלם את המסים המגיעים עליהם לממשלה ללא קשר לתעריף החדר, גם מס היציאה משדה התעופה, ומסי היבוא על סחורות הנצרכות על ידי תיירים, כל המסים הללו מכניסים לממשלה סכומים גבוהים.

סוגי תיירות במלדיביים

תיירות טבעית התיירות במלדיביים פרחה בבירור בעשורים האחרונים. האיים הקטנים והבלתי מיושבים נוצלו והוקמו בהם מספר אתרי נופש. אתרי נופש אלו מייצגים סוג מיוחד של חוף טרופי אתרי נופש מספקים שירותים ספציפיים לתיירים המיוצגים ב: לינה, אספקת מזון ושתייה ומתן מקום מתאים לרווחה ולבילוי; בגלל בידודו מהאיים המיושבים, מה שהוביל לגידול משמעותי במספר התיירים ליהנות מאותו רוגע, ובכלל, התיירות הטבעית תלויה בסביבת החוף, שכן כל מתקני התיירות והפעילויות מופנים לחוף הים.

תיירות תרבות האיים המלדיביים

היא המדינה האסיאתית הקטנה ביותר מבחינת שטח ואוכלוסייה, לכן תיירים מגיעים מכל מקום כדי ליהנות מהשלווה שמציעים אתרי הנופש שלה באיים הטרופיים. שהיא ייחודית לאיים המלדיביים, בגלל מגוון המקומות העכשוויים וההיסטוריים מקומות, כמו מסגדים מהמאה השבע-עשרה, ואחד ממקומות התרבות החשובים ביותר המאפיינים את האיים המלדיביים.

המוזיאון הלאומי (באנגלית: National Museum).

מסגד יום שישי הגדול (באנגלית: Grand Friday Mosque).

הגלריה הלאומית לאמנות (באנגלית: National Art Gallery).

גלריה לאמנות Esjehi.

תיירות דתית

האיים המלדיביים כוללים קבוצה של מקומות דתיים מובהקים, ולהלן המקומות הדתיים החשובים ביותר בהם: מסגד Hukuru Miskii: (באנגלית: Hukuru Miskiiy) הוא נקרא מסגד יום שישי הישן,[10] והוא העתיק ביותר. מסגד במלדיביים, משנת 1656 לספירה, הוא נבנה על מבנה של מקדש ישן, ומאופיין בארכיטקטורה הייחודית שלו, בין אם המבנה החיצוני של המסגד, או עיצוב הפנים שלו. מבחוץ הוא כולל חזית מברזל גלי, וקירותיה קירות אבן אלמוגים שנחצבו באופן ייחודי ע"י הוספת דפוסי עיטור ופסוקי קוראן חרוטים בקליגרפיה. בחלקו הפנימי כולל מקדש המעוטר בגילופי עץ בצבעים שונים, ובתוך המסגד יש הם שטיחים המציינים את כיוון מכה כדי לציין את המתפללים בכיוון הנכון של הקיבלה, והוא מכיל גם צריח בצורת מגדל בצבע לבן וכחול. מסגד Hulhumalé), הוא אחד המקומות הדתיים ביותר שמושכים תיירים באיים המלדיביים. הוא ממוקם על גבול האי Hulhumalé ליד מאלה. הוא נבנה בשנת 2006, והוא מורכב משתי קומות; במטרה להגדיל את יכולתו להכיל יותר מ-900 מתפללים, הוא מתאפיין בעיצוב ובאדריכלות הכדורית, השונה במובהק משאר מקומות הפולחן המסורתיים בעולם האסלאמי, הוא עשוי מגרניט.

היסטוריה של התיירות במלדיביים

התיירות במלדיביים החלה בשנת 1972, כאשר היא החלה עם הקמת אתר נופש תיירותי אחד בלבד עם 280 מיטות, ולאחר מכן התיירות המלדיבית החלה להתפתח לפי חמישה שלבים, כלומר: על פי יוזמות בודדות וקצת. לא מתוכנן, אז הוקמו 17 אתרי נופש עם 1,300 מיטות, עם מתקנים ושירותים פשוטים; הדבר נובע ממחסור בכספים ובעובדים, ובשלב זה הובלו תיירים משדות התעופה לבירה, לאחר מכן לאי באמצעות סירות מהירות, וסירות דייג ממונעות, ובשלב זה לא היה לתיירות תפקיד חשוב בתמיכה כלכלת המדינה.

השלב השני

במהלך השנים.(1979-1988 לספירה) מספר רב של אתרי נופש הוקמו בתקופה קטנה, כאשר נפתחו 41 אתרי נופש חדשים, והתיירות גדלה בשלב זה עקב שיפור איכות אתרי הנופש, והקמת רשת רחבה של שירותי אוויר על ידי חכירת מטוסים. ובשנת 1983 לספירה. התוכנית הבסיסית הראשונה לתיירות נערכה, והיא מילאה תפקיד חשוב בפיתוח התיירות על ידי הנחת אבן יסוד לפיתוח בר קיימא, ומתן הזדמנות לשלב את מגזר התיירות עם המגזרים החברתיים והכלכליים; לפיתוח הארץ ודגש על שמירה על איכות הסביבה במקביל, אותרה התוכנית מספר מדיניות שיש להקפיד עליהן, כגון קביעת השטח הדרוש לבניית אתרי נופש עליה, קביעת גובה המבנה בפרופורציה. לגובה הצמחים באי, הגנה על שוניות האלמוגים ושמירה על איכות הסביבה. כמו גם איכות השירותים הניתנים להם. בין המדיניות החשובה ביותר שנקבעה בתכנית: גיבוש חוק שלא לאפשר. חורג מאחוז בניית אתרי נופש עבור 20% מהשטח הכולל של האי שהוקצה לתיירות, מה שסייע לספק רוגע ורוגע באיים אלה.

השלב השלישי

במהלך השנים (1989-1997 לספירה) צמחה התיירות באופן ניכר; עקב ההתפתחויות באיים המלדיביים ובכל מדינות העולם בתחום התחבורה והטכנולוגיה בתחילת שנות התשעים, הוקמו 16 אתרי נופש חדשים, ומספר המיטות גדל, כאשר נוספו 4,920 מיטות. אחוז התיירות מספר רב של עובדים גולים הצטרפו למגזר התיירות.

השלב הרביעי

במהלך השנים (1998-2001 לספירה) גובשה תכנית האב השנייה לתיירות, ומטרותיה החשובות ביותר היו הרחבת התיירות כך שתכלול חלקים נוספים במדינה ולצמצם את אחוז העובדים הגולים מבין העובדים במגזר התיירות, הגדלת תפקידן של נשים ומתן הזדמנויות להשתתף בעסקי התיירות. בשלב זה הוקמו אתרי בריאות (SPAs); כדי להעלות את איכות התיירות, אתרי נופש רבים ממותגים בינלאומיים התבססו באיים המלדיביים, יאכטות וסירות ספארי החלו לפעול בטיולים של המדינה, בנוסף לפתיחת אתרי נופש רחוקים מנמל התעופה של מאלה; הסיבה לכך היא הכנסת מטוסים ימיים להסעת תיירים לאתרי נופש במקום סירות מהירות.

השלב החמישי 

במהלך השנים (2002-2008 לספירה), הושקה תכנית האב השלישית לתיירות, שתיושם במהלך השנים. 2007-2011, ומטרתה העיקרית הייתה הרחבת יעדי התיירות לכלול תחומים חברתיים, כלכליים וסביבתיים בצורה רחבה יותר, ומספר האיים התיירותיים הוגדל בשלב זה, הוקצו 35 איים לפיתוח התיירות והוקמו בתי מלון. בתוך האיים המיושבים, ופותחו תכוניות חדשות שמטרתן לצמצם את ההשפעה השלילית של התיירות, על ידי חובה של אתרי נופש בכל אי לספק דברים רבים כגון תשתית טובה, אספקת ביוב, אספקת מים, אנרגיה וכיצד להיפטר מהפסולת באמצעות האספקה. של מנגנונים מתאימים כגון משרפות, מדחסים ומגרסה זכוכית.

אחוז התיירים במלדיביים

בשנת 2019 האיים המלדיביים היו עדים לגידול הולך וגובר במספר התיירים המגיעים לבקר בה. בינואר 2019 הגיע מספר התיירים ל-151,552. מספר זה מייצג עלייה ברורה במספר התיירים שביקרו בה. המלדיביים באותו חודש משנת 2018, בשיעור של 6.5%. כמו כן, כאשר משווים את מספר התיירים בפברואר 2019 למספרם באותו חודש של 2018, מצוין כי ישנה עלייה של עד 16.8%, כאשר מספרם הגיע לכ-168,583 תיירים, ובכלל אחוז התיירים המגיעים מהאזורים גדל האיים המלדיביים מבקשים להגדיל את מספר התיירים המגיעים אליה על ידי הגדלת נמלי התיירות והמתקנים, בנוסף להגדלת מספר התיירים הבינלאומיים חברות תעופה מסחריות שיש להן קווים ישירים עם האיים המלדיביים, כמו חברות התעופה Italian ו-French Air, אשר ארגנה אליה טיסות סדירות על בסיס שבועי, בנוסף לעניין בקידום התיירות במדינה, כמו השתתפות של תיירות מלדיבית רבות. ארגונים כגון: איגוד סוכני הנסיעות המלדיביים, Mi Tours (MATATO) ואיגוד השיווק ויחסי הציבור של האיים המלדיביים (MMPRC) בירידים בינלאומיים גדולים.

האטרקציות התיירותיות המפורסמות ביותר במלדיביים 

בין ציוני הדרך המפורסמים ביותר באיים המלדיביים הם הבאים:

Moofushi

אפשר ליהנות מפעילויות מים, כמו: צלילה, שייט בסירה, קיאקים, גלישה וצפייה בכרישים, באי Moofushi, ומרכז הצלילה Bluetribe הוא המקום הטוב ביותר לספק שירותים כאלה.

Bluetribe Diving Center

(באנגלית: Bluetribe Diving) הוא המקום הטוב ביותר לספק שירותים כאלה.

המוזיאון הלאומי

המוזיאון הלאומי (אנגלית: המוזיאון הלאומי) ממוקם בפארק סולטן, ובמקור זה היה ארמון של הסולטן לשעבר, אך הוסב למוזיאון כדי למשוך תיירים על ידי ביקור בארמון, התייר יכול להבין את ההיסטוריה של המלדיביים, שכן הוא כולל את הבגדים של מלכים ומלכות, כתבי יד, מטבעות מלכותיים וכלי נשק רבים.

האי אוטהימו 

(באנגלית: Utheemu), שהוא ארמון עץ ישן עם עיצובים רבים וגילופי עץ, והיה ביתו של מוחמד תאקורופאנו. אלמוג בננה ריף היה בשם בננה ריף ef) עם השם הזה בגלל המראה העליון שלו, ונוכחותן של שוניות אלמוגים הדומות לבננות, ומהווה בית לסוגים שונים ואקזוטיים של דגים כגון: (דג גראב), (דג סנאי) ו- (דג חייל), ו תיירים הולכים למקום הזה כדי לתרגל צלילה

 האי פומאלק

אי פומאלק (באנגלית: Fua Mulaku) הוא אחד מהאיים המלדיביים הגדולים והפוריים, שכן סוגים רבים של ירקות ופירות מיוצרים בקנה מידה גדול, כגון: אננס, תפוזים ומנגו.

המלונות במלדיביים 

السياحة في المالديف

מלונות היוקרה הטובים ביותר באיים המלדיביים

Six Senses Laamu < לכניסה למלון

Coco Bodu Hithi < לכניסה למלון

 Taj Coral Reef Resort & Spa Maldives < לכניסה למלון

Banyan Tree Vabbinfaru < לכניסה למלון

Four Seasons Resort Maldives at Kuda Huraa < לכניסה למלון

Gili Lankanfushi Maldives < לכניסה למלון

Huvafen Fushi Maldives < לכניסה למלון

Paradise Island Resort & Spa < לכניסה למלון

Bandos Maldives < לכניסה למלון

Baros Maldives < לכניסה למלון

VARU by Atmosphere All inclusive < לכניסה למלון

Kuda Villingili Resort Maldives < לכניסה למלון 

One&Only Reethi Rah < לכניסה למלון 

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa < לכניסה למלון 

Kurumba Maldives < לכניסה למלון 

Grand Park Kodhipparu < לכניסה למלון

Hilton Maldives Amingiri Resort & Spa < לכניסה למלון

Patina Maldives Fari Islands < לכניסה למלון

Centara Ras Fushi Resort & Spa Maldives < לכניסה למלון 

Oblu Select Sangeli All Inclusive < לכניסה למלון

Kagi Maldives Spa Island < לכניסה למלון

Jumeirah Maldives Olhahali Island < לכניסה למלון 

Hard Rock Hotel Maldives < לכניסה למלון

Adaaran Prestige Vadoo < לכניסה למלון

SAii Lagoon Maldives Curio Collection By Hilton < לכניסה למלון 

Velassaru Maldives < לכניסה למלון 

Taj Exotica Resort & Spa < לכניסה למלון

Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi < לכניסה למלון

Anantara Dhigu Maldives Resort < לכניסה למלון 

Naladhu Private Island Maldives < לכניסה למלון