קפריסין, ביקור בבית ספר האנגלי בניקוסיה, חינוך ברמת האיחוד האירופי ובחירה לכל החיים

Nicosia, The English School, Choice for life

בית הספר לאנגלית בניקוסיה הוא בעל מסורת ארוכת שנים.

בית הספר לאנגלית הוקם בשנת 1900 על ידי מר' פרנק דארוואל ניוהאם.

מאז הקמתו, משימת בית הספר הייתה להציע חינוך ברמה תיכונית איכותית לילדים מכל קהילות קפריסין.

כבר בתחילת דרכו קיבל בית הספר תלמידים מקהילות שונות.

בשנת 1906 עלה מס' התלמידים של בית הספר לאנגלית ל 40 וכלל יוונים, טורקים, מארונים, לטינים, סורים, סמירנים כמו גם אירופאים.

שילוב מוקדם מאוד של פעילויות חוץ-לימודיות מילאו תפקיד מפתח בסיוע לתלמידים למצוא את תשוקתם ולהפוך לאנשים מעוגלים היטב. כבר בשנת 1911 החלה לפעול תזמורת בית הספר.

בשנת 1927 התקיים מפגש האולד בויז הראשון במלון סבוי, פמגוסטה.

באותה שנה הפך לראשונה בנו של ילד בן אחד מהבוגרים לתלמיד בית הספר.

אירוע זה גילם את מה שעוסק מורשת בית הספר האנגלי: תלמיד היום, הורה לתלמיד מחר; ואכן, כאשר לומדים בבית הספר לאנגלית, הוא או היא יהיו לנצח חבר בקהילה שתעזור לו / ה לאורך כל מסע החיים.

התלמידים צריכים להיות גאים להיות חברים בבית הספר ולהעמיד את קהילת בית הספר ואנשים אחרים לפני צרכיהם האישיים.

בשנת 1948, לראשונה עלה מס' התלמידים ל-400 .

בית הספר האנגלי, שהיה תמיד לפני זמנו, תמיד חלוץ, היה בית הספר החינוכי המשותף הראשון בקפריסין, כאשר שילב בשנת 1962 את בית הספר לאנגלית לבנות שהוקם בעצמו בשנת 1957.

מעט ידוע לציבור שבית הספר האנגלי מילא תפקיד משמעותי בהפיכת הכדורגל לפופולרי באי קפריסין.

כיום, בית הספר לאנגלית נותר בית הספר התיכון היחיד באמת קהילתי באי שמטרתו להציע את רמת החינוך הטובה ביותר האפשרית לכל תלמידיו, ללא קשר למוצאם האתני, התרבותי והחברתי. הוא מחויב לאתוס המקדם כבוד לזהות ולמגוון כחלק מחינוך כולל.

מהו בית הספר לאנגלית כיום?

בשביל מה זה מייצג?

מה זה מייצג עבור התלמידים שבחרו בו אתמול ויבחרו בו מחר?

מחנכי בית הספר לאנגלית אומרים שהם נמצאים בקשר יומיומי עם תלמידיהם ויש להם הבנה מעמיקה עד כמה חינוך קריטי, ובמיוחד חינוך תיכון.

ואכן, השכלה תיכונית היא הרבה מעבר להשקעה של כמה שנים בפיתוח ידע בנושא ספרות אנגלית או כימיה; זהו צעד בסיסי שיעצב משמעותית את כל חייהם של התלמידים. השלכותיו ימתחו הרבה מעבר לשנות הלימודים שלהם.

זה ישים את הקרקע לעתיד אילו סטודנטים באוניברסיטה יבחרו, באיזה מסלול קריירה בו ילכו, אילו דלתות ייפתחו לעתיד מוצלח.

חינוך יכול להכין אותם לחיים, ללמד אותם כיצד לנווט בעולם, אך הכל תלוי בסוג החינוך שהם בוחרים.

בבית הספר לאנגלית כאן כדי לתמוך בתלמידים למיצוי הפוטנציאל המקסימלי שלהם.

עוזרים להם לגשת להשכלה הגבוהה ביותר באיכות הגבוהה ולהפוך לאזרחים גלובליים ודמוקרטיים, המוסמכים לאמץ תפקידי מנהיגות מרכזיים בחייהם הבוגרים.

איך זה מושג?

זהו תוצר של נוסחה ייחודית אשר שופרה לאורך 120 שנות היסטוריה, המשלבת מצוינות, חדשנות ומורשת.

מצוינות:

בית הספר לאנגלית מספק חוויות ואתגרים חינוכיים עשירים ומרתקים, הודות לתכנית האקדמית שלו וללימודי החוץ. התלמידים הטובים ביותר נבחרים בזכות הליך בחינת הקבלה התחרותי מאוד. כמו כן, בית הספר לאנגלית בוחר את המורים הטובים ביותר, שהם אנשי חינוך מצוינים ומוסמכים היטב, כמעט כולם בעלי השכלה ברמה לתואר שני.

חדשנות:

בית הספר לאנגלית מתגאה בשימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר, בטכניקות פדגוגיות מודרניות במתקנים חדישים.

מורשת:

אחרון חביב, בית הספר לאנגלית הוא קהילה של סטודנטים, בוגרים לשעבר, צוות והורים התומכים זה בזה במהלך שנות הלימודים ואילך.

בית הספר לאנגלית: תכנית אקדמית והישגים אקדמיים

בעולם של ימינו, התחרות היא קשה והיכולת לגשת לאוניברסיטאות המובילות בחינוך השלישי היא המפתח להבטחת קריירה מספקת. בבית הספר לאנגלית התוכנית האקדמית הצליחה לסייע לסטודנטים להיכנס לאוניברסיטאות הנחשקות בקבוצת ראסל וכן למוסדות שלישוניים אחרים מכל רחבי העולם.

התוכנית האקדמית מתאימה למודל של בתי ספר תיכוניים עצמאיים בבריטניה.

בשלוש השנים הראשונות, כל התלמידים עוקבים אחר תכנית לימודים רחבה שנועדה להניח יסודות לבחינות ציבוריות ולתת להם טעימה מכל המקצועות שאנו מציעים.

בסוף שנה 3 הסטודנטים בוחרים את תכניתם של תעודות כלליות בינלאומיות להשכלה תיכונית עם גרעין חובה של שפה וספרות אנגלית, מתמטיקה ויוונית / טורקית מודרנית.

בשנה 6 מתקיימים קורסים ברמת AS ובשנה 7 התלמידים בוחרים להמשיך עם ארבעה מקצועות ברמת AS או להוריד אחד כדי להמשיך עם שלושה מהנושאים שלהם לרמה מתקדמת (GCE).

הישגיהם של תלמידי בית הספר לאנגלית בולטים.

תוצאות התלמידים הן באופן קבוע מהטובות ביותר בתחום בתי הספר הבינלאומיים ועומדות בהשוואה לבתי הספר העצמאיים המובילים בבריטניה.

רוב הסטודנטים מקבלים גישה לאוניברסיטאות ולקורסים המועדפים עליהם, כולל קיימברידג', אוקספורד ולונדון.

לא רק שתלמידי בית הספר משיגים תוצאות מובילות אלא שהם נכנסים בעקביות לאוניברסיטאות מובילות.

מעבר לכיתה:

פעילויות הלימוד המשותפות של בית הספר לאנגלית והישגים נלווים

השכלה אקדמית והישגים חיוניים במרדף אחר קריירה מספקת, אך עושר הפעילויות החוץ-לימודיות בבית הספר הוא שהופך את התלמידים למגוונים.

ואכן, פעילויות חוץ לימודיות מרחיבות את השכלתו הכוללת של התלמיד ומפתחות רוח צוות וביטחון עצמי. בבית הספר יש מעל 70 מועדונים וחברות.

מגוון המועדונים והחברות לבחירה כולל מועדון אסטרונומיה, הכשרת עזרה ראשונה, מקהלה, תזמורת, הישג זוטר, דרמה, מועדון דיבייט, מתמטיקה, רובוטיקה, מדע, כלכלה, שפות,

פרס הדוכס מאדינבורו הבינלאומי ורבים אחרים, כולל מגוון רחב של ענפי ספורט.

רבים מהם כוללים סטודנטים המייצגים את בית הספר בחו"ל באירועים בינלאומיים שונים עם תוצאות מצוינות.

לדוגמא, החברה לדיונים ולנאום בבית הספר תמיד מגיעה לאחד המקומות המובילים בתחרויות יוקרתיות מעבר לים. בנוסף, בית הספר לאנגלית אירח שלוש פעמים את התחרות העולמית לדיבור ודיון אישי, בו מתמודדים תלמידים מבתי ספר מכל רחבי העולם.

לראשונה בתולדות קפריסין, בשנת 2018 אושרו תלמידי בית הספר לאנגלית באי באמצעות תוכנית ARISS לדבר עם אסטרונאוט בתחנת החלל הבינלאומית. זה התאפשר רק בגלל מועדוני האסטרונומיה והרדיו הנלהבים והמבולבלים הפועלים בבית הספר שלנו.

ספורט היה תמיד בעל חשיבות רבה בבית הספר לאנגלית מאז הקמתו בשנת 1900, במטרה לפתח אתיקה קבוצתית כמו גם רוח תחרותית באוכלוסיית הסטודנטים.

יש מערכת בית שמארגנת פעילויות ספורט תחרותיות ולא תחרותיות. מעודדים יותר בעלי יכולת לשחק בתחרויות בית ובתי ספר בכדורגל, כדורסל, כדורעף, הוקי, כדור סופט, אתלטיקה וקרוס קאנטרי; תלמידים אחרים משתתפים באותם ענפי ספורט להנאה ולכושר.

את כל ענפי הספורט הגדולים מאמן צוות מנוסה של מורים לחינוך גופני ומאמנים מקצועיים חיצוניים.

זה הוביל להישגים מצוינים בתחרויות ספורטיביות ובינלאומית.

המקהלה והתזמורת היו היבטים פעילים ומוצלחים ביותר בחיי בית הספר מאז הקמתם לראשונה על ידי מר' קנון ניוהאם בשנת 1911.

התלמידים מוזמנים להשתמש בכלי הלימוד של בית הספר המספק הכשרה של מורים מומחים למוזיקה, ללא תשלום עבור אותם תלמידים. החושפים יכולות מיוחדות.

לבית הספר לאנגלית יש מורשת ארוכה והוא שמר על מתקניו המקוריים תוך מודרניזציה והביא מהיסוד מבנה חדשני של האמנות: בניין ניוהאם החדש. מבנה זה, שתוכנן על ידי חברת אפטיסיאר הנודעת, עוקב אחר עיצוב לינארי ומשלים את צורת הבניין הקיים, וכך נוצר חלל חיצוני מוגדר וחיובי בצורה של חצר פנימית.

לכיוון מערב, הבניין החדש עוקב אחר ציר אחר, הנובע ממתווה של בנייני המדע והלוידס הקיימים, ובכך משיג קשר עקבי בין כל מבני בית הספר. מחווה זו מספקת זהות חדשה לאתר ויוצרת תחושה של קמפוס, מעצימה את אופיו החינוכי ואת איכות בית הספר.

הבניין החדש כולל כיתות לימוד כלליות ומיוחדות, משרדי מורים, אזור בילויים חדש ופנאי לסטודנטים, חדרי בחינה וחללים חיצוניים מקורים, אשר יכולים לשמש לפעילויות חינוכיות ופנאי שונות.

העבודות כוללות גם שיפוץ והסבה של הקומה הראשונה בבניין הראשי הקיים לחללי הנהלה ומורים. זה ישפר את האפקטיביות של צוות בית הספר על ידי מתן קומת מנהלה קומפקטית, להבדיל מחלק חלל ההוראה של הבניין.

מרכז הספורט שופץ השנה על ידי בנייה מחדש של חדרי ההלבשה, מיצוב ארוניות ויצירת חדר כושר. בין שדרוגים אחרים, שופצה קומת מרכז הספורט עם פרקט ומתקן משופר זה משמש לטניס מקורה, כדורסל, כדוריד, כדורעף, בדמינטון ופוטסל.

ישנן תוכניות בעתיד הקרוב לשפץ את מתקני החוץ: ליצור מגרשי טניס חדשים, שדרוג מגרשי הפוטסל ומגרש הספורט שיונחו עם ערימת טרטון.

בעתיד הקרוב ניצור מרכז טופס שישי - מרכז האמנות לשעבר ישופץ. זה יכלול מתקני קנטינה, סביבת עבודה ב- IT, משרד קריירה, משרדים לראשי השנה ומספר חדרי ישיבות.

בית הספר גאה בתכנית הפסטורלית החזקה שלו, היוצרת סביבה בה כל התלמידים אחראים באופן פעיל להתנהלותם ולהתפתחותם.

זה מבטיח שהם בעלי אוריינות רגשית, גמישים ומסוגלים להתמודד ביעילות עם מצבים מאתגרים, הן בחייהם האישיים והן בחינוך.

בית הספר לאנגלית מאמין שקידום ההתפתחות האישית והחברתית של תלמידיו הוא חיוני כמו לעודד את התקדמותם בלימודים. בית הספר מציע את כל ההזדמנויות של מפעל גדול, אך כל תלמיד מרגיש חלק מיחידה קטנה ואכפתית יותר. בית הספר לאנגלית מבקש להיות קהילה מסודרת המספקת מצוינות חינוכית לכל התלמידים, אשר עומדת בבסיס מערכת טיפול פסטורלית העונה על הצרכים המשתנים של התלמידים ככל שהם גדלים ומתפתחים. רווחתו של כל תלמיד חשובה מכיוון שכאשר הם מרגישים בטוחים ובטוחים בסביבתם הם יכולים לפתח את כל המתנות והכישרונות שלהם באופן מלא.

כדי לתמוך ולהדריך סטודנטים, יש מדריכה, אחות ותכנית (חינוך אישי, חברתי, בריאות ואזרחות). זה מצייד את התלמידים בכישורי חיים ובחשיבה ביקורתית, מקדם כישרונות, עבודת צוות, כבוד ודאגה לאחרים ויצירת לומדים חדשניים ומשקפים.

סמי גולד מדריך בעברית בקפריסין Tel WhatsApp 00357-96219050