”חצי יום טיול בדאר אס סאלאם“

אם יש לכם כמה שעות "לשרוף" בדאר אל סאלאם בין הטיסות, הנה הצעה לחצי יום סיבוב. כל עוד אתם לא מגיעים בחשיכה, כיוון שלא בטוח להסתובב בעיר הזו בלילה (בהתאם לאזהרות מקומיים). התחברנו למדריך מקומי (מוחמד), בעזרת נהג מונית שליווה אותנו בזנזיבר. כמובן שבהתחלה לא רצינו מדריך, כי חשבנו שאין לנו בעיה לבד. אבל המדריך אסף אותנו יחד עם נהג וזה יצא מצוין.

התחלנו בסיור בשוק הדגים (חצי שעה). הביקור שם מומלץ, מאוד אותנטי! בזכות המדריך הבנו את כל התהליך שמתרחש שם מהדייג, דרך הניקוי והמכירה ועד בישול הדגים. ניתן לטעום גם, לנו לא יצא. המשכנו למוזאון הלאומי שנמצא כמה דקות הליכה מהנמל (אותנו הסיעו). הסתובבנו שם מעל שעה לבד. ניתן לראות שם מאמנות אפריקאית, דרך מאובנים, ההיסטוריה של טנזניה, הצגה של חיי המקומיים ובעלי חיים. מאוד נחמד ובעיקר נעים להעביר שם את הזמן.

ולסיום, המדריך הביא אותנו למסעדה הודית מאוד טובה במלון והעברנו שם עוד שעתיים. מכאן המשכנו לשדה התעופה, להמתנה ארוכה. אם יש לכם כמה שעות טובות להעביר לפני הצ'ק-אין, תצטיידו במים ונישנושים, כי אחרי 22:00 כל החנויות סגורות ואין ממש היכן להסתובב. שילמנו למדריך+הנהג 40$ לשנינו. מחיר הגיוני, כיוון שבשדה תעופה רצו 30$ לנסיעה משדה התעופה לעיר. המוזיאון פתוח עד 18:00.

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות