”כמה טיפים למטייל בגינאה המשוונית“

אז מאחר וראיתי שלא מופיעים טיפים עבור גינאה המשוונית החלטתי לרכז כמה טיפים מועילים- הטיפים בעיקר עבור מאלבו הבירה:

* בריאות- יש להתחסן כראוי! חיסונים נדרשים: צהבת A+B, קדחת צהובה, כדורי מלריה. מומלץ מאוד להימרח היטב באלתוש לפני כל יציאה מהמלון על מנת למנוע קדחת ומלריה המועברים בעקיצות היתושים. לא נדרש להציג פנקס חיסונים בכניסה למדינה כנגד כל ההזהרות שתשמעו (כולל באתר של משרד הבריאות). לא שותים מהמים בגינאה המשוונית בשום מצב - מקסימום אפשר לצחצח בהם שיניים. בכל מקום שאתם יושבים - שימו לב שאתם שותים ממיכל סגור כלשהו ולא להתפתות למיצים כאלו ואחרים שעשויים להכיל מים.

* כסף - המטבע המקומי הוא Cefa- פרנק מרכז אפריקאי. חישוב מהיר מעלה ש 130-140 Cefa שווים לשקל אחד. באיזור ה-600 Cefa שווה יורו אחד. אין צורך להחליף מראש, וגם לא תמצאו איפה להחליף מראש למטבע הנידח הזה. כל בית מלון שמכבד את עצמו בגינאה יחליף לכם. 

* ניידות -אין אוטובוסים או רכבות בתוך העיר. ההתניידות ע"י מוניות. נסיעה של עד 15 דקות אמורה לעלות עד 1500 Cefa (למונית מלאה-4 אנשים). כמובן שברגע שיראו שאתם לא מקומיים ינסו לקחת יותר-לא לתת!

*משטרה וצבא - המדינה היא מדינה דיקטטורית. מומלץ בחום לא להסתבך עם השלטונות- הם לא סובלניים. כמו כן אין לצלם במקומות פתוחים - לא נופים ובטח לא מתקני/אנשי ממשל ומשטר. המקומות היחידים שניתן לצלם הם מקומות סגורים וזאת בתנאי שקיבלתם אישור מבעל המקום. כפועל יוצא מהאיסור הגורף על צילום במדינה לא מומלץ גם להסתובב עם מצלמה שנראית לעין- דבר שיגרור תשומת לב אליכם ויתכן שיביא לעויינות כלפיכם.

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות