”מקומות מומלצים במזרח אירלנד“

מלבד עיר הבירה דבלין, יש למזרח אירלנד עוד כמה פנינים שמומלץ מאוד לבקר בהם. בכל יום ב- 11:30 יוצא אוטובוס של חברת St. Kevin's מרחוב Dawson במרכז דבלין ומגיע אל האתר Glendalough, ששמו מעיד על מה שתראו בו: עמק שני האגמים. המקום (בעיקר באביב ובסתיו) הוא גן עדן עלי אדמות ובבחינת טעימה נפלאה מיופיה של אירלנד ראוי להיכנס לכל תוכנית טיול באירלנד.

העיר קילקני (Kilkenny) מימי הביניים היא אחת הערים האהובות על התיירים, קודם כל, בזכות מצודת העיר שהיא המרשימה ביותר מבין המצודות באירלנד. סוד קסמה של קילקני הוא הרחובות והסמטאות העתיקות והצבעוניות של העיר הקטנטנה, עם הנהר Nore החוצה אותה.

לחובבי הבירה, מומלץ לבקר במבשלה של Smithwick's (שהיא בירת Ale פופולרית באירלנד). הביקור הינו מודרך ואורך כשעתיים כולל פיינט בירה הנמזג על ידי המדריך בפאב (במחיר הכרטיס). הביקור אינטימי בהשוואה לביקור במבשלת גינס הענקית בדבלין ואפשר ללמוד בו יותר. במקום מבשלים כמובן גם את הבירה "קילקני" הנמכרת מהחבית גם במספר פאבים בארצנו.

לחובבי הטבע ובעלי זמן (יומיים-שלושה ימים) כדאי לעשות רגלית קטעים נבחרים מדרך וויקלו (Wicklow), הנמתחת לאורך למעלה מ- 100 קילומטרים מדבלין אל דרום מזרח המדינה. אם חלמתם לטייל בעמקים ובגבעות הירוקות של אירלנד, לצד כבשים (ומערב המדינה אינו בתוכנית), הרי שדרך זו היא פסגת היופי של מזרח אירלנד. מציע להקדיש 3-5 ימים. תבלו.

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות