”פרויקט בנות- הכל על צרכים נשיים ביבשת!“

כולנו היינו שם וכולנו יודעות כמה שזה מעיק... מה לקחת מהארץ? מה ניתן לקנות שם? מה יחסר לי בטיול? על מה לוותר? רק אנחנו מבינות אתכן. הבנים (אלא אם הם מחוברים לצד הנשי שלהם) די יצחקו שזה הופך להיות חלק כל כך חשוב בתכנון הטיול. אז לאחר דיונים מעמיקים בפורום הרי הוא לפניכן: ``פרויקט בנות`` - כל מה שצריך לדעת על עניינים נשיים בדרום אמריקה (להלן ``היבשת``).

הורדת שערות- אחת הבעיות המציקות ביותר היא בעיית הפרווה. לפניך עומדות מספר אופציות:

1. המראה הטבעי- עפ``י עדויות שונות הקור והגובה גורמים לירידה בכמות הפרווה. אך במקומות חמים ונמוכים (כדוגמת ברזיל) מתעוררת בעיה בהשארת המצב כמו שהוא. 2. גילוח- מוצ`ילריות אשר מגלחות רגליהם תשמחנה למצוא בכל בית מרקחת (farmacia) סכיני גילוח (גם מחברות מוכרות בארץ). בעייתי למצוא ג`ל לגילוח, אך קצף נמצא בכל מקום. ובעיתות משבר מומלץ להשתמש בסבון/שמפו (שמעתי גם על בנות שברגעי משבר קשים במיוחד השתמשו במרכך לשיער בטענה שמה זה משנה איפה השיער?). החיסרון הוא שגילוח כרוך בהתעסקות רבה לזמן קצר בו תהני מהיותך חלקה. 3. שעווה- רצועות שעווה מהארץ- אופציה נוחה אשר פותרת את בעיית הפרווה לתקופה ארוכה. מומלץ לבנות שלא מתכננות טיול ארוך. החיסרון המרכזי הוא המשקל והמקום שהרצועות תופסות בתיק. היתרון הוא שניתן להוריד שערות בכל מקום שבו את נמצאת... גם בג`ונגל. מכוני קוסמטיקה- כמעט בכל עיר גדולה או ב``קולוניות ישראליות`` ביבשת יש קוסמטיקאית שמורידה עם שעווה. (קוסקו, לה-פאז, אריאל דה אג`ודה ועוד...). בנות ישראל בדרך כלל דאגו לכתוב שלט ענק בעברית ``כאן שעווה`` כדי שחלילה לא תפספסי. 4. מכונה- קטן וקומפקטי, לא תופס הרבה מקום ובהחלט נוח. הבעיה היא שבברזיל מתח החשמל נמוך יותר (אין צורך במתאם) אך יש לקחת בחשבון שהמכונה תעבוד בעוצמה פחותה. למידע על מתחי חשמל ביבשת - http://international-electrical-supplies.com/electricguide.html 5. שעוות שרף אורן- אם את מתכננת לטייל עם גזיה, זהו פתרון נהדר לסוגיית השפם. קופסא קטנה של שעווה, פשוט מחממים על פינג`אן עם מים חמים, מורחים ואוווו תולשים... אם אין גזיה תמיד אפשר להוריד בעזרת חוט (מיומנות נרכשת, להתחיל לתרגל).

היגיינה נשית- אם בארץ זה מעיק אז על אחת כמה וכמה בטיול!

 1. טמפונים- o.b. ניתן להשיג בכל הארצות בבתי מרקחת או בסופרים. טמפקס או טמפונים אחרים עם מוליך כבר קצת יותר בעייתי. באנדיות (פרו, בוליביה ואקוודור) לא ניתן להשיג, בברזיל, ארגנטינה וצ`ילה ניתן למצוא בבתי מרקחת בערים הגדולות. אם את נמנית על אסכולת המוליך, מומלץ להביא 2-3 קופסאות טמפונים מהארץ, להוציא מהקופסא ולשים בשקית אטומה. 2. תחתוניות- גם כאן הסוגייה נחלקת לפרו, בוליביה ואקוודור (להלן האנדיות) מול ברזיל, ארגנטינה וצ`ילה (להלן הלא-אנדיות). באנדיות כמעט ולא ניתן למצוא תחתוניות, על כן מומלץ להביא מהארץ ולפתוח לשקית אטומה. בלא-אנדיות ניתן למצוא תחתוניות בבתי מרקחת אך לא מהחברות המוכרות בארץ. מי שמכורה לאולוויז כדאי להביא מהארץ (מומלץ להביא תחתוניות ארוזות בנפרד). 3. תחבושות- ניתן להשיג ברוב הארצות.

אמצעי מניעה

 1. קונדומים- ניתן להשיג בבתי מרקחת בכל הארצות. 2. גלולות- מומלץ להביא מהארץ לכל חודשי הטיול. בנוסף מומלץ להביא מרשם רופא או את הרכיבים של סוג הגלולות בהם את משתמשת.

מספרות- אחרי 8 ימי טרק כשהשיער קבור תחת כובע ולא רואה טיפת מים (פרט לזיעה) או סבון מתעורר צורך לקצץ... למרות הצמות הארוכות של הצ`ולות יש מספרות בכל כפר הכי קטן. כדי להתגבר על קשיי השפה מומלץ להסתובב עם תמונה של השיער בארוך האידיאלי ולהראות לספר/ית. המחירים זולים מאוד (25 ריאל בברזיל, 10 סול בפרו).

משחות, קרמים ושאר תכשירים-

 1. קרם לחות- ניתן להשיג קרם לחות וקרם גוף גם מחברות מוכרות מהארץ בבתי המרקחת בערים הגדולות. 2. וזלין- לובלו (מצרך חשוב מאין כמוהו) ניתן להשיג בארגנטינה, צ`ילה וברזיל. נצפה לובלו אחד בחנות תרמילאים בקוסקו, בשאר הערים באנדיות ניתן לקנות וזלין בקופסא או שפתון של חברות מקומיות. 3. קרם שיזוף- ניתן להשיג בבתי מרקחת. After sol ודומיו ניתן להשיג בברזיל בבתי מרקחת. 4. דאודורנט- ניתן להשיג דאודורנטים מכל הסוגים, הריחות והחברות בכל בית מרקחת או סופר בערים הגדולות ביבשת. 5. סבונים- * שמפו ומרכך- ניתן למצוא בכפרים או בערים בבתי מרקחת, מכולות או סופרים, גם חברות מוכרות מהארץ (הנד אנד שולדרס). הבקבוקים בדרך כלל קטנים (20 מ``ל- אולי כי חשבו על מוצ`ילרים ובעיית המשקל והמקום במוצ`ילה?). ניתן לקנות גם שמפו ומרכך בשקיות קטנות לשימוש חד פעמי. מומלץ לטרקים שיש בהם אופציה למקלחת בדרך (וואי וואש למשל). * סבוני רחצה- כבר נשמעו מקרים של שימוש בשמפו במקום סבון, מטעמי מקום ומשקל. אם את מתעקשת על סבון מוצק תוכלי למצוא כדוגמתו בכל מקום. 

מילון בסיסי למוצ`לרית המתחילה: מכון יופי- salao de beleza שעווה- cera מריטה (עם שעווה)- depilacao (con cera) שיער- pelo שפם- bigote בית שחי- axilas מפשעה- virilha רגל (חצי)- perna (media) טמפונים- tampons תחתוניות- enaguas מחזור- menstruacion

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות