”היט ו-חיבורים“

אחד הדברים שיותר נהנתי בהם בניו זילנד הוא להתארח אצל משפחות שאוהבות לארח ישראלים בחינם או בתשלום סימלי בלבד. אלו הם נוצרים אוונגלניסטיים, בפטיסטיים או יהודים משיחיים אשר אוהבים את ישו, ישראל מבחינתם זה ארץ הקודש ואנחנו בתור ישראלים העם הנבחר.

ישנם שני ארוגנים שמארחים ישראלים: היט וחיבורים.

בשביל היט צריך להגיע לאחד הסוכנים שלהם בניו זילנד, שזה לא באמת מסובך, משלמים 30$, והם מוציאים לכם תעודת חבר ומביאים לכם חוברת שמרכזת את כול האנשים שבארגון. כל שנותר לכם לעשות זה לפתוח את החוברת, לדעת להיכן אתם נוסעים ובהתאם לזה להתקשר ולתאם מראש.

השני זה חיבורים, שבשבילו לא צריך לשלם אף דולר, אבל כן צריכים להיות זמינים לאינטרנט או מראש לתכנן קדימה. כול המידע של חיבורים נמצא באינטרנט, ואם ברצונכם למצוא מספר טלפון אז פשוט תיגשו לאינטרנט.

כמה נקודות לגבי התארחות: 1. תהיו נחמדים ותהיו אורחים טובים. תשבו עם המארחים לאכול, לשוחח. אם אתם לא ממהרים יש לא מעט היטים שאפשר בקלות להקשר אליהם ולצאת איתם לציד, דייג, טיול, כל מיני דברים. הם אנשים מאוד נחמדים שבאמת שמחים לארח ישראלים, אז אל תהרסו לישראלים אחרים ותתנהגו כמו שצריך.

2. לרוב להיטים/חיבורים מגיעים לקראת אחה"צ המאוחר. קחו בחשבון, כמובן תלוי עם מי אתם נמצאים, אבל ברגע שנכנסתם לבית של המארח אתם כנראה לא תתחילו להסתובב ולקרוע את העיר. זה לווא דווקא דבר רע, תלוי באיזה קטע אתם.

3. אתם תתקלו בישראלים שיגידו לכם שהחוויה שלהם מההיט היא נוראית כי הם הרגישו שמנסים להמיר את דתם. ובכן, לא צריך להיות קיצוניים כל כך אבל אתם עלולים ליפול על משפחות שמאוד דבקות באמונתן. לי דווקא יצא לשוחח לא מעט, ולא הרגשתי שמנסים להמיר את דתי ואף למדתי לא מעט.

הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי