”מיסיונריות ב-HIT גם בוואנקה“

אני התארחתי אצל כומר בוואנקה שמופיע גם כן בהיט. המגורים של הישראלים הם בביתן נפרד בחצר ויש בו מלא ספרים מלאים בחרא הזה של ישו הוא המשיח, יהודים שמאמינים בישו ולמה כדאי לי להמיר את דתי (הספרים בעברית כמובן).

הכומר ואשתו לא היו בבית כשהתארחנו שם (תמורת תשלום מועט) אלא רק הבנות שלו לכן אני לא יודע אם לא היה צפוי לנו משהו דומה למה ש-EK תיאר.

עיצבן אותי הניסיון המכוער הזה לשכנע ישראלים להמיר את דתם, כל זאת במסווה תמים של אירוח ישראלים מתוך אהבה לישראל. כל עוד המארח בהיט עושה זאת מתוך כוונה טובה של אירוח ישראלים מכיוון שהוא מזדהה עם מדינת ישראל, מה טוב. אם הישראלי שמתארח אצלו בוחר לגלות עניין ברזי הנצרות, שיבושם לו. אבל אם המארח מנסה לכפות/לפתות על אורחו הישראלי לקרוא/לראות/לשמוע חומר מסיונרי - בעיני זה פסול.

הרי בהיט לא מצוין שמזמינים ישראלים כדי לנסות ולהמיר את דתם. אם אכן היו רושמים כך אני מבטיח לך אפס אחוז הענות מצד המטיילים. לפיכך מה שעושים חלק מהמארחים משול לפיתוי המטייל למלכודת. 

אותי זה מגעיל. לאותם מארחים בהיט שנורא חשוב להם להמיר דתם של יהודים - שיצהירו על כך מראש שזאת כוונתם ולא יתחבאו מאחורי אמטלות שונות וינסו ללכוד את המטייל המבולבל שלא צפה את כניסתו למארב שכזה.

אם משתמע שאני מכליל את כל מארחי ה-HIT בין המסיונרים, לא כך הוא הדבר. איני יכול לעשות הכללה שכזאת משום שלא התארחתי אצל כל המארחים, רחוק מכך. אני רק יכול להביא דוגמא למשפחה אצלה התארחתי בגריימאות`. משפחה נהדרת. זכינו, אני וחברי, ליחס חם ונהנינו משהותנו שם. בערב אכלנו עם המשפחה ונשארנו לשוחח עד לשעות הקטנות של הלילה. אותם מארחים לא העלו אף לא פעם אחת שאלות או סוגיות הקשורות לדת ובטח שלא ניסו להשמיע לנו חומרים מיסיונריים. גם ביחידה בה לנו לא היה שמץ של חומר מסיונרי.

הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם