”אסונסיון: פרטים קטנים“

תמונת הפרופיל של ofir11
ofir11
ויזה ומעברי גבול: לא צריך ויזה לפרגוואי, מספיק דרכון. מעברי הגבול לפרגוואי הם לא בעייתיים, אם מגיעים מארגנטינה לפרגוואי המעבר בגבול הוא בדרך כלל מהיר. לעומת זאת כשיוצאים מפרגוואי לארגנטינה, הבדיקות במעברי הגבול הן איטיות, מעמיקות ומסורבלות, כולל בדיקה של המזוודות ולפעמים גם תשאול אצל שוטרי המסוף. זה לא נורא, אבל לפעמים מעצבן לחכות יותר משעה במעבר הגבול.

בטיחות: אין כאן שודים מטורפים או חטיפות של תיירים, אבל באופן כללי אסונסיון היא לא העיר הכי בטוחה בעולם. בשעות היום אין בעיה להסתובב בכל חלקי העיר בלי חשש. אחרי שמחשיך ובעיקר בלילה, מאד לא רצוי להסתובב לבד ברחובות, גם לא במרכז. אמנם הסיכוי שיקרה משהו רע הוא נמוך, אבל למה לקחת סיכונים?

אינטרנט: האינטרנט בפרגוואי הוא לא מהיר במיוחד, למרות שהוא הולך ומתפתח. המקום הטוב ביותר לגלוש בו נמצא ב Oliva y 14 de Mayo, שם הכי מהיר והכי נוח.

תקשורת: יש בפרגוואי הרבה מאד ``מרכזי טלפון`` שאפשר להתקשר דרכם גם לחו``ל. שיחה לישראל תעלה לא מעט בכלל, כ-6000 גוואראני לדקה (4 שקלים). המקום הזול ביותר להתקשר ממנו נמצא ב Oliva y 15 de Agosto.

עונות ומזג אוויר: תשתדלו מאד לא להגיע לפרגוואי בקיץ (נובמבר - פברואר). כזה חום מעולם לא הרגשתי, הרבה יותר חם גם ממדינות שכנות כמו ארגנטינה. השמח קופחת על הראש ואחרי שתי דקות של הליכה כבר מזיעים. בשאר השנה, בין אפריל לאוקטובר, גם נוטה להיות חם אבל לא נורא.