אתונה - בילוי מושלם כל השנה

בירת יוון היא חגיגה ים תיכונית של צבעים, טעמים וריחות ובעלת היסטוריה עשירה וארוכת שנים מימי העת העתיקה ועד ימינו. אתונה היא עיר גדולה, תוססת וסואנת, המהווה שילוב מרהיב של מזרח ומערב, ישן עם חדש, קדמה מול העולם העתיק. מזג האויר הנוח בה, הטברנות המהנות, המסעדות המצויינות והשווקים, לצד קניוני המותגים המובילים, הופכים את אתונה ליעד מושלם לסופ"ש, גם בחודשי החורף.

logo_deluxe.jpg

מסלול מומלץ בעיר

ניתן לפתוח את הטיול באתונה, בכיכר סינטגמה, שפעילה 24 שעות ביממה ונקראת בפי המקומיים "הכיכר הישנה בעיר החדשה". רוב רחובותיה הראשיים של אתונה מתחילים או מסתיימים בה, כך שהיא מהווה נקודה טובה לאוריינטציה בעיר. מכיכר סינטגמה כדאי להמשיך אל בניין הפרלמנט ואל קבר החייל האלמוני, שם מומלץ לצפות בטקס החלפת המשמר, המתקיים בכל בוקר בשעה 11:00.

האתר המפורסם ביותר באתונה הוא כמובן, האקרופוליס, שפירושו "העיר העליונה". זהו אחד מסמליה המוכרים ביותר של יוון העתיקה, ששרד עד ימינו והפך לסמלה של יוון המודרנית. האקרופוליס חולש על אתונה כבר למעלה 2,000 שנה. הכניסה הראשית לאקרופוליס היא מ-Dionysiou Areopagitou. על גבעת האקרופוליס נמצאים שרידי שלושה מקדשים, שני תיאטראות ומוזיאון. החשוב מכולם הוא הפרתנון (Parthenon), המוקדש לאלה אתנה, שעל שמה קרויה גם העיר.

שרידים באקרופוליס. צילום: איתי אמוזה

אתר עתיקות נוסף בלב העיר אתונה, לא רחוק מהאקרופוליס הוא עמודי זאוס. מרכז האתר הוא מקדש גדול מימדים, שהוקדש לזאוס, אבי האלים. בנייתו החלה במאה ה-6 לפנה"ס והסתיימה רק 650 שנים מאוחר יותר. עם פלישות השבטים הברבריים במאה ה-3 לספירה הוחרב המקדש, ולא נבנה מאז שנית.

אזור הפלאקה הוא חלק קסום באתונה, עם סמטאות צרות, בתי קפה, מסעדות וחנויות מזכרות. זהו אזור יפהפה לטייל בו, בעיקר בערב, כדי לספוג אווירה יוונית. אוהבי המוזיקה היוונית האמיתית, באים לאזור בעיקר בחורף, אז נפתחות הטברנות הקטנות ומגיעים האמנים המפורסמים יותר. המתחם האולימפי נמצא באזור מרוסי, בו האיצטדיון ומתקני הספורט של אולימפיאדת 2004.

עושים שופינג

לאתונה אין במה להתבייש בכל מה שקשור לקניות והיא מציעה מגוון רחב של מוצרים, מבעלי מלאכה עממיים ועד מעצבי-על. עונת הסיילים אתונה מתחילה בינואר ונמשכת עד אמצע מרץ. מרבית החנויות פתוחות בימי שני, רביעי ושבת, בין 09:00 ל-15:00, ובשלישי וחמישי עד 20:00. אזורי הקניות המרכזיים של אתונה:

מתעניינים בקניית תכשיטים? היוונים תמיד היו טובים ביצירת תכשיטים. מקומות מרכזיים למציאת תכשיטים נמצאים באזור Voukourestiou. אם אתם יותר בעניין של עתיקות, שגם בזה יש ליוונים הרבה מה להציע, תוכלו להגיע לשוק מונאסטיראקי (Monastiraki) ולמצוא שלל אוצרות. זהו השוק הפתוח הגדול ביותר באתונה והמקום הלוהט ביותר בעיר לחובבי הקניות (במיוחד בימי ראשון, אז נדמה כאילו כל תושבי העיר הגיעו כדי לקנות או למכור משהו). כדאי להגיע מוקדם, כי לאחר השעה 11:00 המקום עמוס ביותר. אם תרצו לקחת הפסקה מהקניות, תוכלו פשוט להתיישב באחד מבתי הקפה או המסעדות שבאזור.

מרכזי קניות:

האקרופוליס. צילום: איתמר ברק

בתי מלון מומלצים באתונה


לתחילת הכתבה

הכתבה באדיבות WTC – המומחים לחופשות יוקרה באגן הים התיכון www.wtc.co.il

רוצים לקרוא עוד על חופשה באתונה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

סגור
0
×