קזחסטן

תמונה של קזחסטן
Thinkstock Imagebank ©
 • טנגה ‏(KZT)
 • 220V
 • קזאחית, רוסית
42 48 : 00
יום א', דצמ' 17

קזחסטן היא המדינה הגדולה ביותר במרכז אסיה והמדינה התשיעית בגודלה בעולם. בשל גודלה העצום של קזחסטן, הנוף בה הוא מגוון מאוד וניתן למצוא בה הרים מושלגים לצד מישורים, וקניונים לצד מדבריות וערבות. בין רכסי ההרים במדינה ניתן למנות את רכס הרי האלטאי, אשר ידוע כמקום מומלץ לסקי ולטרקים וזורמים בו אגמים ונהרות. קזחסטן גובלת ברוסיה, סין, קירגיזסטן, אוזבקיסטן, תורקמניסטן ובים הכספי. אורך החוף שלה הוא קרוב ל- 2,000 מטרים.

בקזחסטן יש שמורות טבע רבות, שמהוות מקום מקלט למיני בעלי חיים שונים, הנמצאים בסכנת הכחדה. שמורת אקסו זבגלי לדוגמא, ידועה כמקום המחייה של נמר השלג. בשמורת קורגלדינו נמצאות ציפורי פלמינגו ורודות ובשמורת נורזום אפשר למצוא ברבורים לבנים ועייטים, המשייטים על פני אגמים צלולים ודיונות חול. ביקור בקזחסטן יהיה בבחינת גן עדן עבור חובבי השטחים הפראיים, העצומים והמרוחקים.

הקזחים היו שבטים נודדים, שנפלו לשלטון המונגולי שהחל באזור במאה ה- 13. המדינה הקזאחית הראשונה הוקמה במאה ה-15 ונקראה קזאח קאנאת. זו היתה התאגדות של מספר שבטים תורכיים ובתקופה זו החלה לצמוח הזהות הקזאחית. במאה ה- 19 הגיעה לאזור האימפריה הרוסית ושלטון הצארים הגיע גם לשטחי המדינה הקזאחית. בני העם הקזאחי לא קיבלו בברכה את השלטון הזר ומספר מרידות שהתקיימו לאורך השנים נענו בברוטליות רוסית. בשנת 1920 הפך האזור בו שוכנת קזחסטן היום לרפובליקה אוטונומית בברית המועצות. בתקופת השלטון הסובייטי התקיימו על אדמת קזחסטן מספר פרוייקטים גדולים שכללו בדומה לשאר מדינות הגוש המזרחי, זכתה קזחסטן בעצמאות בשנת 1991 וב- 1997 נקבעה בירת המדינה בעיר אסטנה. יום העצמאות של קזחסטן נחגג ב- 16 בדצמבר מדי שנה.

צורת השלטון בקזחסטן היא רפובליקה נשיאותית נשיא המדינה משמש גם כראש המטות המשולבים ויש לו זכות וטו על החלטות שמתקבלות בפרלמנט הקזחי. שתי השפות הרשמיות בקזחסטן הן קזחית, שנמצאת בשימוש רוב אזרחי המדינה ורוסית, שמשמשת בעיקר לעסקים.

קזחסטן ידועה בשל כמויות הנפט שבשטחה והיא נהנית גם מכמות מינרלים נכבדה ואלה מהווים מקור עיקרי להשקעות במדינה, בין המחצבים בהם היא עשירה יש לציין אורניום, עופרת, מגנזיום. היא גם מייצאת יהלומים

היהודים הגיעו לקזחסטן אחרי גלות בבל ובתקופת מלחמת העולם השנייה היא שימשה מקום מפלט עבור יהודים שנמלטו מאירופה. בתקופת השלטון הסובייטי שימשה קזחסטן מקום גלות עבור מתנגדי המשטר וגם יהודים אשר הואשמו בהפצת דתם נשלחו אליה. רבים מיהודי קזחסטן עלו לישראל אך גם היום חיים בה כמה אלפי יהודים.

בשנים האחרונות עלה שמה של קזחסטן לכותרות בעקבות הסרט בוראט בו היתה הדמות הראשית קזחית. התגובות שעורר הסרט בקזחסטן היו שליליות, שכן נטען שהדמות מציגה את המדינה באור לעגני. משרד החוץ הקזחי איים לתבוע את השחקן הראשי, סשה ברון כהן והנושא אף עלה לדיון במהלך פגישה של נשיא קזחסטן עם נשיא ארה"ב דאז, בוש. למרות הצגתו כקזאחי, בוראט לא עשה שימוש ולו במילה קזאחית אחת במהלך הסרט.

מידע על קזחסטן לפי נושאים

הטיפים האחרונים על קזחסטן

הוסף טיפ

חברת טיולים וטרקים מעולה בקזחסטן
קזחסטן טוריזם (Kazakhstan Tourism)

קרא מאוחר יותר

מלון מומלץ מאוד במיקום מרכזי באסטנה
הילטון גרדן אין אסטנה (Hilton Garden Inn Astana)

קרא מאוחר יותר

איך מוציאים ויזה לקזחסטן מהארץ
ויזה ומעברי גבול בקזחסטן

קרא מאוחר יותר

אגמי קולסאיי בדרום קזחסטן
מסלול חד יומי בקזחסטן

קרא מאוחר יותר

טרקים בקזחסטן
מסלול עד שבוע בקזחסטן

קרא מאוחר יותר

מלון באלמאטי

קרא מאוחר יותר

לינה ב-Apple Hostel

קרא מאוחר יותר

לינה זולה באלמטי

קרא מאוחר יותר

חציית הים הכספי באמצעות מעבורת

קרא מאוחר יותר

רגיסטרציה בקזחסטן (אלמטי)

קרא מאוחר יותר
לכל הטיפים על קזחסטן >>

הבלוגים האחרונים על קזחסטן

הוסף פוסט

לכל הבלוגים על קזחסטן >>

מודעות מחפשים שותפים אחרונות לקזחסטן

הוסף מודעה

לכל המודעות לקזחסטן >>

ההרצאות הקרובות על קזחסטן בחנויות למטייל

18/12 18:00
2017-12-18 18:00:00 2017-12-18 19:30:00 Asia/Jerusalem הרצאה בלמטייל: דרך המשי ומרכז אסיה - קירגיזסטאן וטג'יקיסטאן במקומות בהם דהרו צבאותיהם של ג'ינגס חאן וטימורלנג הצולע, על המסלול שעשה מרקו פולו וצור שיזף, על שוליה הדרומיים של ברית המועצות לשעבר, עוברת דרך שבמשך מאות שנים שימשה נתיב מסחר מרכזי וחיברה בין מזרח ומערב, יצרה עירוב תרבויות יוצא דופן של עמים שנתחמים בזמנינו בחמש מדינות מוסלמיות במרכז אסיה. מדינות שמתקיימות תחת השפעה פוסט סובייטית אחת גדולה, שמיסדה את הקשר ביניהן עד לפני 20 שנה ובהיעדרותה מאפשרת לה... לפירוט המלא: http://www.lametayel.co.il/he/lectures/0-0/#8405 מרכז למטייל בדיזנגוף סנטר - רחוב דיזינגוף 50, דיזנגוף סנטר (בניין A, קומה שלישית) תל אביב למטייל contact@lametayel.co.il

דרך המשי ומרכז אסיה - קירגיזסטאן וטג'יקיסטאן

מרצה: גיל סדגת סניף: מרכז למטייל בדיזנגוף סנטר, תל אביב

במקומות בהם דהרו צבאותיהם של ג'ינגס חאן וטימורלנג הצולע, על המסלול שעשה מרקו פולו וצור שיזף, על שוליה הדרומיים של ברית המועצות לשעבר, עוברת דרך שבמשך מאות שנים שימשה נתיב מסחר מרכזי וחיברה בין מזרח ומערב, יצרה עירוב תרבויות יוצא דופן של עמים שנתחמים בזמנינו בחמש מדינות מוסלמיות במרכז אסיה. מדינות שמתקיימות תחת השפעה פוסט סובייטית אחת גדולה, שמיסדה את הקשר ביניהן עד לפני 20 שנה ובהיעדרותה מאפשרת להם היום לנסות להגדיר את הזהות שלהם מחדש. המסלול, שלשמחתנו עדיין לא נגלה במלואו לטייל המערבי, מאפשר לנו לחוות ולגעת מקרוב בתרבויות רועי הסוסים והצאן הקירגיזית והטג'יקית, להעפיל למרחבי המישור והירק העצומים ואל רמת הפמיר הצחיחה, לבקר בערי המדבר באוזבקיסטאן ולהיחשף לפולקלור הצבעוני של המיעוט האויגורי בסין, כל אלה בין רכסי ההרים מהגבוהים בעולם שמעטרים את הנוף לאורך כל הדרך. נכווין את המסלול למטייל העצמאי ונסקור את צרכי הדרך, הבירוקרטיה המורכבת בדרך לוויזות שיאפשרו את קיום המסע באופן יבשתי ואת האופציות המדהימות של סוגי הטיול בין הערים ההיסטוריות, כפרי הבוץ והאבן לצד הטרקים יוצאי הדופן. ננדוד בסיפורים וניכנס לעומק הפרקטיקה, כדי להבין בגדול מול מה אנחנו עומדים. נעסוק בהבנות ובציפיות הבסיסיות ביותר שצריכים לקחת בחשבון לפני הנסיעה, ניתן המלצות למסלולים למתלבטים וננסה להפיג חששות.

קרא עוד...
על המרצה עירוני שמכור לריח של אדמה ולטבע של ארץ ישראל. אגרונום שמתמחה בגידול אבוקדו, מדריך טיולים וטרקים בחברה הגאוגרפית ואקו טיולי שטח בקירגיזסטאן, בטג'יקיסטאן ובמערב סין, מחבר המדריך הראשון בעברית לקירגיזסטאן. טייל עברי מנוסה שחולה על המדבר ושאהבתו לאדם הובילה אותו בשנים האחרונות לחיפוש אחר היכרות קרובה עם אוכלוסיות כפריות ומסורתיות. סיים את שביל ישראל, חצה את יבשת אסיה לרוכבה בטיול מקצה לקצה, מטיביליסי להונג קונג, וכשחזר לארץ הקים לעצמו בית נוודים קירגיזי בלב פרדס בפאתי העיר. לפניות : Gilsadgat@gmail.com
לכל ההרצאות הקרובות >>

יעדים נוספים

סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×