ויסקונסין

תמונה של ארצות הברית (ארה"ב)
53 28 : 17
יום ו', מאי 25

ב-1848 חברה ויסקונסין לארצות הברית. בירתה היא מדיסון והעיר הגדולה בה היא מילווקי. אגב, תוכנית ויסקונסין (החברתית-תעסוקתית) המפורסמת, קרויה כך משום שנשאבה מתוכנית דומה, המיושמת במדינת ויסקונסין. בזכות יופיה הטבעי, המדינה הזו הפכה ליעד תיירותי פופולרי, עד כדי כך שהתיירות היא אחד הענפים הבולטים בכלכלתה. ויסקונסין מושלמת לתיור בכל עונה ועונה: בקיץ ניתן לבקר באחד מאגמיה המנצנצים ולדוג; הסתיו, עונת הציד, מושך אליו את אוהבי התחום; והחורף מושלם לסקי, החלקה על הקרח וגם בנייה בשלג. בויסקונסין עובר נהר המיסיסיפי המפורסם, ובכלל לא חסרים במדינה אטרקציות: מקורות מים, יערות סבוכים וערים קטנות ושקטות המוקפות בנוף טבעי. כמו כן, בדרום מערב המדינה קיים איזור סלעי, הרים תלולים ועמקים נסתרים.   

ויסקונסין – מאין הגיע שמה של המדינה
מדינת ויסקונסין היתה המדינה ה-30 להצטרף לאיחוד הפדרלי של ארצות הברית. המדינה קרויה על שם נהר ויסקונסין, הזורם בשטחה, אשר שמו המקורי שניתן לו על ידי אחד משבטי הילידים האינדיאניים היה דווקא דומה יותר ל"מיסקוסינג". חוקרים סבורים כי משמעות השם המקורית קשורה לצבעו האדמדם של הנהר, שמיימיו זורמים על אבני חול אדומות. אחד החלוצים הצרפתיים, שהגיעו לראשונה לאמריקה בסוף המאה ה-17, נתן למקום את שמו, אך עם הזמן הוא שונה ועוות בתהליך המעבר לצרפתית ואנגלית, עד שבשנת 1845 נקבע רשמית שם האזור כ"וויסקונסין".
 
"מופע שנות השבעים" – הסדרה ששמה את ויסקונסין על המפה
אחת הסדרות הקומיות המצליחות ביותר בארצות הברית בשנים האחרונות היתה "מופע שנות השבעים" (That 70's Show), אשר שודרה במשך שמונה עונות, בין השנים 1998-2006. התוכנית, שהיתה תחילת הדרך של השחקן אשטון קוצ'ר, מתארת את קורותיהם של חבורת צעירים ומשפחותיהם בעיירה קטנה וטיפוסית במדינת ויסקונסין, בשנות ה-70'. התוכנית שודרה ברשת FOX וזכתה להצלחה רבה, בעיקר בזכות הטקסטים השנונים והעיצוב האמנותי, שהיה נאמן לתקופה אותה אמורה היתה הסדרה לשקף. הסדרה זכתה לשבחים גם לאור ההתמודדות עם נושאי התקופה בה התרחשה העלילה, שנות ה-70' הסוערות של ארצות הברית, אז עברו על המדינה תהפוכות פוליטיות רבות. הסדרה שודרה בהצלחה גם בישראל וזכתה להצלחה גם במדינות רבות אחרות.
 
תוכנית ויסקונסין – יוזמה חברתית-תעסוקתית
מהי אותה "תוכנית ויסקונסין", המוזכרת פעמים תכופות בחדשות ובעיתונים? זוהי בעצם תוכנית חברתית-תעסוקתית אשר קרויה על שם מדינת ויסקונסין, שם היא יושמה לראשונה בעולם ובהצלחה. מטרתה של התוכנית הנסיונית היא להקים גופים וארגונים אשר יגרמו לתהליך בו יתקיים מעבר של אזרחים מתלות בהבטחת הכנסה ובקצבאות לעבודה וקבלת משכורת. ארגונים אלה יוקמו בזכיון ממשלתי והם יניעו את התושבים המקומיים להשתלב במשק העבודה באמצעות שירותים רלוונטיים שונים, כמו מתן קורסי הכשרה שונים, השמת כוח אדם ועוד.
 
המקום לאכול נקניקיות גרמניות
במדינת ויסקונסין ישנה אוכלוסיה גדולה של צאצאי מהגרים מגרמניה, אשר השפעותיה ניכרות לא מעט בתרבות המקומית. אחד הסימנים הבולטים לכך הוא היותן של הנקניקיות הגרמניות המפורסמות מאכל מקומי אהוב מאוד דווקא כאן. ניתן למצוא אותן במקומות רבים בערי ויסקונסין ובדוכנים בחגים ופסטיבלי חוצות.
 
"מילר" - מבשלת בירה במדינת ויסקונסין
עדות נוספת להשפעה הגרמנית על וויסקונסין היא מבשלת הבירה "מילר" אשר במילווקי (Miller Brewing Factory). מייסד המבשלה היה פרידריך מילר, אשר היגר מגרמניה לארה"ב במאה ה-19, השתקע במילווקי והקים בה את מבשלת הבירה שלו. מומלץ להקדיש כשעה עד שעתיים לביקור במבשלה החביבה, מה עוד שהכניסה והביקור אינם כרוכים בתשלום. בסיום הסיור, זוכים המבקרים לטעימות מסוגי הבירה השונים, המיוצרים במקום וכעכים. תשומת לב מיוחדת יתנו כאן מבקרים יהודיים וישראליים, לאור מגן הדויד המתנוסס על קיר בניין המבשלה, מעל שמה.
 
ויסקונסין – בירת מוצרי החלב של אמריקה
מדינת ויסקונסין היא בירת משק מוצרי החלב של כל ארצות הברית, משום שבתחומה מופקת כמות מוצרים אלו, יותר מכל מדינה אחרת בארה"ב. ויסקונסין גאה ביותר בהישגה זה, עד כדי כך שעל כל לוחיות הזיהוי של הרכבים במדינה מוטבע התואר "America's Dairyland". מוצרי הדגל של המחלבות בוויסקונסין, אשר בהם מפורסמת המדינה יותר מכל הם הגבינה הצהובה והחמאה הטעימה.

מידע על ויסקונסין לפי נושאים

הכתבות המומלצות על ויסקונסין

תמונה מייצגת עבור הפוסט: ויסקונסין - מחנות קיץ בארה``ב

ויסקונסין - מחנות קיץ בארה``ב

הפעם אנחנו מביאים בפניכם טיול מסוג אחר: הוא בחו``ל, הוא מהנה ביותר, פותח אופקים ונשאר כמזכרת לכל החיים, אבל הוא גם מאפשר לכם לעשות מעשה חשוב. עמותת ``קשר חם``, הפועלת לחיזוק הקשר בין יהודי התפוצות, מציעה הזדמנות לשלב בטיול מעשה ...

קרא מאוחר יותר
תמונה מייצגת עבור הפוסט: מילווקי - אטרקציות מרכזיות

מילווקי - אטרקציות מרכזיות

בדרך למילווקי תוכלו למצוא אטרקציות כאלו ואחרות, אך מה קורה בתוך העיר? אילו אטרקציות ניתן למצוא בה ומה האתרים המרכזיים שלה? הנה רשימה של הדברים שאתם חייבים לראות במילווקי.

קרא מאוחר יותר
תמונה מייצגת עבור הפוסט: מילווקי - המסעדות הטובות של העיר

מילווקי - המסעדות הטובות של העיר

אכלו במסעדות הטובות ביותר של מילווקי ולא תצטערו. באחת הערים היותר מפורסמות של ויסקונסין, תוכלו למצוא מסעדות בינלאומיות או מסעדות אמריקאיות טיפוסיות ובכל מקרה, המבחר עשיר והשפים חוגגים. אז קדימה, אוכל.

קרא מאוחר יותר
תמונה מייצגת עבור הפוסט: מדיסון - מסעדות מומלצות בעיר

מדיסון - מסעדות מומלצות בעיר

מדיסון היא עיר הבירה של מדינת ויסקונסין בארצות הברית. כמו בכל עיר בירה, תוכלו למצוא בה מבחר גדול של מסעדות מצויינות, בתי קפה, מאפיות עם לחמים טריים ואוכל מכל טוב. הנה כמה המלצות למסעדות הטובות בעיר.

קרא מאוחר יותר
תמונה מייצגת עבור הפוסט: ארצות הברית - חמישה מסלולי נהיגה בעונת השלכת

ארצות הברית - חמישה מסלולי נהיגה בעונת השלכת

במהלך הסתיו, האטרקציה הגדולה ביותר לצידי הכביש היא העלים בגוונים מרהיבים של אדום-ארגמני עמוק וזהב. נהיגה בכבישים הארוכים במדינות השונות מזמנת עצירות מרתקות לטובת צילום, תדלוק בסיידר תפוחים מרענן וצ'ק אין במוטל מקומי חמים.

קרא מאוחר יותר
לכל הכתבות על ויסקונסין >>

הטיפים האחרונים על ויסקונסין

הוסף טיפ

מוזיאון האופנועים הארלי דווידסון במילווקי

קרא מאוחר יותר

מבשלת בירה מילר במילווקי

קרא מאוחר יותר

שוק איכרים

קרא מאוחר יותר

ביקור ב-The House on the Rock

קרא מאוחר יותר

סיור מבשלות במילווקי

קרא מאוחר יותר

לינה ב-Best Western East Town Suites

קרא מאוחר יותר

פארק המים תיבת נוח בוויסקונסין

קרא מאוחר יותר

חנות Outlet הכי טובה באיזור שיקגו

קרא מאוחר יותר

פארק המים תיבת נוח

קרא מאוחר יותר

שייט בנהר הויסקונסין

קרא מאוחר יותר
לכל הטיפים על ויסקונסין >>

עדיין לא נכתבו בלוגים על ויסקונסין.
יש לך מה לספר? הקוראים שלנו ישמחו לשמוע.

הוסף פוסט

כרגע אין מי שמחפש שותפים לויסקונסין.
אבל אולי הם רק מחכים למודעה שלך...

הוסף מודעה

סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×