צפון מזרח הולנד

צפון מזרח הולנד

אירו (EUR) מחשבון המרה הולנדית 230V
אזור צפון-מזרח הולנד מורכב ממספר מחוזות. החבל הצפוני-מזרחי של הולנד מורכב ממספר פרובינציות. פרובינצית פריסלנד (Friesland) בצפון המדינה, שונה מיתר מחוזות המדינה בשפה המדוברת שלה ובתרבות המקומית המיוחדת לאזור זה בלבד. העיר Sneek באותו מחוז שוכנת על גדות אגם והיא מציעה לנופשים מגוון רחב של פעילויות וספורט מים לסוגיו, במיוחד לחובבי היאכטות.

העיר Leeuwarden, בירת הפרובינציה, התפתחה משלוש קבוצות התיישבותיות, שהתאחדו במאה החמש עשרה. ניתן לבקר בה במוזיאון הפרובינציאלי הלאומי, כנראה החשוב ביותר בין המוזיאונים המחוזיים במדינה. בעיר הסמוכה Bolsward אפשר לראות את היכל העיר מתקופת הרנסאנס, מבנה מיוחד במינו.

עיר הבירה של מחוז חרונינגן (Groningen), הנושאת אותו שם, היא אחת הערים החשובות בצפון הולנד מבחינה כלכלית ותרבותית. העיר נפגעה קשות במלחמת העולם השנייה, אך מרבית המבנים שוחזרו לצורתם המקורית מהמאות השש עשרה והשמונה עשרה.

במחוז Drenethe אפשר להבחין במונומנטים פרה-היסטוריים, במיוחד באזורים סביב הכפר Havelte והכפר Saxson. העיר המרכזית במחוז, אסן (Assen), יושבת בין מישורים מיוערים מקסימים והמוזיאון הפרובינציאלי בעיר מומלץ לביקור. דרומית לעיר נמצא מתחם מעניין של קברים מגאליטיים ענקיים.

עדכון סטטוס קורונה נכון ל- 08/02/2021

  • הכניסה להולנד אפשרית רק עבור אזרחי האיחוד האירופי ומספר מצומצם של מדינות נוספות. ישראל לא ביניהם. כל מי שמגיע ממדינות שלא כוללות ברשימה, צריך להכנס לבידוד של 10 ימים.
  • יש להציג הצהרת בריאות בכניסה למדינה ובדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות.
  • התחבורה הציבורית פועלת ויש להקפיד על חבישת מסכות בכל נסיעה.
  • המסעדות ובתי הקפה פתוחות במתכונת טייק אווי ומשלוחים בלבד.
  • חנויות ואטרקציות ברחבי הולנד סגורות ורק עסקים חיוניים פתוחים.
  • ישנו עוצר לילי בין השעות 21:00-04:30
  • כל החוזרים מחו״ל צריכים להציג בכניסה לארץ בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות ולעשות בדיקה נוספת עם חזרתם ארצה (תקף גם למחוסנים).
  • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 14 יום בשובם לארץ או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות. מחוסנים אינם צריכים בידוד.

לוגו וירוס קורונה

הזמנת טיסה לצפון מזרח הולנד

מלונות בצפון מזרח הולנד

מלונות פופולרים בצפון מזרח הולנד

צילום תמונה ראשית: Thinkstock Imagebank ©