איי מריאנה הצפוניים 2024

איי מריאנה הצפוניים
דולר אמריקני (USD) אנגלית, צ'מורואית, קרוליניאלית 120V

איי מריאנה הצפוניים הינם קבוצת איים באוקיינוס השקט, המורכבת מחמישה עשר איים קטנים הנימצאים כולם תחת שלטונה של ארה"ב, הכוללת את איי מריאנה הצפוניים וכן את גוואם (Guam) מדרום. קבוצת איים זו ממוקמת במרחק שלושת רבעי הדרך מהוואי לפיליפינים ונימצאת צפונית למדינה פפואה ניו גינאה וליבשת אוסטרליה. יש בה קרוב ל- 100,000 תושבים,מעל מחציתם הם אסייתים ובניגוד למדינות רבות בעולם, רובם המכריע גם הוא נשים (עובדה יוצאת דופן בהשוואה למדינות אחרות בעולם). כלכלתה של איי מריאנה הצפוניים מבוססת בעיקר על ענף התיירות (מרבית התיירים במגיעים אליה הם מיפן) שכן אפשר למצוא בה חופים יפהפיים ונוף פסטורלי.

האיים המרכזיים
סייפן – זהו האי הגדול ביותר מבין כל האיים ואף המתוייר ביותר. החוף המערבי שלו מוקף בשונית אלמוגים, היוצרת לגונה יפהפייה של חולות לבנים וחופים מקסימים.
טיניאן – האי הזה נמצא במרחק של שלושה ק"מ מסייפן. יש לו קו חוף סלעי עם מערות קטנות. האטרקציה העיקרית בו הוא בית טאגה, מקדשו של טאגה האגדי. מקדש זה כולל עמוד אבן מפואר, המגולף בצורה מסורתית.
רוטה – זהו אי קטן וידידותי עם מגוון של אטרקציות הקשורות בטבע. בכפר הראשי שלו, Songsong, החיים מתנהלים על מי מנוחות.

גיאולוגיה
איי מריאנה כוללים גם את איי מריאנה הצפוניים וגם את גואם, שבדרום. שטחם של האיים הדרומיים בנויים מאבן גיר ושוניות אלמוגים, האיי הצפוניים מורכבים מהרי געש, שחלקם אף פעילים (כמו Pagan ו- Agrihan). חמישית משטח הקרקע היא חקלאית ועשירית מיועדת למרעה. המשאב העיקרי של האיים הוא דגים, חלקם מינים נדירים ביותר, הנמצאים בסכנת הכחדה, דבר הגורם לסכסוכים מעת לעת באזור.

מזג האויר
מזג האויר באיי מריאנה הצפוניים מוגדר כמזג אויר טרופי, המושפע בעיקר מרוחות מזרחיות. העונה היבשה היא החל מדצמבר ועד יוני ואילו העונה הרטובה, עונת הגשמים, מתחילה ביולי ועד נובמבר וכוללת לעיתים אף סופות טייפון. על פי ספר השיאים של גינס, סייפן היא העיר המגוונת ביותר, הכל הקשור לסוגי מזג האוויר שבה.

כלכלה
איחודיות איי מריאנה הצפוניים זוכה לסבסוד וסיוע בפיתוח מצד ממשלת ארה"ב. כלכלת המקום מסתמכת במידה רבה על ענף תיירות, בעיקר מיפן. בשנים האחרונות חלה ידירה משמעותית במספר המבקרים באיי מריאנה. בעוד איי מריאנה נהנו מסחר חופשי עם ארה"ב, הם לא היו כפופים לחוקי העבודה שבה. שכר המינימום שנקבע בהם היה נמוך מזה שבארה"ב, חוקים המגינים על העובד לא היו קיימים, מה שהוביל להורה בעלויות העובד.

אטרקציות באיים
אטרקציות ימיות
מכיוון שהרבה במריאנה קשור בבילוי בחופים המקסימים או בים הצלול, ניתן למצוא בה שלל של אטרקציות הקשורות במים: ג'ט סקי, גלישת רוח, סנורקלינג, סקי מים, בננה ועוד. במקום תוכלו למצוא חברות תיירות רבות, המציעות אטרקציות אלו.

אטרקציות אחרות
ארוחת ערב בשילוב הופעה – המופע מציג את המסורת הפולינזית, בשילוב עם מוסיקה וריקודים. כל זה קורה במהלך ארוחת הערב, המוגשת במקביל, והאורחים בה יכולים גם הם לקחת חלק מהמופע.
הפלגה – ההפלגה מציעה אוכל מצויין, מוסיקה חיה וריקודים ביכטה, כשברקע להקה מקומית המנגנת מגוון של שירים. בנוסף, תוכלו להינות מהשקיעה הרומנטית בלגונה המקסימה של סייפן.
סיור 4X4 – תוכלו לחקור את כבישי האיים והג'ונגל באמצעות נסיעה ברכבי 4X4, במסגרת טיול מאורגן ומדריך.
באנג'י, טיפוס קירות וטרמפולינה – את האטרקציות האלו ניתן למצוא באי מנגהה (Managaha).

אוכל מקומי
בעוד שכמעט בכל מקום ניתן יהיה למצוא אוכל אמריקאי או יפני, המאכל המקומי, הצ'מורו, עדיין מוצע בכמה וכמה מסעדות. אוכל פיליפיני, סיני, תאילנדי, קוריאני, איטלקי ומקסיקני הם נגישים גם הם בכל פינה. ברוב בתי המלון תמצאו אוכל מעט יקר יותר ובאיכות מצוינת, במיוחד במלון Hyatt Regency שבאי Garapan, בריזורט שב – Tanapag ובמועדון הפסיפי שבסן אנטוניו.

שאלות נפוצות על איי מריאנה הצפוניים

האם צריך ביטוח נסיעות לאיי מריאנה הצפוניים?

אתם נוסעים בקרוב לחו"ל? בוודאי שחייבים ביטוח נסיעות, אבל יש לכם שאלות, אז תנו לנו לכסות עבורכם הכל!
הנה כל מה שצריך לדעת - לפני שעושים ביטוח נסיעות לאיי מריאנה הצפוניים

הזמנת חופשה לאיי מריאנה הצפוניים