ויסקונסין

ויסקונסין

דולר אמריקני (USD) מחשבון המרה אנגלית 120V

ב-1848 חברה ויסקונסין לארצות הברית. בירתה היא מדיסון והעיר הגדולה בה היא מילווקי. אגב, תוכנית ויסקונסין (החברתית-תעסוקתית) המפורסמת, קרויה כך משום שנשאבה מתוכנית דומה, המיושמת במדינת ויסקונסין. בזכות יופיה הטבעי, המדינה הזו הפכה ליעד תיירותי פופולרי, עד כדי כך שהתיירות היא אחד הענפים הבולטים בכלכלתה. ויסקונסין מושלמת לתיור בכל עונה ועונה: בקיץ ניתן לבקר באחד מאגמיה המנצנצים ולדוג; הסתיו, עונת הציד, מושך אליו את אוהבי התחום; והחורף מושלם לסקי, החלקה על הקרח וגם בנייה בשלג. בויסקונסין עובר נהר המיסיסיפי המפורסם, ובכלל לא חסרים במדינה אטרקציות: מקורות מים, יערות סבוכים וערים קטנות ושקטות המוקפות בנוף טבעי. כמו כן, בדרום מערב המדינה קיים איזור סלעי, הרים תלולים ועמקים נסתרים.   

ויסקונסין – מאין הגיע שמה של המדינה
מדינת ויסקונסין היתה המדינה ה-30 להצטרף לאיחוד הפדרלי של ארצות הברית. המדינה קרויה על שם נהר ויסקונסין, הזורם בשטחה, אשר שמו המקורי שניתן לו על ידי אחד משבטי הילידים האינדיאניים היה דווקא דומה יותר ל"מיסקוסינג". חוקרים סבורים כי משמעות השם המקורית קשורה לצבעו האדמדם של הנהר, שמיימיו זורמים על אבני חול אדומות. אחד החלוצים הצרפתיים, שהגיעו לראשונה לאמריקה בסוף המאה ה-17, נתן למקום את שמו, אך עם הזמן הוא שונה ועוות בתהליך המעבר לצרפתית ואנגלית, עד שבשנת 1845 נקבע רשמית שם האזור כ"וויסקונסין".
 
"מופע שנות השבעים" – הסדרה ששמה את ויסקונסין על המפה
אחת הסדרות הקומיות המצליחות ביותר בארצות הברית בשנים האחרונות היתה "מופע שנות השבעים" (That 70's Show), אשר שודרה במשך שמונה עונות, בין השנים 1998-2006. התוכנית, שהיתה תחילת הדרך של השחקן אשטון קוצ'ר, מתארת את קורותיהם של חבורת צעירים ומשפחותיהם בעיירה קטנה וטיפוסית במדינת ויסקונסין, בשנות ה-70'. התוכנית שודרה ברשת FOX וזכתה להצלחה רבה, בעיקר בזכות הטקסטים השנונים והעיצוב האמנותי, שהיה נאמן לתקופה אותה אמורה היתה הסדרה לשקף. הסדרה זכתה לשבחים גם לאור ההתמודדות עם נושאי התקופה בה התרחשה העלילה, שנות ה-70' הסוערות של ארצות הברית, אז עברו על המדינה תהפוכות פוליטיות רבות. הסדרה שודרה בהצלחה גם בישראל וזכתה להצלחה גם במדינות רבות אחרות.
 
תוכנית ויסקונסין – יוזמה חברתית-תעסוקתית
מהי אותה "תוכנית ויסקונסין", המוזכרת פעמים תכופות בחדשות ובעיתונים? זוהי בעצם תוכנית חברתית-תעסוקתית אשר קרויה על שם מדינת ויסקונסין, שם היא יושמה לראשונה בעולם ובהצלחה. מטרתה של התוכנית הנסיונית היא להקים גופים וארגונים אשר יגרמו לתהליך בו יתקיים מעבר של אזרחים מתלות בהבטחת הכנסה ובקצבאות לעבודה וקבלת משכורת. ארגונים אלה יוקמו בזכיון ממשלתי והם יניעו את התושבים המקומיים להשתלב במשק העבודה באמצעות שירותים רלוונטיים שונים, כמו מתן קורסי הכשרה שונים, השמת כוח אדם ועוד.
 
המקום לאכול נקניקיות גרמניות
במדינת ויסקונסין ישנה אוכלוסיה גדולה של צאצאי מהגרים מגרמניה, אשר השפעותיה ניכרות לא מעט בתרבות המקומית. אחד הסימנים הבולטים לכך הוא היותן של הנקניקיות הגרמניות המפורסמות מאכל מקומי אהוב מאוד דווקא כאן. ניתן למצוא אותן במקומות רבים בערי ויסקונסין ובדוכנים בחגים ופסטיבלי חוצות.
 
"מילר" - מבשלת בירה במדינת ויסקונסין
עדות נוספת להשפעה הגרמנית על וויסקונסין היא מבשלת הבירה "מילר" אשר במילווקי (Miller Brewing Factory). מייסד המבשלה היה פרידריך מילר, אשר היגר מגרמניה לארה"ב במאה ה-19, השתקע במילווקי והקים בה את מבשלת הבירה שלו. מומלץ להקדיש כשעה עד שעתיים לביקור במבשלה החביבה, מה עוד שהכניסה והביקור אינם כרוכים בתשלום. בסיום הסיור, זוכים המבקרים לטעימות מסוגי הבירה השונים, המיוצרים במקום וכעכים. תשומת לב מיוחדת יתנו כאן מבקרים יהודיים וישראליים, לאור מגן הדויד המתנוסס על קיר בניין המבשלה, מעל שמה.
 
ויסקונסין – בירת מוצרי החלב של אמריקה
מדינת ויסקונסין היא בירת משק מוצרי החלב של כל ארצות הברית, משום שבתחומה מופקת כמות מוצרים אלו, יותר מכל מדינה אחרת בארה"ב. ויסקונסין גאה ביותר בהישגה זה, עד כדי כך שעל כל לוחיות הזיהוי של הרכבים במדינה מוטבע התואר "America's Dairyland". מוצרי הדגל של המחלבות בוויסקונסין, אשר בהם מפורסמת המדינה יותר מכל הם הגבינה הצהובה והחמאה הטעימה.

הזמנת מלון בויסקונסין

מזמינים מלון בלמטייל במחירים הכי
טובים ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

הזמנת טיסה לויסקונסין

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם