ליטא

ליטא 2022

אירו (EUR) מחשבון המרה ליטאית 230V

ליטא היא אחת מהרפובליקות הבלטיות, שבצפון אירופה. היא גובלת ברוסיה. הקהילה היהודית של ליטא היתה בעברה קהילה גדולה ומפוארת וישראלים רבים יוצאים לליטא לטיולי שורשים בעיר הבירה.

בשנת 1579, אוניברסיטת וילנה, מרכז תרבותי, חינוכי חשוב באירופה, ניפתחה לראשונה. במאה ה-16 אימצה לראשונה ליטא את החוקה הראשונה, השנייה והשלישית, שהיוותה לא רק כעמוד השידרה של מערכת חקיקתה של ליטא, אלא גם היתה בעלת השפעה רבה על אופן החקיקה בארצות אירופה האחרות. למרות שאיבדה את עצמאותה, הצליחה ליטא לשמר את החוקה השלישית שלה במשך 250 שנה, אשר סייעה בשימור זכויות האזרח והמודעות החברתית של הציבור. פולין, ליטא וצרפת אימצו לראשונה חוקה אחת, בשנת 1791.

היכנסו לפרוייקט שלנו בשיתוף לשכת התיירות של ליטא וקיראו עוד מידע מעניין על היעד »


העיר וילנה היתה מאז ומתמיד עיר אירופאית רב לאומית, רב לשונית ורב תרבותית. היא ניסתה לייצב עצמה כבירה פוליטית רישמית של המדינות הבלטיות וחלקה את חוויות התפתחותה כמדינה דמוקרטית על מדינות אחרות. באפריל 2005 היא ארחה את מפגש 26 שרי החוץ של נאט"ו. בירת ליטא היתה גם עיר הולדתה של האופרה הלאומית הפולנית. סטניסלב מוניושקו כתב את האופרה הראשונה שעלתה בשנת 1847, כשהופעת הבכורה שלה בבית האופרה של וילנה היתה בשנת 1854.

הזמנת טיסה לליטא

צילום תמונה ראשית: © עמית להב

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם