ליטא 2024

ליטא
אירו (EUR) מחשבון המרה ליטאית 230V

ליטא היא אחת מהרפובליקות הבלטיות, שבצפון אירופה. היא גובלת ברוסיה. הקהילה היהודית של ליטא היתה בעברה קהילה גדולה ומפוארת וישראלים רבים יוצאים לליטא לטיולי שורשים בעיר הבירה.

בשנת 1579, אוניברסיטת וילנה, מרכז תרבותי, חינוכי חשוב באירופה, ניפתחה לראשונה. במאה ה-16 אימצה לראשונה ליטא את החוקה הראשונה, השנייה והשלישית, שהיוותה לא רק כעמוד השידרה של מערכת חקיקתה של ליטא, אלא גם היתה בעלת השפעה רבה על אופן החקיקה בארצות אירופה האחרות. למרות שאיבדה את עצמאותה, הצליחה ליטא לשמר את החוקה השלישית שלה במשך 250 שנה, אשר סייעה בשימור זכויות האזרח והמודעות החברתית של הציבור. פולין, ליטא וצרפת אימצו לראשונה חוקה אחת, בשנת 1791.

היכנסו לפרוייקט שלנו בשיתוף לשכת התיירות של ליטא וקיראו עוד מידע מעניין על היעד »


העיר וילנה היתה מאז ומתמיד עיר אירופאית רב לאומית, רב לשונית ורב תרבותית. היא ניסתה לייצב עצמה כבירה פוליטית רישמית של המדינות הבלטיות וחלקה את חוויות התפתחותה כמדינה דמוקרטית על מדינות אחרות. באפריל 2005 היא ארחה את מפגש 26 שרי החוץ של נאט"ו. בירת ליטא היתה גם עיר הולדתה של האופרה הלאומית הפולנית. סטניסלב מוניושקו כתב את האופרה הראשונה שעלתה בשנת 1847, כשהופעת הבכורה שלה בבית האופרה של וילנה היתה בשנת 1854.

שאלות נפוצות על ליטא

האם צריך ביטוח נסיעות לליטא?

אתם נוסעים בקרוב לחו"ל? בוודאי שחייבים ביטוח נסיעות, אבל יש לכם שאלות, אז תנו לנו לכסות עבורכם הכל!
הנה כל מה שצריך לדעת - לפני שעושים ביטוח נסיעות לליטא

איפה רוכשים חבילת גלישה (eSIM) לליטא?

הדרך הקלה והזולה ביותר לגלוש בסלולרי שלכם בליטא, היא באמצעות סים וירטואלי (eSIM), אליו תוכלו להתחבר בקלות ובמהירות באמצעות סריקת קוד QR.
למידע נוסף ולחבילות גלישה משתלמות במיוחד!

הזמנת מלון בליטא

אנחנו מוצאים לך את המחיר הטוב ביותר מבין כל האתרים המובילים

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

מלונות ומקומות לינה בליטא

אטרקציות בליטא

מדריכים ונותני שירות בליטא

נהגים בליטא

הזמנת טיסה לליטא

צילום תמונה ראשית: © עמית להב