איי שלמה 2024

איי שלמה
דולר איי שלמה (SBD) אנגלית 220V

מדינת איי שלמה מורכבת משרשרת של 990 איים באוקינוס השקט הנימצאים מזרחית למדינת פפואה גינאה החדשה. בירתה של המדינה היא העיר הוניארה וסך כל שטחה הוא 28,400 קמ"ר. אוכלוסיתה של איי שלמה מונה מעל 500,000 תושבים והיא שייכת לחבר העמים הבריטי. מדינה זו מורכת מתשעה מחוזות שונים ועיר אחת והמרחק בין האי המערבי ביותר שלה לאי המזרחי ביותר הוא קרוב ל- 1500 ק"מ. עיקר כלכלתה מושתת על חקלאות והיא עשירה במחצבים כמו עופרת, ניקל וזהב. כמעט כל תושביה של מדינת איי שלמה הם נוצרים ומדברים בה קרוב ל- 100 שפות שונות.

מזג אויר
חם ולח באיי שלמה במשך כל ימות השנה. הגשמים החזקים מגיעים בחודשי הקיץ, החל מדצמבר ועד מרץ. הוריקנים "מתבשלים" בתקופה זו, זזים דרומה וגורמים נזק רב באיים. בין החודשים נובמבר ועד אפריל, הרוחות מגיעות מכיוון מזרח או צפון מזרח, אך לעיתים גם מכיוון דרום מערב, עם תקופות רגועות, בהן סופות יכולות להגיע במפתיע.

רוחות מזרחיות מכות כמעט ללא הרף מסוף אפריל ועד נובמבר (אם בשלב זה מגיעות רוחות מכיוון מערב או צפון, משמע סופה קרובה). התקופה הטובה ביותר מבחינת מזג האויר לבקר באיים היא בחורף, בחודשים יולי ועד ספטמבר, כאשר כמות המשקעים קטנה, אחוזי הלחות נמוכים והטמפרטורות נמוכות גם כן. בחופים המזרחיים, שפונים לרוחות, רטוב הרבה יותר מהחופים הצפוניים המוגנים. ובכל זאת, הבריזות מקררות את הלחות והחום לאורך כל החופים במהלך כל ימות השנה.

אטרקציות
באיי שלמה ישנן אטרקציות רבות, החל משרידי המלחמה הנמצאים ליד שדה התעופה הנדרסון וכן הופעות המתקיימות בבתי המלון שבהוניארה (Honiara). חוויה נהדרת נוספת היא שייט בסירה מהוניארה עד לגיזו (Gizo), עת חולפים לצד איים קטנים ורומנטים. גיזו עצמה היא עיר קטנה ומקסימה עם מתקנים נאותים והיא מכונה על ידי ידיעון הצלילה המקומי כאחד מחמשת אתרי הצלילה ה"שווים" ביותר בעולם. אתר התיירות הקטן של לגונת מרובו (Marovo) גם הוא מקום שכדאי לבקר בו.

פעילויות
איי שלמה מציעים אפשרויות צלילה בין הטובות ביותר בפסיפיק הדרומי. במערב, תמצאו את הריזורט של האי Uepi ש על לגונת מרובו, שכולו כמעט מיועד לצלילה.

כמו כן, ישנן אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות למסלולי הליכה באיי סלומון. ביום טוב, תוכלו ללכת מהוניארה, דרך מטניקו (Mataniko) וגיזו ועד טיטיאנה (Titiana). מומלץ מאד להיעזר במדריך, אם זהו הביקור הראשון שלכם שם. הטיילים ההרפתקנים לא מעט מסלולי טיול אתגריים. בלגונה של מלובו תוכלו לצאת גם לטיולי קייאקים. דרך נוספת ליהנות מהאיים היא באמצעות דייג. את זה תוכלו לעשות ביעד העיקרי לכך – הריזורט שבאי לולה.

הגעה
חברת התעופה הארצית, סלומון איירליינס, טסה פעמיים בשבוע מאוקלנד (ניו זילנד), בריסביין (אוסטרליה) ננדי ופורט וילה. טיסות אלו עובדות בשיתוף עם אייר פסיפיק, אייר ונואטו וקוואנטס. מצפון אמריקה, הדרך הישירה ביותר להגיע היא דרך פיג'י. מאירופה תוכלו לבחור להגיע או דרך פיג'י או דרך אוסטרליה. לחברת התעופה Air Niugini יש טיסות מפורט מורסבי (Port Moresby) פעמיים בשבוע. לפני היציאה מהאיים לטיסות בינלאומיות בלבד יש לשלם מס.

מועדי חגים
ב-1 בינואר: השנה החדשה
בחודשים מרץ/אפריל: Good Friday ו – Easter Monday
במאי/יוני: Whitmonday
יום שישי הקרוב ל-14 ביוני – וים ההולדת של המלכה
7 ביולי – יום העצמאות
25/12+26/12 – חג המולד

שאלות נפוצות על איי שלמה

האם צריך ביטוח נסיעות לאיי שלמה?

אתם נוסעים בקרוב לחו"ל? בוודאי שחייבים ביטוח נסיעות, אבל יש לכם שאלות, אז תנו לנו לכסות עבורכם הכל!
הנה כל מה שצריך לדעת - לפני שעושים ביטוח נסיעות לאיי שלמה

הזמנת חופשה לאיי שלמה