”לינה ואירוח ב-HIT ,למבוגרים“

אנו זוג מבוגרים, בסוף שנות ה-50 לחיינו, חזרנו לפני זמן קצר משהות של 3 שבועות בכל המקומות האטרקטיביים באי הצפוני והדרומי.
לאורך כל המסלול התגוררנו אצל משפחות מאירגון HIT והתקבלנו בכל בית בחום ובאהבה שאין לתאר במילים.
נכון שתרמנו המון להתקשרות הנפלאה עם כל אחת מהמשפחות שלנו אצלן, אבל אין ספק שכל המשתייכים שם לאירגון זה הינם אנשים מקסימים האוהבים מאוד את ישראל ורואים שליחות באירוח אנשים מארץ הקודש.

מה אנחנו תרמנו לקשר הטוב עם כל אחת מהמשפחות הללו?

1. הודענו תמיד יומיים מראש, ולפעמים הרבה יותר, שאנו אמורים להגיע לאזורם וביקשנו לדעת אם לא יפריע להם אם נתארח אצלם. בשום מקרה לא נחתנו עליהם במפתיע או בהודעה קצרה מדי.
2. אחרי שראינו אצל 2 המשפחות הראשונות שהם טורחים מדי בהכנת קבלת פנים הכוללת ארוחת ערב, הודענו לכל הזוגות הבאים שנגיע רק לקראת חשכה ואנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא להכין עבורנו ארוחת ערב אלא רק נצטרף אליהם לכוס שתיה חמה ללא שום הכנות נילוות.
3. הצטיידנו מבעוד מועד במתנות יפות עבור כל משפחה אצלה התארחנו, ובאותן משפחות שיש ילדים, הבאנו מתנה מיוחדת גם לילדים. ברור שדאגנו שהמתנות תהיינה ישראליות ותוספנה להם ידע על ישראל. למשל: תקליטורי שירים ישראלים... רביעיות קלפים של נופי הארץ - לילדים....וכן הלאה.
4. לכל בית שהגענו, הקדשנו לפחות 3 שעות לשבת בערב עם המארחים (ולפחות עוד שעה נוספת בבוקר) לספר להם כל מה שמעניין אותם על ישראל והמצב כרגע. להסביר את מדיניותה, ללמד מילים בעברית : לדבר, ולעיתים גם קריאה, ללמד שירים ישראלים פופולאריים וללמד אותם את ההימנון של מדינתנו, ללמד ריקודים ישראלים ועוד... ועוד...
אין ספק שזו עבודה קשה אחרי נסיעות של 300-400 ק``מ ביום. אך הרגשנו שזה החלק שלנו בעיסקה הזו. להיות שגרירים הכי טובים שיכולנו למדינת ישראל.
5. אצל כל המשפחות,(חוץ מ-3 אצלן התגוררנו שני לילות) לנו לילה אחד בלבד כדי לא להכביד.
6.כל בוקר סידרנו החדר שלנו טיפ טופ והבאנו אותו למצב שיראה לפחות כמו שקבלנו אותו. סבון, שמפו, מגבת ....הבאנו עמנו כי ידענו שזה עם חסכן וחשוב היה לנו לא לגרום להם להוצאות.
7. במשפחות שרשום בחוברת כי הן גובות תשלום, התעקשנו לשלם - גם כשהם אמרו שאין צורך...
8. ברור שלא חשבנו אפילו להתקשר שיחת טלפון, ולוא אפילו מקומית, מביתם.
9. כשהגענו ארצה שלחנו ברכות לכל משפחה ונשארנו בקשר שאנו תקווה שיימשך. את כולן הזמנו להתארח אצלנו בבואן ארצה, והזוג הראשון הגיע ארצה כבר השבוע והפגישה היתה ממש מרגשת.

נכון שלא כל הבתים של המשפחות המופיעות במדריך האירגון מתאימים לארח אנשים מבוגרים. כדאי להתייעץ, אחרי שקונים כרטיס החבר לאירגון, עם עומרי - מייסד ה-HIT. אני רוצה לחזור ולהדגיש שכל המשפחות שפגשנו קיבלו אותנו נהדר אך לא בכל הבתים התנאים נוחים למבוגרים.

בכל אופן, היה טיול אדיר והחוויה להכיר גם את העם ולא רק את הנוף - זו חוויה מיוחדת במינה וזו זכות שלא ידוע לי אם קיימת במקום אחר בעולם. זו הסיבה היחידה שבחרנו בדרך לא קלה זו - במקום להתגורר בבתי מלון או מוטלים.

הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי