ייעוץ והדרכה על עזרים לטיול

מי מכם אינו מתלבט איפה להחביא את הכסף, או איזה תיק עזרה ראשונה נחוץ לו, ואולי איזו כילה כדאי לקנות?! -על שאלות אלו ואחרות--תוכלו לקבל תשובה בכתבה שלפניכם.
chen
|
שמור לעצמי

בכתבה זו:

שמירת כסף במקום בטוח

מה לעשות, אבל בחלקים גדולים של העולם תייר הוא "מטרה" לכייסים, גנבים ושאר מקומיים שחומדים את רכושו, וכספו. להלן מספר המלצות:

  1. קודם כל, במידה ומתאפשר הקפידו לשמור על קשר עין עם הציוד.
  2. .את התרמילים והמזוודות נעלו בכבל נעילה מפלדה ובמנעול, בכל מצב בו הם לא צמודים אליכם. חשוב במיוחד להקפיד על כך כשתשתמשו בתחבורה ציבורית ביעדים תרמילאיים פופולריים כמו הודו או דרום אמריקה, שם הציוד יכול “להיעלם” בקלות באחת העצירות.
  3. לגבי המסמכים החשובים ביותר קרי, הדרכון, כרטיסי הטיסה, מסמכים רפואיים, פוליסת ביטוח והכסף אנו ממליצים לשמור אותם על הגוף, עדיף לא בפאוץ` חיצוני, ולא בכיס חיצוני, אלא באחד האמצעים שנועדו להיות מוסתרים מעין האורב, וגם אם הוא יודע על קיומם, הוא יתקשה להגיע אליהם.
  4. את כל המסמכים החשובים כדאי לצלם עוד בארץ, את הצילומים לפזר בתיקים שונים ולשמור עותק דיגיטלי באי-מייל.
  5. כדאי לא לטוס עם סכום כסף גדול במזומן אלא לעבוד עם כרטיסי אשראי. במידה ומתאפשר, קחו אתכם שני כרטיסי אשראי ושמרו אותם במקומות שונים (לדוגמא: אחד בכספת המלון והשני עליכם).

רוב אמצעי הסתרת הכסף דומים. הם מתחלקים לחגורות כסף על המותן, על הרגל, צוואר, כיסים פנימיים, חגורות מכנסיים עם בטנה כפולה ועוד.

אין המלצה חד משמעית מה עדיף, זה תלוי בנוחות שלכם, במבנה הגוף (לנערה רזה במיוחד יהיה קשה להסתיר חגורת מותן עבה), ובכמות המרשרשים שרוצים לנייד. גם החגורות הקומפקטיות מתוכננות לפי גודל הדרכון, שהוא המסמך החשוב ביותר הנמצא עמנו בחו"ל, וכולם יכילו כמות כסף יפה.

מי שרוצה לשים את כל המסמכים בהסתר יזדקק לחגורות כסף למותן שתכולתן הגדולה ביותר והן הפופולריות ביותר, או לשתי חגורות לרגל.

היתרון של חגורת הכסף לרגל הוא שהיא הפחות מורגשת ולכן לא מהווה מטרד למטייל. אופציה אחרת היא חגורות המכנסיים שהן אביזר נחמד להצניע כסף. הן לא מפריעות ויש להן ערך מוסף גבוה בתור חגורות קלות ונוחות לשימוש בטיולים ובכלל.

אמצעים פופולריים לנשיאת כסף בחנות האינטרנטית של למטייל»

עזרה ראשונה

בין אם אתם מוצ'ילרים בטיול תרמילאי ארוך או אנשי משפחה במסלולי סוף שבוע בארץ – ערכה בסיסית לעזרה ראשונה היא אביזר חובה לכל טיול, ובעיקר לטיול במקומות המרוחקים מנקודות יישוב, וממקורות סיוע וחילוץ.

כדי לחסוך במשקל, ומאידך להצטייד כראוי, מומלץ להרכיב ערכה מינימלית שיכולה לשמש לתפקודים רבים ככל האפשר. לדוגמה: משולש יכול לשמש גם כתחבושת מאולתרת וגם כחוסם עורקים או ורידים.

בלמטייל אנו מוכרים ציוד לעזרה ראשונה בתפזורת או כערכות מוכנות, וגם ערכה אישית ארוזה בתוך שקית אטומה למים שאנו מרכיבים לבד לפי מיטב ניסיוננו והכרות עם צרכי המטיילים.

הערכות לא כוללות תרופות, אך קיימים מספר עזרים למטיילים הנוטלים תרופות, כדוגמת קופסה לשמירה על כדורים המזכירה למטייל לקחת את הכדורים בדיוק במועד המתוכנן.

כמו כן ישנם מספר תיקי עזרה ראשונה הבנויים במיוחד לענות על צרכי מטיילים החולים במחלת הסוכרת, ונרתיק לנשיאת משאף.

כילה למה?

כילה נדרשת בכל טיול בו ישנים בשטח בו ישנם יתושים, ובעיקר באזורים בהם יש מחלות ידועות המועברות על ידי היתושים, כגון: מלריה או קדחת דנגי וכו`. השכיחות הגבוהה ביותר היא במדינות העולם השלישי אבל לא רק. כדאי לדעת גם כי אזורי קרובים למקוה מים מתוקים מצויים מהווים מוקד משיכה ליתושים, ואם לא לשם הבריאות אז לשם הנוחות הכילה יכולה להיות הבדל בין שינה נעימה לסיוט.

שימוש נכון בכילה יעיל יותר מכל אמצעי אחר למניעת עקיצות מיתושים.

פריסה נכונה של הכילה תחסום את מעבר היתושים מכל כיוון ובכל גובה ותשאיר מספיק נפח פנימי לנוחות המשתמש.

רוב האהלים מצוידים ברשתות כחיפוי פנימי לפתחים, כך שאפשר להשאיר את האוהל פתוח למען אוורור אך סגור למעבר יתושים. אם אתם מטיילים עם אוהל המצויד ברשתות פנימיות תוכלו לוותר על הכילה.

הכילות קומפקטיות ולא תופסות נפח גדול בתרמיל וגם משקלן לא משפיע על איכות הטיול.

מחירן בדר"כ תלוי באיכות וצפיפות הרשת ממנה הן עשויות.

סוגי כילות
 כילות זוגיות וכילות ליחיד נבדלות ברוחבן ומתאימות לזוג או לאדם בודד.

מבנה הכילה:

  • מבנה קוביה. לכילה 4 נקודות תליה בכל פינה. יתרון: נפח פנימי גדול, חסרונות: משקל כבד, מספר גדול של נקודות תלייה.
  • מבנה אהל סיירים: 2 נקודות תלייה. יתרונות: רק 2 נקודות תלייה, משקל נמוך. חסרון: נפח פנימי קטן יותר.
  • מבנה פירמידה – נקודת תלייה אחת. יתרונות: הקלה ביותר, רק נקודת אחת לתלות. החסרון: הנפח הפנימי הקטן ביותר.

צפיפות הכילה נקבעת ע"פ הגודל של החורים ברשת ועד כמה הם יכולים למנוע מיתושים לחדור.
כל הכילות הנמכרות בלמטייל עשויות מהרשתות הצפופות ביותר האפשריות ואנו לא מציגים כלל כילות שלדעתנו לא יכולות למלא את תפקידן ביעילות.
החומר ממנו עשויה הכילה: רוב הכילות עשויות מחוטי פוליאסטר שמחירם זול יחסית, משקלם נמוך, גמישותם טובה, הם חזקים ועמידים לקריעה והם לא נרטבים.

לתחילת הכתבה

כתבות נוספות עבורך