חדשות תיירות ותעופה

טרמינל 1 חזר - הנה כל מה שצריך לדעת

לאחר שנסגר לפעילות ב-7.10, חזר השבוע (27.5) טרמינל 1 בשדה התעופה בן גוריון לפעילות. לכבוד שובו של הטרמינל, הנה כל מה שצריך לדעת, איפה אוכלים? איפה החניון הקרוב, האם יש דיוטי פרי? ושאלות חשובות נוספות
לירון בונאנו שטרן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טרמינל 1 חזר - הנה כל מה שצריך לדעת
© לירז שפר

חדשות משמחות לנוסעים: לאחר הפסקה של שבעה חודשים, טרמינל 1 בנתב"ג עתיד לחזור לפעילות מלאה. החל מיום שני, 27 במאי, ישרת הטרמינל טיסות פנים-ארציות, ובלילה שבין שבת לראשון, 2 ביוני, יחזור גם לפעילות בינלאומית.

פתיחתו המחודשת של טרמינל 1 תסייע בהתמודדות עם העומס הגובר בנתב"ג, ותאפשר לנוסעים מגוון רחב יותר של אפשרויות טיסה. רשות שדות התעופה עבדה קשה בחודשים האחרונים כדי להכין את הטרמינל לפתיחה מחדש, והיא מבטיחה לנוסעים חוויה נוחה ויעילה.

חברת ארקיע היתה הראשונה לחנוך את טרמינל 1 המחודש בנתב"ג, עם טיסה ראשונה לאילת שיצאה ביום שני, 27 במאי, בשעה 6:30 בבוקר. פתיחתו המחודשת של טרמינל 1 תאפשר לנוסעים מגוון רחב יותר של אפשרויות טיסה. בנוסף לארקיע, צפויות לפעול מטרמינל 1 גם החברות הבאות: אל על, ישראייר, וויז אייר, ריינאייר, טראנסאוויה פראנס ועוד.

חברות נוספות צפויות להצטרף בהמשך, ומומלץ להתעדכן באתרי האינטרנט של חברות התעופה או באתר רשות שדות התעופה לקבלת מידע מדויק.

לכבוד שובו של הטרמינל, אספנו כמה שאלות ותשובות ונפוצות:

אם אני טסה בטיסה פנים ארצית, מתי עליי להגיע לטרמינל 1 ומה עליי להציג? 

יש להגיע לטיסה שעתיים לפני ההמראה ולא יאוחר משעה לפני ההמראה. יש להציג אחת מהתעודות המזהות הבאות: תעודת זהות ישראלית, רישיון נהיגה ישראלי, חוגר / קצין (תעודה מגנטית), תעודת שוטר (לא מתנדב), דרכון / תעודת מעבר או כרטיס אלפ"א. על התעודה המזהה להיות בתוקף. ילדים מתחת לגיל 16, אשר טסים ללא מבוגר, יציגו צילום תעודת זהות של אחד ההורים כולל הספח.

אם אני טסה בטיסה בינלאומית, מתי עליי להגיע לטרמינל 1 ומה עליי להציג? 
 יש להגיע לטיסת כשלוש שעות לפני ההמראה. יש להציג דרכון בתוקף וכרטיס טיסה.

האם קיים כספומט ודלפק שירותי החלפת מט”ח בטרמינל 1? 
 שירות המרת מט"ח פועל בדלפקי בנק הפועלים: סניף אולם נוסעים יוצאים (דיוטי פרי), טרמינל 1, בהתאם ללוח הטיסות. כספומט- סמארט: מיקום: בחזית הטרמינל, צמוד לשער 3 בטרמינל 1.

האם ישנם שירותי “החזר מס” לתיירים שעוזבים את ישראל בטרמינל 1? 
השירות ניתן לתיירים שאינם אזרחי מדינת ישראל בגין רכישות שביצעו בישראל, בעת עזיבתם את הארץ.
החזר מע"מ לתיירים ניתן לתבוע עבור רכישות שבוצעו בזמן השהייה בארץ ערב יציאתם ממנה. לא ניתן לקבל החזר מע"מ בדיעבד על מוצרים שנרכשו בביקורים מזמן עבר.
חברת מילגם מפעילה את דלפקי השירות להחזר מע"מ (V.A.T. Refund) כמפורט להלן:
 טרם מסירת המזוודות בדלפק הצ'ק אין, יש להחתים את המסמכים הרשמיים ואת הטובין שנרכשו בדלפק להחזר מע"מ הממוקם באולם היוצאים (Check-in) במגזר A. לקבלת ההחזר נדרש למסור את האישור החתום שנתקבל עם הצגת הטובין בדלפק השירות להחזר מע"מ באולם היוצאים, טרמינל 1.

האם ישנן מכונות שתיה בטרמינל 1? 
 בטרמינל 1 קיימות מכונות בהן ניתן לרכוש שתיה וממתקים.

האם פועל דיוטי פרי בטרמינל 1? 
 כן. בטרמינל פועלת חנות הדיוטי פרי של חברת ג'יימס ריצ'רדסון. בנוסף תמצאו שם גם חנויות נוספות פטורות ממע”מ כמו סניף של רשת הספרים והמשחקים סטימצקי, Duty Free Market, עם מבחר ממתקים, שתיה ומעדניה, חנות צעצועים, שקם אלקטריק, 019 מובייל, ג'ק קובה הלבשה תחתונה, רשת הנעליים פוט לוקר ודוכן המשקפיים של קרולינה למקה.

מה יש לאכול בטרמינל 1? האם ישנן מסעדות? 
 כיום, פועלות בטרמינל 1 המסעדות הבאות: “קפה קפה”, “מקדונלד'ס”, בית הקפה “Marrone Rosso”, “בורגר קינג” ורשת השייקים “Rebar”.

היכן חונים בטרמינל 1? 

החניון הצמוד לטרמינל 1 משמש לחניה לטווח קצר וטווח ארוך. דרכי הגעה לחניון: על כביש הגישה הראשי אל טרמינל 1, יש לעקוב אחר השילוט המכוון אל חניון טרמינל 1.

המלצות לחונים בחניון:
• יש לשמור את כרטיס החנייה עד ליציאה מהחניון.
• יציאה מהחניונים אפשרית באמצעות כרטיס החנייה המשולם בלבד.
• בתחום החניון שימו לב אל שלטי ההכוונה למקומות פנויים ולחניות עבור אנשים עם מוגבלות.
 • בנתיבי היציאה מהחניון ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי בלבד.

האם הרכבת עוצרת בטרמינל 1? 

לא. תחנת הרכבת של נתב”ג ממוקמת בסמוך לטרמינל 3. עם יציאתכם מהתחנה, עליכם לקחת שאטל פנימי (בחינם) שיוביל אתכם עד לטרמינל 1. השאטל עוצר גם בחניונים הציבוריים הגדולים ברחבי שדה התעופה. במקרים בהם החניון של טרמינל 1 מלא, יש להחנות בחניונים הנ”ל ולקחת את השאטל הפנימי, עד לטרמינל 1.

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

הזמנת חופשה לישראל

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי