ישראלים בחו"ל - Eytanin: כתבת היכרותהכירו את הכתב החדש שלנו - Eytanin. הוא מתגורר באפריקה כבר שנים ארוכות ומעתה תוכלו לקרוא את רשמיו, כאן אצלנו באתר במסגרת סדרת כתבות חדשה "ישראלים בחו"ל".
eytanin
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ישראלים בחו"ל - Eytanin: כתבת היכרות
Thinkstock Imagebank ©

לפני שנים רבות, קיבלתי הצעת עבודה באפריקה. כשיצאתי לבצע אותה, "נעקצתי" על ידי "החיידק האפריקאי" ומאז איבדתי את הרצון לעזוב יבשת מרתקת הזו.

ראשית עלי לתקן את הטעות הנפוצה בין הקוראים. רבים קוראים לי "איתן". ובכן, שמי אינו איתן וגם לא "זיגפריד אוסטרייכר", כפי שמופיע בכתובת המייל שלי. את שמי אגלה בסוף. "איתנין" הייתה שמה של החברה הראשונה, אותה פתחתי באפריקה למטרת כריית יהלומים. השם המקורי היה צריך להיות "איתנים"... אבל אתם יודעים איך דברים משתבשים מדי פעם באפריקה.

 בעת שהותי באפריקה ביקרתי ברוב הארצות שביבשת ובחשבון קצר שעשיתי לאחרונה, הגעתי למסקנה שנהגתי באפריקה מעל 2.5 מיליון ק"מ! מעל תריסר פעמים נהגתי (לפעמים לבד) את הדרך מאתיופיה לדרום אפריקה וחזרה. הצלחתי לבקר במקומות שאנשים לבנים לא בקרו בהם מעולם והמקום שהטיל עלי הכי הרבה רושם ומורא, היה שוק של אברי-אדם שבו בקרתי במעבה היער בניגריה.

 במשך השנים החלפתי עשרות בתי מגורים, כמה וכמה רישיונות שהייה במדינות שונות, עשרים פעם רישיונות נהיגה ועוד כהנה הרפתקאות. במשך השנים, ביקרתי גם בארצות רבות אחרות בעולם. האמת שאינני יודע בעצם בכמה, אבל בוודאות זה מעל ל-50 ארצות. כל השנים משפחתי הייתה איתי והיום ילדי "מפוזרים" בעולם, מאוסטרליה לארץ ועד דרום אמריקה.

בכלל, בגלל סקרנות טבעית, למדתי כל מה שיכולתי על כל מדינה אליה הגעתי. אני דובר כמה שפות ובין היתר, שתי שפות אפריקאיות. בין שאר השפות שאני יודע, אפריקאנס, תופס מקום מכובד וגם סווהילית, אותה אני מדבר בחופשיות.

האפריקאים שונים מאתננו בהרבה והדבר המייחד אותם בעיני יותר מכל היא רמת הסבלנות האדירה, שהם מסוגלים להפגין. גם התמימות והחביבות הטבעית שלהם מופלאה בעיני.

מגעי עם "למטייל" החלו לפני כמה שנים ואולי בתת-מודע זוהי דרך לתרום למטיילים ועל ידי כך לשמור על קשר עם הארץ, שאני מצר רבות על השינויים הרבים שחלו בה מאז שעזבתי. מעל הכול אני מיצר על שינוי הערכים. הוא שהפך על פניו את ערך החברות, שהיה ערך עליון ושם במקומו את ערך "אני ואפסי עוד"' כערך עליון ונערץ. דבר נוסף שמפריע לי, היא רמת העברית שבה משתמשים הכותבים. נראה בעליל שגם רמת הלימודים בארץ איננה מה שהייתה בעבר. היום, אנו מארחים בביתנו מטיילים רבים מהארץ, שחולפים באפריקה. מקלחת חמה, מיטה רכה ואוכל ביתי לא הזיקו לאיש.

במשך השנים תרגמתי לעברית שני ספרים שעוסקים בנושאים אפריקאיים, כתבתי באנגלית שני תסריטים, גם הם, עוסקים בנושאים היסטוריים אודות מאורעות שארעו באפריקה וגם כתבתי בעברית שני ספרים שבסיסם הוא אפריקה ושאותם אפרסם כשיהיה לי יותר זמן.

אני משתדל תמיד לתרום מהידע והניסיון שצברתי במשך השנים וכותב טיפים מדויקים ועצות מעודכנות ככל האפשר.

 אה, כן, הבטחתי, שמי הוא צפריר.

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאיי סיישל

כתבות מומלצות עבורך על איי סיישל

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם