חדשות תיירות ותעופה

אל על מדווחת על גידול בהכנסות ברבעון השלישי

דוחות אל על מהרבעון השלישי התפרסמו ובהם דווח על שיפור ברווח התפעולי על אף השפעות המלחמה
נטע מייזלס
|
תמונה ראשית עבור: אל על מדווחת על גידול בהכנסות ברבעון השלישי
צילום: באדיבות אל על

היום בבוקר (יום ה') אל על פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי ואף הוסיפה התייחסות להשלכות המלחמה על חברת התעופה הלאומית:

״ב-7 באוקטובר 2023, לאחר תקופת הדוח, פרצה מלחמת 'חרבות ברזל', המשפיעה על הפעילות השוטפת של המשק הישראלי ועל חברת אל על בפרט. מאז פרוץ המלחמה אל על שמרה על הגשר האווירי מישראל לעולם תוך דגש על בטיחות נוסעיה וביטחונם, ומתוך מטרה לאפשר לכל מי שמבקש, לטוס לישראל וממנה. 

בימים הראשונים למלחמה, נתנה אל על מענה להחזרת אזרחים לישראל ובפרט אלה אשר גויסו בצו 8. לשם כך נוספו כ-150 טיסות, לרבות טיסות חילוץ מיוחדות מיעדים שונים ללוח הזמנים השוטף. מאז פרוץ הלחימה הטיסה החברה יותר מ-615 אלף נוסעים בכ-3,600 טיסות״. 

בצל התפתחות הלחימה, החברה הוכיחה גמישות ואף ביצעה התאמות בנתיבי התעופה הפעילים שלה ביחס ובהתאם לאזהרות מסע לאזרחים ישראלים שבחו"ל וההנחיות מטעם גורמי הביטחון של ישראל:

"בימיה הראשונים של המלחמה, החלו חברות התעופה הזרות לבטל את טיסותיהן לישראל וממנה באופן הדרגתי. באותה תקופה חוותה החברה ביקושים גבוהים בטיסות לישראל וממנה. בהמשך ולאור הימשכות המלחמה, חוותה החברה ירידה מסוימת בהיקף הביקושים לטיסות החברה ביעדים מסוימים. לאור זאת ובין היתר בהתאם להנחיות גורמי הביטחון המוסמכים במדינה, החברה ביצעה התאמות ברשת הנתיבים שלה, לרבות שינויים במסלולי הטיסה הקיימים, השהיית פעילות הטיסות למספר יעדים, הפסקת פעילות ליעדים עונתיים ודחיית פתיחת הפעלת טיסות למספר יעדים".

על אף שלמלחמה השפיעה על מצבה העסקי והתנהלות החברה לטווח הקרוב, באל על מדגישים כי "לא חל שינוי מהותי באסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה". בחברה אף הוסיפו שאל על צפויה לעמוד ביעדיה העסקיים בכלל, וביעדה לשנת 2023 בפרט!

בשורת הרווח אל על מדווחת כי הכנסות החברה עלו בכ-11% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בנוסף, הרווח התפעולי לרבעון הנוכחי הסתכם לכ-85.4 מיליון דולר, נמוך ביחס לרווח תפעולי של כ- 102.6 מיליון דולר ברבעון השלישי אשתקד. הרווח הנקי לתקופה הסתכם בכ-52.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של כ-66.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד שע"פ הדיווחים נבע בעיקר בעקבות הכנסה חד-פעמית שהוכרה בגין המענקים ברבעון המקביל אשתקד.

בחברה מסבירים כי השיפור ברווח התפעולי ביחס לרבעון המקביל אשתקד (ללא ההכנסה החד-פעמית בגין המענקים) נובע בעיקר מהמשך ההתאוששות והגדלת הפעילות, על רקע המשך מגמת הביקושים אשר עלתה על ההיצע בשוק, ולאור התוצאות הכספיות לרבעון המקביל אשתקד שהושפעו ממחירי שיא של דלק סילוני.

עדכוני חדשות האחרונים

דילים לחופשה המושלמת

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי