לא שוכחים: מיצגי ההזדהות הכי מרגשים ברחבי העולם

בעוד שבישראל נושא החטופים בוער, כואב ומתעצם בכל יום מחדש, בקרב מרבית אזרחי העולם מדובר בעוד שורה בעיתון. למזלנו, בכל יום צומחים עוד ועוד מיצגים ומחוות מרגשות למען החטופים בערים המרכזיות בעולם, שמופיעים במרחב הציבורי ומזכירים לעולם לא לשכוח. ממיצג הנעליים המצמרר בבודפשט ועד מיצג המגבות בדרום אפריקה, אלו המחוות שהכי ריגשו אותנו
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: לא שוכחים: מיצגי ההזדהות הכי מרגשים ברחבי העולם
צילום: סימה ארבלי

מיצג העגלות באמסטרדם

בשלל הפגנות ברחבי העולם נעשים שימוש בסמלים תמימים ופשוטים של ילדים כמו צעצועים, עריסות ועגלות שמצליחים לזעזע את העוברים ושבים ומעלים את המודעות לנושא 30 הילדים החטופים. באמסטרדם התקיימו מספר מיצגים והפגנות תמיכה בהם מיצג נעלי החטופים בכיכר דאם ומיצג העגלות המצמרר.

במסגרת היוזמה החשובה הוצבו עגלות ילדים ריקות בכיכר המוזיאונים באמסטרדם. במקום נכח גם שגריר ישראל באמסטרדם, כאשר המשתתפים ליוו את המיצג בשירת התקווה.

מיצג הבלונים האדומים בבודפשט

מאז השבעה באוקטובר, קמו בבודפשט מגוון מיצגים ומחוות מרגשות למען החטופים. אחד המיצגים המרגשים שצבעו את כיכר וורוסמרטי  המפורסם היה מיצג הבלונים האדומים, במסגרתו חוברו תמונותיהם של החטופים אל בלונים אדומים וצבעו את רחבת הכיכר במרבד אדום שאי אפשר להתעלם ממנו. לצד הבלונים פוזרו גם נעליים ובימבות שביקשו להזכיר לעוברים ושבים את הילדים החטופים.

מיצג המגבות בדרום אפריקה

גם בדרום אפריקה הרחוקה לא שוכחים את החטופים. המתרחצים והמבלים שהגיעו לבלות באחד החופים היפים שבעיירת הנופש דרבן, הופתעו לגלות אינספור מגבות אדומות שמחכות להם על רצועת החוף. במקום ציורים של שמש וגלים, על כל אחת מהמגבות הודבקה תמונה של חטוף, במטרה להזכיר למבלים מכל קצוות העולם את 240 החטופים. במקביל, נפרש על רצועת החוף שלט ענק ואדום עם הכיתוב Bring them home.

מיצג שולחן השבת ברומא

מי שהגיע לבית הכנסת ברומא בסוף השבוע האחרון הופתע לראות שולחן שבת ארוך וערוך, שלצידו עומדים מאות כיסאות ריקים, בהם גם כיסאות ילדים. במסגרת המיצג המצמרר, שמתכתב עם שולחן השבת בכיכר החטופים בתל אביב, הודבקו תמונותיהם של החטופים על הכיסאות הריקים ועל השולחנות הונחו חלות שבת ויין לקידוש, ביום שמדגיש יותר מתמיד את החוסר שלהם. מי ייתן וממש בקרוב יוכלו המשפחות לחזור ולשבת עם בני משפחותיהם סביב שולחן השבת בהרכב מלא.

מיצג הסרטים האדומים בפריז

בחלוף חודש מאירועי השבעה באוקטובר הנוראיים, נערכה בפריז עצרת זיכרון מצמררת במיוחד. המשתתפים בהפגנה התמקמו מאחורי מגדל אייפל, סמלה המפורסם ביותר של פריז, ונשארו ישובים בדממה כשרק סרט אדום סוגר את פיהם, כסמל לשתיקתם הרועמת של החטופים ובמטרה להדהד את המסר לעולם שבני משפחותיהם של החטופים עדיין לא קיבלו סימן חיים מיקיריהם, מאז אותה שבת ארורה. במקביל, התקיימה בפריז צעדה בהשתתפותם של 10,000 צועדים, במחאה על גילוי האנטישמיות בעיר.

דילים לחופשה המושלמת

כתבות נוספות עבורך

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם