לטייל עם מעיל סופטשל - ללכת עם ולהרגיש בלי!

מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי

סופטשל הוא אריג בד המתאפיין בתכונות רבות וחשובות. קיים מגוון רחב של מעילי סופטשל, של מיטב החברות, אותם ניתן למצוא בחנויות למטייל. כך, תוכלו לבחור את המעיל המתאים לכם ביותר, אם עבור נסיעת עסקים, טיול עירוני, טיול תרמילאות, טיולי אקסטרים, סקי וסנובורד וגם לחורף הישראלי. מעילי הסופטשל הם הפתרון האלגנטי ביותר בכדי לשמור על חום הגוף, גם כשקר שם בחוץ...

מאת אמנון פרנקו, רשת חנויות למטייל

סופטשל (Soft Shell) הינו בד סינטטי שעבר החלקה וצורת הגימור שלו רכה, נוחה ואלגנטית. בדי הסופטשל השונים מצטיינים באטימות למים, אטימות לרוח ורמת נשימה גבוהה. להבדיל ממעילי גשם ורוח (Shell), מעילים אלו, מצויידים גם בשכבת בידוד. שכבת פליס, פרימלופט או צורת בידוד אחרת, משולבת במעיל והופכת אותו למעיל קל, נוח, מבודד ואף אטום ונושם.

סופטשל של חברת Marmortסופטשל של חברת Marmort

למותגים רבים, כגון חברת Marmot ,Exofficio ,North Face ו-WildCat (מותג הבית של למטייל המציע מגוון של סופטשלים באיכות ובעיצובים נפלאים), ישנם מגוון בדי סופטשל בעלי רמות אטימות וכן רמות בידוד שונות. המשותף לכולם הוא היותו של המעיל, קל, נוח על הגוף ובעל מראה אלגנטי. מעילי הסופטשל הם שילוב שבין השכבה השלישית (שכבת בידוד) והשכבה הרבעית (הגנה מפני גשם ורוח) שב"שיטת השכבות". חשוב לציין, שלמעט מספר דגמי סופטשל, רוב המעילים אינם מהווים תחליף לשכבה הרביעית. רוב מעילי הסופטשל אינם אטומים באותה המידה (ובמיוחד למים), כמו מעילי הגשם. בנוסף, לרוב הם אינם מצויידים בכובע, רוכסנים סיליקוניים או תפרים מולחמים. למרות זאת, ישנם דגמים של בדי סופטשל המשמשים למעילי סקי וטיולי אקסטרים, ברמות הגבוהות ביותר של אטימות, בידוד ונידוף.

למי מתאים מעיל הסופטשל?
 מגוון דגמי סופטשל של החברות השונות מאפשר כמעט לכל מטייל ונוסע למצוא מעיל המתאים לצרכים שלו. למעשה, כאשר אתם יוצאים לטיול בסביבה רטובה, בשלג, בגשם קל, רוכבים על אופניים, לטיול סוסים וכמובן לטיול עירוני או לנסיעת עסקים, רוב הסיכויים שאחד מדגמי הסופטשל יעניק לכם את הפתרון המושלם. התייעצו באחד מאנשי הצוות בסניפי "למטייל" על מנת לבחור את המעיל בעל התכונות הרצויות לכם, כמו מידת האטימות למים, מידת הבידוד ועוד.


כיצד נשמור על הסופטשל שלנו?
 כיוון שבד הסופטשל אטום למים ולרוח, צריך לשמור על שלמותו. גיץ ממדורה, שפשוף על אבן חדה או חדירה של ענף עץ חד, יכולים לפגוע ביכולת האטימות של המעיל. כמו כן, כביסות מרובות מורידות אף הן את רמת האטימות והנשימה של הבד. הקפידו לאוורר את המעיל בצל ולא בשמש ישירה, לכבס אותו רק במידת הצורך וכמובן, להקפיד על הוראות הכביסה המצורפות. כמו בדים סינטטים איכותיים נוספים (כאלה המשמשים בביגוד הטרמי), גם את הסופטשל מומלץ שלא לכבס עם מרכך כביסה.

צפו בסרטון הממחיש את יתרונותיו של מעיל הסופטשל על פני שאר המעילים: 


אהבתם את המוצרים? ניתן להשיג את מגוון הפריטים בסניפי למטייל ברחבי הארץ. 

מידע נוסף על ציוד לטיולים שיעניין אתכם:

»

כתבות נוספות עבורך