לוקסמבורג 2024

לוקסמבורג
אירו (EUR) מחשבון המרה גרמנית, צרפתית, לוקסמבורגית ‏‏ 230V

לוקסמבורג היא מדינה קטנטנה במרכז אירופה המוקפת מכל עבריה במדינות. מזג האוויר של לוקסמבורג מתאפיין בקרירות נעימה בחודשי הקיץ וחודשי חורף קרים, אך לא מדי. יורדים בה גשמים עזים בחורף, ולעיתים גם בקיץ.

תרבות מקומית
לוקסמבורג, כמדינה המוקפת בשלוש מדינות אירופאיות חזקות, מושפעת לא מעט מהתרבות של כל אחת ואחת מהן אך גם מצליחה לשמור, למרות זאת, על מסורת מקומית. יש בה מוזיאונים חשובים, כשהחשובים בהם ממוקמים בבירתה: המוזיאון הלאומי להיסטוריה ואמנות, המוזיאון להיסטוריה של העיר לוקסמבורג, המוזיאון לאמנות מודרנית והמוזיאון הלאומי של ההיסטוריה הצבאית.

כמה מבין האמנים החשובים בעולם הגיעו מלוקסמבורג: הציירים יוסף קוטר ומישל מג'רוס והצלם אדוארד שטיחן. בנוסף, עד היום הוכרזה לוקסמבורג פעמיים כבירת התרבות האירופאית: לראשונה בשנת 1995 ולאחר מכן בשנת 2007.

לוקסמבורג ידועה באירופה גם כמובילה בכל הקשור לרדיו, טלוויזיה וחברות הפקה. בנוסף היא מהווה גם כ"בית" לספק שירותי הלוויין האירופאי העיקרי של גרמניה ובריטניה.

תחבורה בלוקסמבורג
לוקסמבורג מציעה כבישים נוחים ודרכי תעבורה טובות ומשופרות. יש בה אוטוסטרדות המגיעות לאורך של 147 ק"מ, המחברות את המדינה למדינות הסמוכות לה. הדרך המהירה המוביל לפריז (TGV) הובילה לשיפוץ תחנת הרכבת של העיר, להקמת מסוף נוסעים חדש בשדה התעופה ולשיפורים וחידושים נוספים. בעתיד ישנן תוכניות להפעיל רכבת חשמלית בבירה והקמת תשתית לרכבת קלה בין האזורים השונים במדינה.

השפה
ללוקסמבורג שלוש שפות רשמיות: צרפתית, גרמנית ו"לוקסמבורגית", שהינה ניב מקומי, שהיה מדובר על ידי בני המעמד הגבוהה בגרמניה. מעבר להיותה אחת משלוש השפות הרשמיות, לוקסמבורגית נחשבת גם כשפתה של הדוכסית הגדולה ו"אם השפות" של תושבי לוקסמבורג.

הכלכלה בלוקסמבורג
כלכלתה של לוקסמבורג יציבה, האינפלציה בה נמוכה וכן שיעור האבטלה נמוך גם הוא. התעשייה העיקרית של לוקסמבורג באה לידי ביטוי בתחום הפלדה והכימיקלים. לוקסמבורג היא השנייה בגודלה בעולם קרני ההשקעות (אחרי ארה"ב).

שאלות נפוצות על לוקסמבורג

האם צריך ביטוח נסיעות ללוקסמבורג?

אתם נוסעים בקרוב לחו"ל? בוודאי שחייבים ביטוח נסיעות, אבל יש לכם שאלות, אז תנו לנו לכסות עבורכם הכל!
הנה כל מה שצריך לדעת - לפני שעושים ביטוח נסיעות ללוקסמבורג

איפה רוכשים חבילת גלישה (eSIM) ללוקסמבורג?

הדרך הקלה והזולה ביותר לגלוש בסלולרי שלכם בלוקסמבורג, היא באמצעות סים וירטואלי (eSIM), אליו תוכלו להתחבר בקלות ובמהירות באמצעות סריקת קוד QR.
למידע נוסף ולחבילות גלישה משתלמות במיוחד!

הזמנת מלון בלוקסמבורג

אנחנו מוצאים לך את המחיר הטוב ביותר מבין כל האתרים המובילים

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

מלונות ומקומות לינה בלוקסמבורג

אטרקציות בלוקסמבורג

הזמנת טיסה ללוקסמבורג

צילום תמונה ראשית: Thinkstock Imagebank ©