טנסי

טנסי

דולר אמריקני (USD) מחשבון המרה אנגלית 120V

טנסי הצטרפה לאיחוד בשנת 1796, שטחה הוא 109,247 קמ"ר והיא גובלת עם 8 מדינות נוספות. טנסי מחולקת לשלושה חלקים מרכזיים: מערב, מרכז ומזרח טנסי, כל אזור עם תצורת הנוף האופיינית לו. שמה של טנסי מגיע מהמילה האינדיאנית Tanasie, שהיה שמו של כפר אינדיאני על גדות נהר טנסי. בפינה הצפונית מזרחית של המדינה נמצא אגם Reelfoot היפהיפה בו תוכלו לדוג, לצפות בנשרים או לצוד. ממפיס, העיר הגדולה בטנסי, נמצאת על גדות נהר המיסיסיפי רחב הידיים. מבחינת מזג האויר, הקיץ הוא תקופה אידיאלית להגיע לטנסי, אז הטמפרטורות מגיעות ל - 32 מעלות והחורף נע בין ימים קרירים לקרים מאוד במיוחד באזורים הגבוהים.

טנסי – שורשי שמה של המדינה
מדינת טנסי היא המדינה ה-17 בגודלה בארצות הברית, מבחינת מספר התושבים – למעלה מ-6 מליון איש מספרם. למרות זאת, מבחינת שטחה, טנסי נמצאת רק במקום ה-36, מבין כל מדינות ארצות הברית. שורשי השם 'טנסי' נעוצים בשמו של שבט הצ'רוקי (אחד משבטי הילידים) שחי באזור זה, לפני הגעת המתיישבים מאירופה. מבין שבטי הילידים שחיו באמריקה טרם הגעת המתיישבים, נחשבו בני הצ'רוקי ל"מערביים" ביותר, שכן הם אימצו תוך פרק זמן קצר כמה מאורחות החיים שהביאו איתם החלוצים מאירופה.
 
שלושת אזוריה של טנסי
מדינת טנסי נחלקת לשלושה מחוזות שונים: מזרח טנסי מאופיין בהרי האפלאצ'ים והתרבות הייחודית של תושבי האזור. הערים המרכזיות במחוז זה הן בריסטול, צ'אטנוגה ונוקסוויל. מחוז מרכז טנסי הוא גם האזור הפורה והמשגשג ביותר של המדינה, בה שוכנת גם עיר הבירה נאשוויל. מערבה של טנסי גובל בנהר המיסיסיפי ונחשב כקצה הצפוני של דלתת הנהר.
 
אלביס פרסלי – התושב המפורסם של טנסי
תושב טנסי המפורסם ביותר אמנם הלך לעולמו לפני למעלה משלושים שנה, אך עד עצם היום הזה הוא עדיין אחד מאייקוני התרבות הגדולים ביותר בהיסטוריה – אלביס פרסלי. אלביס אמנם נולד במיסיסיפי בשנת 1935, אך בגיל 13 עבר עם משפחתו להתגורר בממפיס, טנסי. באמצע שנות ה-50' החל אלביס את דרכו המוזיקלית כאשר הופיע וניגן עם הרכבים מוזיקליים שונים, מה שהיה יריית הפתיחה בקריירה המוזיקלית המדהימה, של מי שהפך להיות מלך הרוק'נרול ואחד מסמלי התרבות הגדולים של המאה ה-20'. לבד מהקריירה המוזיקלית, אלביס פרסלי רשם לעצמו גם קריירת משחק מוצלחת ולהיטי קולנוע רבים. בשנת 1973 רשם לעצמו אלביס שיא עולמי, כאשר הופעתו בלאס ווגאס שודרה בשידור חי ברחבי העולם. כמיליארד וחצי איש צפו בעת ובעונה אחת במופע זה – שיא כל הזמנים בהיסטוריה של הטלוויזיה, עד היום. אלביס פרסלי מת ממנת יתר של סמים בשנת 1977, והוא בן 42 בלבד. אליל המוזיקה נקבר באחוזתו גרייסלנד, אשר בממפיס. אחוזה זו של אלביס משמשת כיום גם כמוזיאון ואתר תיירות חשוב בארה"ב, אליו נוהרים למעלה מ-600 אלף מבקרים, בכל שנה. מאז מותו, הועלו טענות ושמועות שונות כאילו אלביס לא מת והוא רק פרש מהחיים, על מנת להתבודד בחלקים נסתרים של האחוזה. מי יודע, אולי תצליחו לראות אותו אם תבקרו שם...
 
מוזיקת קאנטרי – ילידת טנסי
מדינת טנסי נחשבת כמקום היוולדו של אחד מסגנונות המוזיקה החשובים והאהובים בעולם – קאנטרי. הז'אנר המוזיקלי הזה נחשב כאביו-מולידו של הרוק'נרול, אשר חולק עימו אלמנטים מוזיקליים רבים. הכל התחיל בשנת 1925, כאשר שודרה לראשונה התוכנית Grand Ole Opry ברשת הרדיו WSM-AM מנאשוויל. אמנים שונים, אשר הפכו מאוחר יותר לשמות גדולים במוזיקת הקאנטרי, החלו את דרכם בתוכנית רדיו פופולרית זו ואף שבו והופיעו בה, גם כאשר זכו מאוחר יותר להצלחה, ביניהם גם ג'וני קאש. סוף שנות ה-50' ותחילת שנות ה-60' היו הסימן לביסוס מעמדה של נאשוויל כמרכז ומוקד תעשיית מוזיקת הקאנטרי, משום שבאותה העת פעלו ועבדו בעיר אולפנים ומפיקים גדולים בתעשייה, אשר טבעו את חותמם על הז'אנר. מקומן של טנסי ונאשוויל כבירות מוזיקת הקאנטרי בוסס כאשר ב-1961 נבנה בעיר היכל התהילה של תעשיית המוזיקה הזו, בו ניתן לבקר כיום וללמוד על שורשיו התרבותיים והגיאוגרפיים של הז'אנר.

הזמנת טיסה לטנסי

הזמנת מלון בטנסי