צ'יצ'ן איצה
Chichén Itzá

4.8
(5)
צ'יצ'ן איצה - למטייל (1) מתוך הטיפ של karnielr
צ'יצ'ן איצה מתוך הטיפ של אסף_4002342 - למטייל (2) מתוך הטיפ של אסף_4002342
Chichén Itzá, Yucatán, Mexico
+52 985 851 0137
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על צ'יצ'ן איצה

4.8
5 מדרגים
4
1
0
0
0

5 המלצות על צ'יצ'ן איצה

תמונת הפרופיל של אסף_4002342
אסף_4002342

”צ''י''צן“

קרא עוד

צ''יצ''ן איצה היא עיר שנבנתה על ידי בני תרבות המאיה והיום זהו אתר ארכאולוגי מפורסם, אליו נוהרים מאות תיירים בשנים האחרונות. צ''י''צן איתה כולל מבנים ומקדשים של בני המאיה, כאשר במרכז המתחם ניצבים פירמידת אל קסטיליו ובראשה מקדש. הפירמידה לשאר המבנים מאוד מרשימים ויפים ומולץ לשוטט כאן משפר שעות בכדי לספוג ולהתרשם מתרבות המאיה המעניינת. צ''י''צן איצה הייתה מרכז פעילות אזורי חשוב וניתן לראות כאן סגנונות אדריכליים שונים, כאשר מחקרים שונים מצביעים על כך שצ''י''צן איצה נחרבה באופן אלים, ככל הכנראה, כתוצאה מפלישה. ביולי 2007 נבחרה הפירמידה אל קסטיליו שבאתר לאחד משבעת פלאי עולם החדשים והאתר צ''י''צן איצה כולו הוכרז על ידי ארגון אונסק"ו האתר מורשת עולמית. האתר הארכיאולוגי ממוקם בצפון מרכז חצי האי יוקטן. מומלץ להגיע לאתר בבוקר, כשהאתר נפתח למבקרים, מאחר שכך פחות עמוס וחם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ההוא מהזה
ההוא מהזה

”לצ'יצ'ן איצטה מולדוליד“

קרא עוד

היות ושמענו מראש על כך שהאתר צפוף בשעות הצהריים, בחרנו לישון בעיר ולדוליד, המרוחקת רק כארבעים דקות נסיעה מהאתר. העיר עצמה גם מצדיקה ביקור משלה (ולא רק עצירה קצרה כמו בסיורים). יש סונטה ממש קרובה למרכז העיר שהיה נחמד לבקר בה אחרי יום באתר.

כדי להגיע מהעיר לאתר אפשר או עם אוטובוסים אל חברת Oriente מתחנה מרכזית, או עם קולקטיבו שיוצאים מאחורי התחנה המרכזית ברחוב Calle 46. (אנחנו פשוט הגענו לאזור וכבר ניגשו אלינו ושאלו אותנו אם אנחנו צריכים קולקטיבו) בשני המקרים משלמים לנהג ולא צריך לקנות כרטיס מראש.

חרשנו את האתר חמש שעות עצמאית והיינו בחזרה בעיר כבר בשעות אחר הצהריים המוקדמות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של karnielr
karnielr

”טיול עצמאי לצ'יצן איצה“

קרא עוד

צ'יצן איצה הוא אתר ארכיאולוגי גדול מעניין שנבחר כאחד משבעת פלאי עולם החדשים. ניתן להגיע אליו בטיולים מאורגנים מקנקון ומפלאיה דל כרמן. לדעתי כדאי לעשות את הטיול באופן עצמאי כדי לשלוט על משך הטיול ועל מוקדי העניין. מומלץ לישון לילה לפני הביקור בעיירה הנחמדה valladolid ולנסוע ממנה בבוקר באוטובוס לצ'יצן איצה. ניתן לקחת גם מונית לאתר. מדובר בנסיעה של פחות משעה.

בכניסה לאתר ניתן לשכור מדריך מקומי, אך ניתן להסתדר גם ללא מדריך צמוד. כדאי להגיע מוקדם ככל הניתן מאחר ובשעות הצהריים המקום מתמלא ועמוס מאוד. מי שאינו מעוניין בלינה ב-Valladolid יכול להגיע לעיירה באוטובוס מפלאיה דל כרמן, ואחר כך לקחת משם את האוטובוס או מונית לצ'יצן איצה. מכיון שהנסיעה מפלאיה דל כרמן לעיירה אורכת כשלוש שעות ואחריה יש צורך בנסיעה נוספת של קרוב לשעה, זו אופציה פחות מומלצת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Haloani
Haloani

”כל המידע על הריסות המאיה באזור פלאיה “

קרא עוד

ישנם שני אתרים מרכזיים של הריסות המאיה בפלאיה, אזור טולום ואזור ציצן איטצה (Chichen Itza). ההבדל הוא שבציצן איטצה תוכלו למצוא את פירמידות הענק, לעומת טולום ששם תוכלו להנות גם מחוף מרהיב ביופיו צמוד להריסות. הבדל נוסף הוא המרחק של שעה נסיעה באוטובוס מפלאיה לטולום, בניגוד לציצן איטצה שנסיעה באוטובוס לוקחת כשלוש-ארבע שעות (120 פזו כל כיוון).

לי אישית אין העדפה מסויימת, שתי האתרים מספקים ברמה גבוהה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shaharareli
shaharareli

”צ'יצ'ן איצה וסנוטה איק-קיל“

קרא עוד

באחד הימים לקחנו טיול לצ'יצ'ן איצה מפלאייה דל כרמן. אתר מעניין מאוד ויפה אשר נבחר לאחד משבעת פלאי תבל החדשים. ההמלצה שלנו היא לנסוע ביום הכי נעים שתוכלו. אנחנו היינו ביום חם מאוד וקצת סבלנו מהחום והלחות.

קחו טיול שכולל גם ביקור ב-Cenote Ik Kil. מדובר במערה מרהיבה שהיא בעצם בור של 50 מטרים (מוזמנים לחפש בגוגל כדי להתרשם).

דבר אחד נוסף – בדרך הלוך לאתר, האוטובוס עצר במרכז תיירות כדי שנקנה מזכרות. מעבר לכך, המדריך אמר שזה המקום היחיד שניתן לקנות בו מזכרות ולא ניתן לקנות באתר (כנ"ל על אוכל ושתייה). לא רק שהמחירים במרכז הזה יקרים ומוגזמים, ניתן לקנות הכל (כולל אוכל ושתייה) במחירים הרבה יותר זולים באתר. אמנם לא קנינו שום דבר, אבל אם היינו קונים היינו מתעצבנים מאוד. שימו לב.

הטיפ עזר לך?

כתבות על צ'יצ'ן איצה

מתוך הבלוגים - פוסטים על צ'יצ'ן איצה

אין עדיין פוסטים על צ'יצ'ן איצה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות