מסלול בן שבוע-שבועיים באדיס אבבה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

3 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים באדיס אבבה

תמונת הפרופיל של אלעד בר און
אלעד בר און

”צפון אתיופיה - טיפים לתכנון טיול“

קרא עוד

שלום! חזרנו מטיול של 25 ימים באתיופיה. את הטיול תכננו בעיקר מכתבות וטיפים של אנשים באתר של המטייל. אתיופיה מיוחדת מאוד, יפה, ירוקה. הייחוד של אתיופיה הוא בשבטים שחיים בדרום ושומרים על מסורת של לבוש, טקסים וקישוט הגוף בצורה אוטנטית שלא ראיתי בשום מקום אחר בעולם. טיול באתיופיה חייב לכלול את הדרום לפחות לשבוע. למי שיש זמן מוגבל הייתי ממליץ לוותר על הצפון ולהתמקד רק בדרום. אך כמובן שעדיף לעשות את הצפון והדרום. הערים באתיופיה קטנות מאוד ואת האטרקציות שבכל עיר ניתן לראות ביום אחד. לכן, הייתי ממליץ בתכנון הטיול להקדיש יום לכל עיר ועוד יום למעבר לעיר הבאה (אפילו שטסים)

הטיול שלנו נחלק ל-12 ימים צפון. 10 ימים דרום. ובין לבין – אדיס אבבה. 

תחילת הטיול: נחיתה באדיס. נסיעה למרקטו (40 ביר למונית). חזרה לשדה התעופה לאחר 5 שעות (ב-2 מוניות שירות – 6 ביר לזוג). טיסה לגונדר.

גונדר וטרק בסימיין: מונית משדה תעופה לעיר: 40 ביר לזוג. מלון ``בלגז פנסיון`` 80 ביר לזוג. למחרת, אוטובוס של שעה 5:30 (15 ביר לאדם) לדברק בכדי להתחיל את הטרק בסימיין. הגעה לדברק ב- 8:30.

הרשמה לטרק והתארגנות: נרשמנו לחמישה ימים. משלמים על ימים זוגגים ולכן שילמנו בפועל על שישה ימים. חובה לשלם על: כניסה לשמורה ליומיים (70 ביר לאדם), שומר: 30 ביר ליום. לקחנו גם: פרדה: 20 ביר ליום, נהג פרדה: 20 ביר ליום. על מדריך ויתרנו: מדריך – 75 ביר ליום. אוהל, גזייה ואוכל - מהארץ. בגדים חמים – חובה.

- יום הליכה ראשון: דברק לסנקבר. התחלנו לצעוד ב-10:00. הליכה קשה מאוד אך מאוד יפה ומעניינת. הגענו ב-19:00 בחושך.

- יום הליכה שני: סנקבר לגיץ`. הגעה לגיץ` ב-14:00. יום הליכה קצר יותר ופחות מאומץ.

- יום הליכה שלישי: גיץ` לאימיט גוגו וחזרה לגיץ`. לינה שוב בגיץ`. יום קליל אם כי העלייה לאיט גוגו מעייפת. תחזרו למחנה בסביבות 13:00.

- יום הליכה רביעי: גיץ` סנקבר. הגענו לסנקבר כבר בשעה 12:00. החלטנו לנסות להגיע לדברק באחד מהרכבים שעוברים בסנקבר. לאחר המתנה של כשעתיים הגיע הרכב שלקח רק אותנו ``הפארנגים`` והשאיר את כל האתיופים מאחור (כי אנחנו שילמנו הרבה יותר מהם – 120 ביר לשנינו והשומר). נהג הפרדה נשאר מאחור ומאז לא ראינו אותו לעולם.

מדברק מצאנו טרמפ לגונדר לאחר מפגש ראשון עם אינג`רה במסעדה מקומית.

בגונדר בילינו מספר ימים בגלל חג המסקל. ביקור ב``פאסיל קאסיל, הכנסייה עם הציורים המפורסמים (לא זוכר את שמה), ביקור בכפר הפלאשמורה (אין שם יהודים יותר וגם לא זכר ליהודים) ובעיקר מנוחה מהטרק.

בהר-דאר: נסיעה של 3 שעות בואן מגונדר לבהיר-דאר (40 ביר לאדם). לינה במלון גיון (100 ביר לחדר). מלון יפה מאוד על האגם, החדרים פחות. השוק בבהיר דאר הוא בשבת.

למחרת, הנילוס הכחול: נסיעה מהתחנה המרכזית כשעה (5 ביר) וכניסה לאתר (15 ביר. 5 ביר לסטודנטים). תגיעו מוקדם. תקיפו את המפלים ותרדו לעשות מקלחת למטה. תקדישו למפלים את כל היום ותחזרו באוטובוס האחרון לבהיר דאר (בשעה 15:00).

אחה``צ: אגם טאנה (25 ביר לאדם להפלגה של שעה).

לליבלה: הגעה בטיסה. מונית משה התעופה לעיר – 30 ביר לאדם. לא ניתן למיקוח. מלון: הלן הוטל. 80 ביר לחדר. לא מומלץ. מרוחק מהמרכז. חדרים לא נקיים. השוק בלליבלה ביום שבת. 

מחירים בצפון: מלונות בין 60 ל 120 ביר ללילה לחדר זוגי. כנסיות בלליבלה: 100 לאדם. הדרכה בלליבלה: 150 ביר שהתחלקו על 4 אנשים. פאסיל קאסיל בגונדר: 50 ביר לאדם. מפלי הנילוס בכחול: 15 ביר לאדם. 5 לסטודנט. שיט באגם טאנה: 25 ביר לאדם. ארוחה סטנדרטית: בין 20-60 ביר לזוג.

אלעד ונואית [email protected] 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”אתיופיה - כללי“

קרא עוד

אני ואישתי היינו במשך שבועיים באתיופיה. בסוף ספטמבר - עונה מומלצת, אחרי עונת הגשמים שמתחילה ביוני. כעיקרון טיילנו בחלק הצפון מערבי, שכלל את המקומות: בהר-דר, גונדר, סימיאן פארק וללילבלה.

לקחנו 4 טיסות פנים ב-200$, מאד מומלץ, כדאי כבר לסדר את הטיסות מהארץ, ניתן לשנות את זמני הטיסות, ברוב הערים הגדולות יש סוכני נסיעות של אתיופיאן איירלינס.

לסימיאן פארק מגיעים דרך גונדר שהיא עיר מאד נחמדה שיש מה לעשות שם יום אחד וגם להתארגן לטרק. לסימיאן צריך כ-5 ימים (מאד מאד מומלץ למי שאוהב טרקים), יש סבלים ומורי דרך כך שזה מאד נוח. אנחנו לקחנו הסעה מגונדר לבסיס הראשון בפארק, ההסעה עוצרת במשרדי השמורה ושם משלמים לשומר שמתלווה וכרטיס כניסה לפארק בהתאם לימים ששוהים שם. את הסבל עם האתון שוכרים בבסיס הראשון ביום השני. רצוי לקחת גם קצת עודף אוכל בשביל הסבל ושומר.

ללילבה - זה חובה - בין יום ליומיים, תלוי בזמני טיסות. 

בהר דר - קצת מאכזב, המפל של הנילוס לא כך כך גדול, אבל בתור יום טיול רגלי זה מאד נחמד ויפה. השייט באגם מעייף אחרי הביקור הראשון של האיים שבו. בבהר דר יש את האכסניה שמומלצת בלולני פלנט. אם יצא לכם להיות שם ביום של השוק אז זה מאד מעניין.

גם באדיס אבבה יש מה לעשות במשך יום - ביקור במוזיאונים: הלאומי (שם שוכבת לוסי - כמעט האדם הכי קדום שמצאו), ומוזיאון האתני שמסביר על כל השבטים ודתות שיש באתיופיה, כולל היהודים.

בברכה,

יניב

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של krystal
krystal

”אתיופיה - טיפים ומסלולים“

קרא עוד

שלום, שמי איל ואני חזרתי לפני כשנתיים מטיול ``חוצה אפריקה`` מדרום אפריקה ועד אתיופיה.

לאתיופיה נכנסנו דרך קניה באזור אגם תורקנה אשר נהר האומו המפורסם נשפך אליו, באזור זה ניתן לראות את השבטים האפריקאים בצורה הכי טבעית והכי אותנטית בניגוד מוחלט לשבט המסאי שמתפרנס מתיירות.

חשוב לברר באיזה יום בשבוע מתקיים שוק באחד הכפרים באזור כיוון שאז ניתן לראות מגוון רחב של מקומיים (מגניבים) שבאים לשוק (כפרים באזור: Turmi, Jinka ,Key-Afer). 

משם עברנו דרך Arba Minch לכיוון Shashemene ליד עיר זו יש מעינות חמים וניתן לפגוש שם את קהילת הרסטפארים, אזורים אלו הם הררים וירוקים וישנם אגמים רבים אבל רק מקצתם בטוחים לרחצה עקב מחלות כמו בילהרציה, אחד האגמים הכשירים לרחצה הוא L.Langano הממוקם 200 ק``מ דרומית לAddis Ababa.

באדיס ניתן להשיג הכול מאחר ואתיופיה הייתה פעם קולוניה איטלקית יש בכל פינה בתיי קפה פיצריות וגלידריות דבר המאפשר לקחת פסק זמן מהאוכל המסורתי והחריף ולהתענג על אוכל מערבי. באדיס יש גם את שגרירות ישראל. לגבי לינה אני ישנתי בבלאיר-הוטל (אכסניה) אבל באדיס יש מגוון רחב של אכסניות, היתרון בבלאיר שיש חניה בטוחה לרכב.

מאדיס המשכנו במסלול הקלאסי לLalibela שאין צורך להרחיב על המקום המדהים הזה ומשם לGondar. עיר זו ריכזה את רוב העולים מאתיופיה לארץ וניתן עדיין לפגוש יהודים בודדים שתרם עלו ארצה. 

מגונדר ניתן לצאת לטיול של כמה ימים בהרי Simien (אני לא טיילתי בהרים אלו אבל שמעתי שהטרק מדהים) משם המשכנו לאגם Tana מקור הנילוס הכחול, ליד העיר Bahir Dar יש את מפלי הנילוס הכחול אבל בגלל שהקימו באזור תחנת כוח זרימת המים מאד חלשה והמפלים לא מרשימים כלל.

לגבי לינה באתיופיה בערים יש תמיד אכסניות במחירים זולים וכאשר אתם בדרכים אין בעיה לעשות קמפינג בצידי הדרך. לגבי תחבורה קימת רק תחבורה ציבורית רגילה (לא לתיירים) אשר צפופה ואיטית אבל בהחלט נסבלת, היא מקשרת בין הערים הגדולות ומוקדי התיירות, אני טיילתי על גבי אופנוע ולכן לא השתמשתי בתחבורה זו אבל פגשתי הרבה שכן בחרו בדרך זו.

אני ממליץ להתחיל במסלול הקלאסי לכיוון לליבלה בתחבורה ציבורית ובשאיפה לפגוש תיירים נוספים בעלי ג`יפ אשר תוכלו להצטרף אליהם לאזורים הפחות נגישים בדרום אתיופיה (יש סיכוי גדול לפגוש). 

לגבי חיסונים פשוט לקחת את כל החיסונים שמשרד הבריאות ממליץ וחשוב באזור נהר האומו להקפיד לקחת כדורים נגד מלריה.

מתנות - אתיופיה היא לא הארץ האידיאלית לפסלים מעץ אבל ניתן למצוא במוקדי התיירות ובאדיס אבל בפרוש הפסלים שונים ממזרח אפריקה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים באדיס אבבה

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים באדיס אבבה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאדיס אבבה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם