מסלול בן שבוע-שבועיים בפרו

מסלול בן שבוע-שבועיים בפרו - למטייל (1) מתוף הטיפ של Naomi_3368594
מסלול בן שבוע-שבועיים בפרו מתוך הטיפ של pufa - למטייל (2) מתוך הטיפ של pufa

6 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בפרו

תמונת הפרופיל של pufa
pufa

”מסלול הוואי וואש עם ציוד לבד או לשכור חמורים“

קרא עוד

מדובר על מסלול קשה אבל לא בלתי אפשרי לעשות אותו עם ציוד על הגב לאנשים צעירים ובכושר. ראינו במהלך הטרק אנשים שעשו זאת. זה בהחלט מאתגר אך אפשרי. מוזיל מאוד את העלויות.

אם אתם שוקלים לעשות את המסלול של הוואי וואש עם ציוד על הגב אנו ממליצים קודם לנסות לעשות את הסנטה קרוז עם ציוד על הגב. ההוואי וואי להערכתנו כ-30% יותר קשה מהסנטה קרוז. אם עשיתם את סנטה קרוז עם ציוד על הגב והיה לכם קל, בהחלט ניתן לחשוב לעשות את וואי וואש עם ציוד על הגב. כמובן חובה לקחת טלפון לוויני וחייבים ידע קודם בניווט.

למען הגילוי הנאות, לנו הסנטה קרוז היה בינוני עד קשה עם ציוד על הגב ולכן בחרנו לעשות את הוואי וואש עם חמורים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Naomi_3368594
Naomi_3368594

”המלצות לטיול בן 3 שבועות בפרו“

קרא עוד

המלצות כלליות לפרו: המלצה ראשונה אמנם אוגוסט זה העונה היבשה אבל הכל מוצף בתיירים עדיף לנסוע במאי-יוני. נסענו משפחה ילדים בגילאי 15, 9 ל3 שבועות לפרו. יום בלימה (אפשר לוותר) הסיטי-טור מזעזע ממליצה אם כבר לקחת מדריך פרטי ואוטו. מה שכן מסעדות טובות. טסנו לארקיפה- שימו לב לא משנה מתי הזמנם טיסה החברות משנות את הזמנים לפי נוחותם. היינו בארקיפה-צ'יוואי-קולקה-פונו-טיטיקקה- חביב אבל לא מדהים אם זמנכם קצוב תוותרו על האזור בעיני- נסיעות ארוכות גבהים קשים.קר מאוד. ואם משהו שווה זה קניון הקולקה והקונדורים אבל לא במסלול התיירותי הרגיל אלא לסוע ל3 ימים לראות את הקונדורים ולרדת לקניון ולעלות. אם כבר מגיעים לפונו ולטיטיקקה כדאי לנסוע לבוליביה לסאלר לכמה ימים.

משם נסענו מקוסקו לפונו באוטובוס תיירים- עם עצירות באתרים לא שווים. עדיף אוטובוס לילה או טיסה חבל לבזבז זמן.

קוסקו מדהימה והאתרים באזור שווים, כדאי לקחת יומיים מרוכזים לאוליינטמבו מרס מוראי וכו עם לינה באזור.

יצאנו לאינקה טרייל- חויה מדהימה טרק 4 ימים עם יומיים מאוד קשים אבל עם נוף משתנה ולהגיע למצופיצו עם הזריחה ברגל שווה.

כמו כן נסענו להר הצבעים אבל לא למסלול הרגיל אלא עם מדריך פרטי שהביא אותנו לפס בגובה 4800 מ' 4 שעות מקוסקו ומשם עלינו לפס מדהים עם נוף 360 מעלות של הרים עם צבעים שלג וכו והיינו לבד! .

סיימנו בפארקס - שיט לאי ואיקה - חויה בדיונות שווה מאוד.

המלצה כללית לא לוותר על טרקים בפרו. האמזונס נשמע מעניין ואפשרי לדלג על פונו ארקיפה וכו. עם יש מספיק זמן להגיע להוארז.

וכמובן חייבים זמן הסתגלות לגבהים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoedmagen
yoedmagen

”חופשה משפחתית בפרו“

קרא עוד

קשה לדמיין חופשה יותר מגוונת, עשירה וצבעונית מאשר בפרו. במרץ 2013 ביקרנו (זוג + 8,13,14) לשמונה ימים מופלאים בפרו וחזרנו מלאי התרשמות. מדובר במדינה מגוונת בצורה בלתי רגילה - שווקים צבעוניים, ערים ציוריות, טבע במיטבו, ספורט אתגרי, אתרים ארכיאולוגיים מהמפורסמים בעולם חוויה קולינרית יוצאת דופן ועוד. את הטיול חילוקנו לשלושה: יומיים בלימה, יומיים באיזור הדיונות וארבעה ימים בקוסקו וסביבותיה.

1. הטיול לאיזור הדיונות התבצע ברכב שכור ויקר להפליא. לאחר שלוש שעות נסיעה הגענו לעיר Ica, שהזכירה לנו כפרים נידחים בהודו (בלאגן שלם). התמקמנו במלון מקסים בשם Las Dunas, השופע בריכות ומדשאות. משם שמנו פעמינו לדיונות חול המפורסמות של פרו, השכרנו רכב מיוחד (בוגי) ויצאנו לדרך. בדיונות העצומות עשינו סיבובים וגלשנו במורדן (חויה מפחידה בהתחלה, אך מהר מאוד מתרגלים).

למחרת נסענו לשמורת הטבע Paracas, לשייט בן שעתיים באיי Ballestas. מדובר בשני איים קטנים, בהם מושבות כלבי ים, פינגויינים ואלפי ציפורים שונות. חזינו במאות כלבי ים על גוריהם. בדרך עברנו ליד צלע הר, שבו רואים את הקווים של ה"מנורה" (דומה לקוי נאסקה). מדובר בתופעה יפהפיה. השייט היה חוויה יוצאת דופן. את הסירה לקחנו ממלון Paracas היפה ובחזור ישבנו בבריכה המזמינה על קפה קר. פשוט מושלם.

2. קוסקו - איזו עיר קולוניאלית מדהימה! עשרות שווקים אינדיאנים צבעוניים להפליא, סימטאות ציוריות, כיכרות וכנסיות, מוזיאונים מיוחדים, מבנים מתקופת האינקאס ומוסיקה אנדיאנית נהדרת. חזינו בהופעת פולקלור מקומית. שווה. זוהי אחת הערים הציוריות ביותר בעולם (כבר ביקרנו בעשרות רבות). 

הקדשנו לה יומיים מלאים (יש הרבה מאוד מה לראות ולעשות בה). האוכל היה מדהים (לא סתם אומרים שפרו הינה מדינה קולינרית עולמית). אגב, הצבעים הרבים שרואים במקום, בולטים שבעתיים ביום בהיר (וכדאי לקחת את זה בחשבון בבחירת תקופת הנסיעה. עדיף בקיץ שלנו).

משם המשכנו לכפר Urubamba (כשעה נסיעה לכיוון מאצ'ו פיצ'ו). בדרך טיילנו יום שלם ב"עמק הקדוש", שבו אתרי אינקה, טרסות מלח ונופים מדהימים. התמקמנו במלון Sol y Luna, שהתגלה כאחד המלונות היפים ביותר שהיינו בחיים! מדובר בקומפלקס של וילות בתוך עמק מוקף הרים וצוקים אדירים (חלקם אדומים), טובל בירק ובגינון מופלא, בסיגנון קולוניאלי עשיר. זו היתה, ללא ספק, אחת החוויות הכייפיות שהיו לנו בטיול. דמיינו לעצמכם טבילה בג'קוזי בחצר וילה יפהפיה, מוקפים בגנים מוריקים כשמסביב טבע במיטבו.

למחרת המשכנו ברכבת לאתר מאצ'ו פיצ'ו. הייתי בו לפני 35 שנה עם הורי, אך לא זכרתי עד כמה הוא יפה. זהו אחד מפלאי עולם ובצדק רב. לדעתי הוא יפה יותר מכל אתרי המאיה והאצטקים. עם זאת, מדובר בחוויה יקרה להפליא (רכבת + כניסה + אוטובוס + מדריך - כ-200 דולר לאדם). בכלל, איזור קוסקו התגלה כיקר במיוחד. כדאי להזמין כרטיסים לרכבת מראש, בעיקר בעונה הבוערת (דרך האתר Perurail).

3. לימה - לא עיר מדהימה במיוחד, אבל יש בה בכל זאת מספר אתרים יפים. ראשית, הטיילת הארוכה והיפה שלה עוברת על צוקים לאורך החוף, כך שהנוף יפה מאוד. לאורכה נמצאים מספר פארקים יפים (בהם פארק רבין) והיא מסתיימת במרכז לרקומר הפתוח והמזין. 

פארק המזרקות שם את המזרקה הספרדית בברצלונה בכיס הקטן. מדובר בפארק רחב ידיים עם אוסף מזרקות די מרשים. בערב מתקיים בו מופע לייזרים. המרכז הקולוניאלי - יפה ושמור לא רע. כל יום ב-11:45 מתבצעים חילופי משמר הנשיאות. השכונות San Isidro ו-Miraflores היוקרתיות, שופעות מרכזי קניות וחנויות עם עבודות אומנות (מקוסקו). שכונת בראנקו, מעין רובע אמנים סמוך לים.

ישנם אתרים נוספים באיזור, שלא הספקנו ושמאוד ממליצים עליהם דוגמת הכפר פיסאק (על שוק יום ראשון המרשים שבו). ישנם, מן הסתם, אתרים נוספים רבים בפרו, דוגמת שמורות הג'ונגלים והאיים הצפים באגם איטיקקה. צריך להשאיר משהו לפעם הבאה.

יש לקחת בחשבון שההתניידות בפרו אינה קלה במיוחד ויחסית יקרה. מלונות טובים עולים הרבה כסף (200 דולר ב-Las Dunas 200-400 ב-Sol y Luna, רכב שכור כ-70 דולר ליום, אך עם מגבלה של 160 ק"מ ליום).

לסיכום, פרו עשתה לנו את זה. פה אחד בחרנו במאצ'ו פיצ'ו כיום המוצלח ביותר. הילדים ואישתי בחרו בגלישה בדיונות כיום השני הכי מוצלח. אני נהנתי יותר מהשייט. לאחר מכן קוסקו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hererhava1
hererhava1

”שבועיים וחצי בפרו“

קרא עוד

טיילנו במשך שבועיים וחצי בפרו מלימה דרומה, כולל את כל הנקודות החשובות: 

לימה חצי יום, פרקאס חצי יום מספיק, איקה באגי חולות רק אם יש ילדים. אנחנו טיילנו עם הבן התרמילאי ובתנו שטיילה בפרו לפני שנים. 

נאסקה רק מי שיכול לסבול את הטיסה במטוסים הקלים, אחרת המאמץ לא שווה. טיסה מנאסקה לאריקיפה, אחרת הדרך ארוכה וקשה.

אריקיפה סיור של חצי יום במנזר ובעיר. לצאת אחרי הצהריים לצ'יבאי בדרך לקולקה קניון. טיול בקניון קולקה. אחרי הצהריים נסיעה לפונו. בבוקר אגם טיטיקאקא, מקסים ביותר. לינה בפונו. 

נסיעה מפונו בטיול של Inka Express לקוסקו. קוסקו עיר יפה וכייפית. כדאי להישאר בה יומיים. לקחת סיור בתוך העיר, מוזיאון וכנסייה יפה, המון כיכרות ומסעדות טובות. לקחת סיור סביב קוסקו חצי יום. יום חופשי לכייף. טיול בעמק הקדוש ורכבת למאצ'ו פיצ'ו. לילה באגוואה קליאנטס. 

לצאת בבוקר להיי לייט של הטיול למאצ'ו פיצ'ו בהדרכה פרטית בסביבות 7:30 בבוקר. להנות מכל מה שהמקום מציע. בסביבות 3-4 לחזור ברכבת לכיוון קוסקו. אם רוצים אתנחתא בג'ונגלים לפני החזרה הביתה לקחת טיסה לפורטו מאלדונדו שלושה לילות עם טיולים בכייף, תהנו ביותר.

הכל אפשר להזמין דרך האינטרנט או לעבוד דרך סוכנות. אנחנו נסענו דרך Jose Huamani Canada Travel. הוא מאוד השתדל, למרות שצריך לבדוק אותו כדי שלוח הזמנים יהיה ריאלי ואמיתי. תהנו ביותר. 

אני מציעה להצמד לרשת בתי המלון של Casa Andina. רשת מצוינת, היה לנו בריכה, מסעדות טובות וחדרים נעימים. להשתמש רק באוטובוסים של Cruz Del Sol, יש להם אתר באינטרנט ואפשר לעשות בוקינג ישירות, אם אינכם עובדים דרך סוכנות. תהנו מהאפשרויות המגוונות שפרו מציעה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של bon bon
bon bon

”צפון פרו- מאקוודור ועד לוואראס“

קרא עוד

יש כמה מעברי גבול מאקוודור לפרו. אם חוצים בזה שליד הים, מגיעים לטומבאס, ומשם אפשר להמשיך למנקורה (עיירת חוף קטנה ושלוה) או אפילו על לימה. אם חוצים באיזור וילקבמבה, אפשר "להתחבר" לפיורה. באיזור הזה יש את צ'וצ'ופויאס וקאחאמארקה. לייד צ'וצ'ופויאס יש סוג של "מיני מאצ'ו פיקצ'ו", לגונה ומבצר עתיק.

בקאחאמארקה יש קרנבל (נראה לי מקביל לאחיו הברזילאי מבחינת התאריכים, אבל אני לא סגור על זה), אבל בלי קשר, היא שווה ביקור בדרך מ/ל צ'וצ'ופויאס.

בצפון פרו יש כמובן גם את איקיטוס (אפשר להגיע בטיסה מלימה או בשיט) שממנה אפשר לצאת לביקור בג'ונגלים (אמאזונאס "אמיתי" ולא "שאריות" כמו בבוליביה).

בהמשך דרומה על קו החוף, מגיעים לטרוחיו. יש שם 2 מקדשים מעניינים (מקדש השמש ומקדש הירח) שמזכירים את הפירמידות בצורה שלהם(!) ויש שם גם את עיר הבוץ "צ'אן צ'אן". מטרוחיו אפשר להמשיך לוואראס, אבל היא כבר לא "צפון פרו" אז אני יפסיק פה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של buri
buri

”טיול בפרו“

קרא עוד

בספטמבר 2009 במסגרת חגיגות ה-50 נשלחנו על ילדינו לטיול בן שבועיים וחצי בפרו. היה מדהים.

נחתנו בלימה בשעות אחה"צ וישנו באכסניית Flying Dog Hostel. נחמד. היינו לילה אחד. למחרת לקחנו אוטובוס בשעה 4.15 בבוקר ל-Paracas הגעה בסביבות 8 ולקחנו שייט לגלפולוס לעניים - Las Islas Ballestas. שיט של כשעתיים מומלץ ביותר! עלות 11USD לאדם. אין צורך להרשם מראש. בתחנת אוטובוס יש מלא סוכנים ולפי מה שראיתי כל ההפלגות אותו דבר. מומלץ להסתובב באזור הנמל - מקום ממש נחמד. מ-Paracas נסענו באוטובןס ל-ICA כשעתיים נסיעה ולקחנו מונית להואקצינה (5 דקות נסיעה) ללינה במלון El Huacachinero Hotel . מלון חמוד עם בריכה. מאד מומלץ. באותו ערב הצטרפנו לטיול באגיס (נרשמנו במלון) בדיונות החול שמסביב, כולל סקי דיונות. מומלץ ביותר! מומלץ לקחת טיול של אחה"צ יש שקיעה מדהימה! את סקי החולות מומלץ לעשות בשכיבה על הבטן. בעמידה זה מסוכן!

למחרת בבוקר עשינו טיול ביקב מסורתי באזור נחמד. אחר כך נסענו באוטובוס ל-Nasca (כשעתיים נסיעה). לינה במלון Hotel Akegria מלון נחמד עם בריכת שחיה. נרשמנו בסוכנות טיולים הנמצאת צמוד למלון לטיסה מעל קווי נסקה. איסוף והחזרה למלון. מומלץ ביותר (יוצאים עם בחילות אבל שווה) לאחר מנוחה והתאוששות מהטיסה יצאנו אחר הצהריים לסיור בבית קברות פתוח - מאד מומלץ. את הסיור קנינו באותה סוכנות תיירות, שם קנינו את הטיסות. טיסה + סיור בסביות 60-65 USD לאדם. שווה!

לאחר הסיור נסיעת לילה לארקיפה. באותו יום נרשמנו לטיול של יומיים ל-Colca Canyon - טיול יפה ומומלץ. נופים יפים, קונדורים בשפע. מחיר הטיול 20USD לאדם כולל הסעה, לינה וארוחת בוקר (לא זוכר את שם המלון אבל הוא היה מציאה סבירה מחנוס). בנוסף יש אגרת תיירות של כ-8 USD. ארוחת צהריים וערב לא כלולות במחיר אבל יש מבחר מסעדות זולות + אופציה לארוחה סבירה לגמרי ב-8USD לאדם שהמדריך מארגן. 

בארקיפה עצמה לקחנו טיול מאורגן בעיר ונכנסנו ל - Converto Santa Catalina. אם נכנסים אז לקחת הדרכה - שווה! 

לדעתי כדאי להגיע לארקיפה בבוקר לצאת באותו יום לColca Canyon (מצריך תיאום מוקדם) ובחזרה לצאת לנסיעת לילה לקוסקו לאחר החזרה מהטיול.

קוסקו - עיר מדהימה! כיף לטייל, אווירה טובה, נופים יפים בקיצור מקום מדהים.

לאחר נסיעת לילה מארקיפה הגענו לקוסקו ושם ישנו ב Hostal Balcon Cusqueno שמנוהל על ידי בחור ישראלי מקסים וחמוד בשם אסף - מומלץ.

עשינו טיול של יום אחד ל - Pisaq וירדנו ברגל מהאתר לעיר - מסלול מדהים של 3 שעות - מומלץ ביותר. היציאה היא בשוק חמוד.

ניתן לקנות כרטיסים רק לאתר זה ולא חייבים לקנות כרטיס משולב.

שיא הטיול היה ה - Inca Trail. מסלול יקר (500USD לאדם + 60USD לסבל) אבל שווה ומולץ. עשינו עם חברתSas Travel והם מאד טובים. המסלול קשה, ביחוד יומיים ראשונים והיום השני בפרט - מגיעים עד גובה 4200, אבל הנופים והמראות שווים! 

מבחינת לוגיסטיקה - על קבוצה של 14 מטיילים מכל העולם 2 מדריכים צמודים + 20 סבלים ואנשי צוות. אוכל מצויין - 3 ארוחות ביום - אוכל חם, בשפע טעים ומאד מגוון. לינה באוהלים טובים. בקיצור מי שיכול להרשות לעצמו הן מבחינה בריאותית והן מבחינה בספית - מומלץ מכל הלב!

תהנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בפרו

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בפרו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות