”מטיילים עצמאיים - שמרו מרחק“

תיאמנו עם ג'ימי במייל לאחר המלצה באתר זה. אשתי ואני התאכזבנו קשות. מדובר באדם שאינו מדריך מוסמך, חסר סבלנות ועצבני. ניהל עמנו ויכוחים בטון תוקפני והעכיר את כל חוויית הטיול שלנו.

הרגשנו שאינו פועל בהכרח למעננו, אלא לאינטרסים לא ברורים אחרים. לדוגמא, כשהגענו לשמורת מרצ'יסון פולס המדהימה, הוא רצה שנשלם עבור שלושה ימים, 80 דולר ליום, כשלפי התכנון היה לנו רק יום אחד בשמורה. ביקשנו הסבר אך הוא לא ידע לתת אותו.

במשך חמשת הימים שהיינו איתו דרש כסף כל הזמן. בהתחלה רצה לקבל את הכסף מראש. הסכמנו לשלם רק מקדמה. אח”כ רצה כסף על דלק (שנכלל במחיר שסיכמנו) , כסף עבור טרמפיסטיות ישראליות שלקחנו ועוד.

כשהודענו לו לאחר חמשה ימים שאיננו מעוניינים להמשיך עמו דרש שנשלם לו עבור חמשה ימים נוספים, לפי התכנון המקורי. הוא התלונן למשטרת התיירות ואלו הבהירו לנו שהוא יכול להגיש נגדנו תלונה במשטרה. כדי להימנע מסיבוכים ולהיפטר ממנו שילמנו עוד 500 דולר. המון כסף אבל החלטה נכונה. מצאנו מדריך מצויין שאכתוב עליו בנפרד.

כמסקנה כדאי לקבל מספר המלצות על המדריך, רצוי לבחור חברת טיולים ולא מדריך בודד ורצוי לסכם בכל מקרה, שאם לא מרוצים ניתן לסיים את העסקה. כדאי לבקש מלכתחילה אישור שהינו מדריך מוסמך.

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות