טיסות ברפובליקה דומיניקנית ”הגעה לרפובליקה הדומיניקנית“

תמונת הפרופיל של jannag
jannag
5

מהארץ יש בגדול שתי אופציות מרכזיות להגעה לרפובליקה הדומיניקנית: או טיסה ליעד באירופה ומשם לרפובליקה או טיסה ליעד בארצות הברית ומשם לרפובליקה. אנחנו טסנו טיסת אל על לניו יורק ומשם לאחר קונקשן קצר טיסת ג'ט בלו לפונטה קאנה.

בחרנו בנחיתה בפונטה קאנה כי רצינו להתחיל את הטיול עם פינוק ובטן גב ופונטה קאנה מתאימה לזה בול. אפשר לנחות גם בסנטו דומינגו, פוארטו פלאטה או סמנה – תלוי במסלול המתוכנן.

מבחינת שדה התעופה בפונטה קאנה – הוא לא ממוזג אז להיערך בהתאם. בעיקרון כשיורדים מהמטוס יש שני תורים. הראשון הוא תשלום של Tourist Card – שימו לב שבעלי דרכון ישראלי פטורים מתשלום זה. לכו בתור עם כל האמריקאים והאירופאים וכשאתם מגיעים לדלפק תגידו שאתם ישראלים ופטורים מהתשלום. אחריו ממשיכים לתור של החתמת הדרכונים. שם יבקשו מכם לראות את הקבלה על התשלום מהתור הקודם – תגידו שאתם ישראלים ופטורים. לא מגיעים לשם הרבה ישראלים אז לא כל הפקידים יודעים, ברגע שתגידו להם הם מקסימום ילכו לבדוק עם הממונה עליהם. זה תקף לכלל שדות התעופה ברפובליקה. אחר כך מגיעים לאיסוף המזוודות. זה לוקח המון זמן, אז להתאזר בסבלנות, הם חיים בקצב אחר. את המזוודה תוכלו לקחת רק לאחד הצגת התווית שניתנה בעת הצ'ק אין.

על אותו עיקרון של תשלום בכניסה, יש גם תשלום ביציאה – רוב חברות התעופה כוללות את זה במחיר הכרטיס, אז תבדקו מראש אם הכרטיס טיסה שלכם חזור כולל את ה Departure Tax.

עוד דבר חשוב שכדאי לדעת לגבי הגעה למדינה – אם אתם רוצים להגיע לפונטה קאנה, אבל הטיסה הכי זולה שמצאתאם נוחתת בסנטו דומינגו או בפוראטו פלאטה, לא להתפתות לזה! ראשית, זמן המעבר הוא ארוך מאוד ומעבר לזמן הוא יקר ולא נוח. לצורך העניין, מונית משדה התעופה בסנטו דומינו לפנטה קאנה עולה 200 דולר לכיוון.

לכל המידע על רפובליקה דומיניקנית