תחבורה ציבורית ומוניות באיי ססה ”הגעה לאיי ססה“

שלום לכולם, חזרנו מטיול באוגנדה ורצינו לחלוק איתכם מספר טיפים חשובים: אנחנו נחתנו באנטבה והחלטנו להגיע ישירות משם לאיי ססה במקום לנסוע לקמפלה. כדאי שתדעו שמונית משדה התעופה למעבורת באנטבה שמגיעה לקלנגלה לוקחת 10 דקות נסיעה, ולכן אל תשלמו יותר מ-5,000 שילינג. אנחנו שילמנו 40,000 - כי הטעו אותנו ואמרו לנו שזה שעתיים נסיעה. 

בקלנגלה לנו בקמפינג שנקרא הורן ביל - מקום די עלוב ומוזנח. למחרת עזבנו לאי בנדה של דומיניק המפורסם. לצורך כך יש להגיע לצד השני של האי ולחכות שם לסירה שתעבור באי בנדה. בסירה לקחו אותנו ביחד עם כל שקי הדגים תמורת 7000 שילינג לאדם (למרות שזה אמור לעלות רק 5,000 שילינג). לאחר כ-10 דקות הוא עצר והודיע שמחליפים לסירה יותר גדולה וכך מצאנו את עצמנו מחכים עוד שעה עד שיועברו כל הסחורות לסירה השניה עד שיצאנו לדרך. הוא דרש את הכסף ואמר שאנו עוברים לסירה אחרת והכל בסדר. הגענו לקרבת בנדה אחרי כשעתיים ואז החליט בעל הסירה שעלינו לשלם שוב. כשאמרנו לו שכבר שילמנו הוא צחק ואמר שזו בעיה שלנו ששילמנו לבעל הסירה הקודם. התווכחנו איתו אבל הוא איים שהוא לא מוריד אותנו ושאנו ממשיכים איתו לאנטבה. למזלנו דומיניק שלח 2 סירות קטנות לכיווננו ואיך שהן הגיעו עברנו אליהם בלי לחכות יותר מידי ובעל הסירה הבין שלא יקבל מאיתנו כלום. 

בשיחה עם דומיניק הסתבר שיש 2 סירות שמגיעות אליו לסירוגין, יום אחד מגיע בעל הסירה הידוע כרמאי ויום אחד מגיע מישהו טוב. בקיצור, בררו עם דומיניק מתי מגיעה אליו הסירה הטובה ואיך ליצור איתה קשר. דומיניק הוא קצת מסטול ומשוגע אבל אדם מקסים שאירח אותנו למופת ודאג לנו לכל מה שהיינו צריכים. כמו``כ הוא עזר לנו ביציאה מהאי לכל הסידורים - יש לנו רק מילים טובות לומר עליו.

לכל המידע על איי ססה אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות