”אירוח מטיילים בניו זילנד“

בניו זילנד יש שני ארגונים מקבילים של אנשים ומשפחות שרוצים לארח בביתם מטיילים ישראלים. הראשון - היט, ארגון ממוסד שהחברות בו עולה כסף. כשמגיעים לנ"ז יוצרים קשר עם אחד הסוכנים שפרטיהם מופיעים באתר. משלמים דמי הצטרפות (30$ לפי האתר, 2011) ומקבלים כרטיס חבר וחוברת עם פרטי מארחים. מתקשרים למארחים יום-יומיים לפני שרוצים להגיע ומוודאים איתם שאפשר. 

חיבורים, הארגון השני, עובד בצורה דומה, רק שאין דמי הצטרפות. הפרטים של המארחים מופיעים באתר האינטרנט, מתקשרים, מתאמים ובאים. היט זה ארגון שקיים רק בנ"ז, חיבורים קיים בכל העולם, אם כי הרבה מארחים הם בנ"ז.

הרבה מהמארחים הם נוצרים אוהבי ישראל, חלקם אנשים שהיו מתנדבים בארץ, חלקם ישראלים לשעבר וחלקם מעוניינים לארח ישראלים מסיבות אחרות. האירוח הוא בבתים הפרטיים של האנשים. יש מארחים שלא מאמינים ביחסים לפני חתונה ולכן הם מסכימים לארח או 2 מאותו מין או זוגות נשואים. בד"כ זה כתוב בחוברת ואם לא אז זה עולה בשיחת הטלפון. זה אירוח בבתים פרטיים ולא מלון לכן צריך להגיע בשעה סבירה והרבה פעמים גם לשבת לדבר עם המארחים. יש כאלה שאוהבים לדבר על ישו ועל הגאולה (אישית לא נתקלתי בזה הרבה) אבל אם הנושא לא לרוחכם אפשר לנסות לשנות אותו בנימוס. אירוח כזה יכול להתאים גם למטיילים מבוגרים ואפילו למשפחות, בתנאי שיש מקום אצל המארחים.

מקובל לשלם 5$-10$ ללילה לאדם לכיסוי הוצאות. לרוב המארחים יגידו כמה הם רוצים. אוכל לא כלול, אלא אם הזמינו אתכם במפורש. אופציית האירוח היא נחמדה אבל אי אפשר לבנות עליה באופן בלעדי. באי הדרומי בנ"ז אין הרבה מארחים, בטח לא באזורי הטבע והאטרקציות, אלא בעיקר בערים הגדולות. בסה"כ מדובר בדרך לא רעה לחסוך כסף על לינה.

הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי