7 ימים בנורמנדי: מסלול לרוד טריפ באזור הנפלא בצרפת

חבל נורמנדי הנפלא שוכן בצפון-מערב צרפת ומרוחק רק כשעתיים-שלוש נסיעה ברכב מפריז. האזור עשיר מאוד בהיסטוריה, עיירות קסומות עם בתים צבעוניים וכפרי דייגים עם מסעדות מאכלי ים. קבלו מאיתנו מסלול לטיול קסום, עם המלצות וטיפים שכדאי לקרוא
שוקי ידידוביץ
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: 7 ימים בנורמנדי: מסלול לרוד טריפ באזור הנפלא בצרפת
© שוקי ידידוביץ

היום הראשון: מגיעים לנורמנדי

הגענו לנורמנדי מהצפון ברכב שכור, לאחר יומיים בבלגיה, אך ניתן בקלות גם להגיע מפריז. לאחר שחוצים את הגבול, ליד Bray-Dunes, עוברים ליד חוף דנקרק (Dunkirk). כאן נחשפים לראשונה לעוצמת ההיסטוריה בכל הקשור למלחמת העולם השנייה, שכן הקרב בדנקרק היה אחד הקרבות החשובים שהתקיימו בה, ממש בתחילת המלחמה. משם המשכנו, ועצרנו בעוד כמה תחנות בדרך:

תחנת העצירה הראשונה הייתה בקאלה (Calais). עצרנו ליד בניין העירייה היפה והמיוחד ולאחר מכן נסענו לחוף הים. בחוף נשארו עד היום שרידי הבונקרים מתקופת מלחמת העולם השנייה, שבנו הגרמנים כחלק ממערך ההגנה לאורך החופים מנורבגיה ועד ספרד, ואשר כונה "החומה האטלנטית".

מחוף הים בקאלה נסענו דרומה בכביש 940A לעבר העיירה בולון סור מר (Boulogne-sur-Mer). לפני העיירה עוצרים ליד האנדרטה המרשימה Colunne de la Grande Armée, שנבנתה בשנים 1804-1841 לכבוד נפוליאון ומתנשאת לגובה של חמישים מטרים.

מכאן, נסיעה של כעשר דקות לעיר העתיקה של בולון סור מר, שנוסדה בימי הביניים. זהו למעשה רובע עתיק בצורת מעויין, כמעט סימטרי ומוקף חומות, שנבנו במאה ה-13 ובהן ארבעה שערים. רוב הרחובות מרוצפים אבנים, וחלקם מיועדים רק להולכי רגל. רוב המבנים הקיימים כיום ברובע זה הינם מתחילת המאה ה-19.

נכנסים למרכז הרובע דרך רחוב Rue de Lille, חונים במקום פנוי ומטיילים במרכז, בין הבזיליקה לבית העירייה. בפינה המזרחית של הרובע נמצא מוזיאון העיר בתוך טירת Château de Boulogne sur-Mer. אתר האינטרנט (צרפתית): musee.ville-boulogne-sur-mer.fr

יצאנו מהעיירה בולון ותוך שלוש וחצי שעות בכבישים המהירים (וכ-16 אירו עבור תשלום אגרות, שמירה על מהירות וזהירות ממצלמות המהירות שמפוזרות בכבישים) גמענו את 350 הקילומטרים, ישירות לקמפינג Port'Land. כתובת: 14520 Chemin du Castel, Port-en-Bessin-Huppain, France

לאחר מכן, נסענו לעיירת הנמל הציורית Port-en-Bessin-Huppain, הצמודה לקמפינג. ליד הכיכר הראשית יש סופרמרקט (מרשת U) עם כל מה שצריך. צמוד לסופר יש תחנת דלק. מסיימים את היום הארוך בארוחת ערב באחת המסעדות שבנמל הקטן של העיירה. יש שם גם כמה בתי קפה וחנויות. על הצוק בכניסה הצפונית של הנמל, נמצא מגדל Tour Vauban, שנבנה בשנת 1694 כמגדל שמירה מפני התקפות האנגלים. למעלה יש תצפית יפה על כל האזור והחוף הסלעי. כאן נחשפנו לראשונה לתופעת הגאות והשפל המדהימה של האזור - הפרשי גובה של כמה מטרים תוך שעה שעתיים.

היום השני: אזור קלבדוס (Calvados)

יצאנו מהקמפינג ונסענו דרומה כ-11 קילומטרים בכבישים הצרים של האזור לעיירה באייה (Bayeux). ישנה חנייה באזור רחוב Rue aux Coqs.

האטרקציה המרכזית בבאייה מוצגת במוזיאון השטיח המפורסם (Musée de la Tapisserie de Bayeux) ונקראת ה”שטיח של מתילדה”. מדובר בעבודת רקמה שנוצרה בשנת 1077, ומתארת את הקרב בין הנורמנדים לאנגלים לאורך 70 מטרים (רוחב השטיח כחצי מטר) וב-58 תמונות בגדלים משתנים. השטיח נוצר בזמנו לתאר את הקרב לתושבים, שמרביתם לא ידעו קרוא וכתוב ובאמצעות התמונות יכלו ללמוד על מהלך הקרב. כדאי לבקש בקופה מכשיר הדרכה בעברית, שמסביר את הסיפור תמונה – תמונה. כתובת: Rue de Nesmond 13.

לאחר הפסקה קלה, ממשיכים מזרחה לכפר Beuvron-en-Auge (כשעה נסיעה). זהו אחד הכפרים היפים בצרפת. כמעט כל בית כאן בנוי בסגנון העץ למחצה, המדהים ומפורסם של נורמנדי. מרבית הבתים הם מהמאה ה-17. הכפר שוכן ברובו לאורך הרחוב הראשי (49D), והוא באמת רחוב יפה. יש שפע של חנייה ממערב לכיכר הראשית Place Michel Vermughen. במהלך הטיול בכפר, מומלץ להיכנס לאחת החנויות שבהן מייצרים ומוכרים את ה”קלבדוס” – הסיידר האלכוהולי האופייני לאזור.

מהכפר היפה הזה נוסעים כחצי שעה מערבה לכיוון העיירה ראנוויל (Ranville). ממשיכים בכביש 514 D מעל הנהר אורן (Orne), שם נמצא גשר פגסוס (Pégasus) המפורסם, אשר נכבש בשלמותו על ידי חיילי הדיוויזיה המוטסת הבריטית השישית, כשאלו נחתו באזור באמצעות דאונים מיוחדים בלילה שבין החמישי לשישי ביוני 1944.

המשכנו צפונה כעשר דקות בכביש 514D לאורך נהר אורן ובשפך הנהר שוכנת העיירה וויסטרהאם (Ouistreham), בה נמצאת מרינה פעילה עם קו מעברות לאנגליה. העיירה נמצאת על שפת חוף סוורד (Sword), חוף נעים, חולי ורחב. בעיירה עצמה נמצא המבנה, ששימש כמפקדה הראשית של הגרמנים באזור (Le Grand Bunker) וכיום הוא משמש כמוזיאון קטן. בחצר המוזיאון אפשר למצוא את הסירות המפורסמות, שאיתן הגיעו בנות הברית ביום הפלישה.

היום השלישי: אזורים Côte fleurie ו-Côte d'Albâtre

מבחינתנו זה היה היום הארוך והקשה בטיול ולכן יצאנו מוקדם יחסית בנסיעה ברכב מזרחה (כשישים קילומטרים, שהם כשעת נסיעה). מצפון לעיר קן (Caen), בעיירת החוף Merville-Franceville-Plage (מעברו המזרחי של שפך נהר אורן) אפשר לבקר בבונקר גרמני, שנקרא La Batterie de Merville, עוד שריד מביצורי הגרמנים באזור ובתוכו מוזיאון קטן (כניסה בתשלום). כתובת: Place du 9ème Bataillon, 14810 Merville-Franceville

ממשיכים מזרחה בכביש 513D. עוברים בדרך בעיירות Villers-sur-Me ו-Blonville-sur-Mer, שבהן יש לאורך כל הכביש הראשי בתים יפים קרוב לחוף הים, עד דוביל (Deauville). סך הכל כשלושים קילומטרים.

דוביל היא עיירת נופש ידועה ויוקרתית שבה נמצא רציף / מזח עץ (Les Planches de Deauville), שנבנה בשנת 1923 על ידי האדריכל צ'ארלס אדה, על מנת לאפשר לנשים ליהנות מהים מבלי ללכלך את בגדיהן בחול. במשך הזמן זה הפך למקום אופנתי, שטוב להראות בו. אישים רבים התהלכו עליו, כמו אליזבת השנייה, מלכת אנגליה. לכל אורכו יש חדרונים קטנים, שמופרדים על ידי גדרות נמוכות, כאשר על כל אחת חרוט שם של ידוען. החוף עצמו עצום ורחב, חולי ונעים מאוד. כתובת: Promenade Michel d'Ornano, 14800 Deauville, France.

עוברים את הגשר מצפון לדוביל ומגיעים לעוד עיירת חוף יפהפייה: Trouville-sur-Mer, פחות יקרה ורשמית מדוביל. גם פה יש הרבה בתים מאוד יפים במרכז העיירה עצמה, ברחוב Rue de la Chapelle ובסמטאות לכיוון החוף. משפך הנהר צפונה נמשכת טיילת עץ (Savignac) לאורכו של החוף, שנחשב בצדק לאחד היפים, ומשתרע לאורך 1,200 מטרים.

דרכים צדדיות: עיקוף קטן בדרך ששווה לעשות

ממשיכים צפונית-מערבית (בכביש החוף 513 D) כ-17 קילומטרים למרכז העיירה הונפלר (Honfleur). בדרך עולים למרומי ההר, לתצפית מרשימה על כל האזור, העיירה, המפרץ ועוד. כתובת: Mont Joli, 14600 ÉQuemauville.

יורדים למרכז הונפלר, וישנה חנייה ליד הנמל. זו עיירה ססגונית עם בניינים עתיקים בשלל צבעים עם גגות עץ ורחובות מקסימים ביופיים. מטיילים ברציף הישן והפנימי של הנמל (Vieux Bassin), שהוא מהיפים בנורמנדי. לאורך הרחובות Quai Saint-Etienne ו-Quai Sainte-Catherine הקסומים, תגלו בניינים גבוהים וציוריים. ניתן למצוא פה מסעדות רבות המגישות ממבחר פירות הים האופייניים. לאחר הפסקת צהרים, מורידים את האוכל תוך שיטוט בסמטאות הצרות של הרובע עד שמגיעים לכנסייה העתיקה, שנבנתה בסגנון של אנייה (Place Sainte Catherine).

ממשיכים צפונה תוך חציית הנהר על גשר פון דה נורמנדי (Pont de Normandy), גשר מיתרים ארוך, עצום ומרשים, שמחבר בין העיירה הונפלר לעיר לה האבר (Le Havre).

לאחר חציית הגשר מגיעים לאזור Côte d'Albâtre. ממשיכים כחמישים קילומטרים צפונה (כשעת נסיעה) לעבר אֶטרֶטָה (Étretat), הידועה במצוקיה היפים. עולים עם הרכב לתצפית יפה מצפון לעיירה ליד כנסיית Notre-Dame de la Garde

מהתצפית חוזרים למרכז העיירה לחנייה בכיכר Place du Général de Gaulle. משם כבר מטפסים ברגל יחד עוד משפחות (חלקן אפילו עם עגלות תינוקות) בשביל שניתן יהיה להתרשם מלמעלה מהנופים המדהימים של הצוקים הנשברים לים ומהמפרץ כולו. הם נקראים Porte d'Aval והם הצוקים המפורסמים ביותר בצרפת, עם קירות גיר לבנים ענקיים, שניצבים מעל חוף האוקיינוס. זהו אחד המקומות היפים והמומלצים בנורמנדי.

הצוקים הידועים ביותר הם פאלז ד'אמון (Falaise d'Amont) ופאלז ד'אבאל (Falaise d'Aval), שהוא למעשה קשת סלע גיר ענקית, שיורדת אל המים ומזכירה רגל של פיל. לידה, מול החוף מתנשאת "המחט" (L'Aiguille), עוד צוק מפורסם, שגובהו 100 מטר.

לסיום היום הארוך הזה נוסעים דרומה (כתשעים קילומטרים, שעה ורבע) לרואן (Rouen). רואן מפורסמת בעיקר הודות למצביאה הצרפתייה הקטנה ז'אן ד'ארק, שטענה ששמעה קולות שהודיעו לה שהיא נבחרה לשחרר את ארצה מהכיבוש האנגלי. לבסוף הוסגרה ז'אן ד'ארק לידי האנגלים, ולאחר שלושה חודשים של משפט ארוך הואשמה בכישוף, קשרים עם השטן, ומשיחת מלך כופר והוצאה להורג על המוקד בסוף מאי 1431. היום מוצב בכיכר השוק צלב גדול לזכרה.

נוסעים לחלק הצפוני של העיר העתיקה. ברחוב Rue du Donjon נמצא מגדל ז'אן ד'ארק (Tour Jeanne d'Arc), שבו נכלאה ז'אן ד'ארק במהלך משפטה. משם ממשיכים למרכז העיר העתיקה. מצאנו שהכי קל ונוח להחנות את הרכב בחניון התת-קרקעי מתחת לכיכר השוק (Place du Vieux Marché). באזור העיר העתיקה ניתן למצוא לשמחתנו רחובות עם הרבה בתי עץ למחצה רבים.

מתחילים לטייל רגלי במשך כשעתים ברחובות העיר העתיקה. בכיכר השוק הישן, פלאס די וייה מארשה (Place du Vieux Marché) ניתן למצוא הרבה מסעדות ובתי קפה. במהלך היום יש שם שוק איכרים עד הצהריים (לא הספקנו). בכיכר הוקמה כנסיית ז'אן ד'ארק (Eglise Jeanne d'Arc), במקום בו הועלתה על המוקד), שבנייתה הושלמה בשנת 1979 (לאחר שנהרסה ב-1944).

מהכיכר פונים דרך מדרחוב גרו אורלוג (Rue du Gros Horloge), שמרוצף אבנים לכיוון השעון הגדול והמרשים מהמאה ה-14, שהינו שעון הרחוב העתיק בעולם (Gros-Horloge). ממשיכים במדרחוב היפה, העמוס חנויות ובתי עץ למחצה, עד לקתדרלת נוטרדאם של רואן (Cathédrale Notre-Dame de Rouen), שהיא גדולה, מפוארת ומהיפות בצרפת.

היום הרביעי: חופי הנחיתה

הפלישה לנורמנדי (הידועה בשם קוד “מבצע אוברלורד”) הייתה מבצע צבאי חסר תקדים משותף של כוחות אמריקאיים, בריטיים, קנדיים וצרפתיים והתרחשה ב-6 ליוני 1944 (הידוע כ-D-Day) והובילה לסיום שלטון הנאצים באירופה הכבושה. בעלות הברית נחתו בחמישה חופים, הנושאים עד היום את שמות הקוד שקיבלו ערב הפלישה.

ממערב למזרח: חוף יוטה (Utah) וחוף אומהה (Omaha), שם נחתו הכוחות האמריקנים. חוף גולד (Gold) בו נחתו הכוחות הבריטיים, חוף ג'ונו (Juno) אליו הגיעו כוחות קנדיים וחוף סורד (Sword), שם נחתו כוחות בריטיים ולוחמים צרפתים.

מצפון לעיירה Colleville-sur-Mer, הנמצאת באזור השייך לחוף הנחיתה “אומהה”, נמצא בית הקברות האמריקני הגדול של נורמנדי (Cimetière américain de Normandie), שבו כ-9,000 מצבות. כאן מתחילים את היום המעניין. בכניסה החופשית לאתר אפשר להיכנס ישר למתחם ואפשר, ואף מומלץ, לעבור דרך המוזיאון המעניין, שנמצא בקומת מרתף ומציג בין היתר סרטונים וסיפורים מיום הפלישה והמתקפה בעקבותיה. במתחם עצמו אי אפשר להתעלם מהשטח הירוק מלא הצלבים הלבנים, שמסודרים באופן מופתי וביניהם גם מספר מצבות, שבראשם מגן דוד.

גם בכיכר לפני בית הקברות נמצא מוזיאון, אך אנחנו עצרנו רק בחוץ ליד שרידי הטנקים שנמצאים שם. מכאן נוסעים כ-15 קילומטרים מזרחה בכביש 514D, לעבר לונג סור מר (Longes sur Mer). בכביש המקביל לכיוון החוף, 104D, ניצבים שרידים (חלקם כמעט שלמים) של ארבעה בונקרים מבטון, בהם שרידים של תותחי הענק הגרמניים, חלק מביצורי ההגנה. כשמטיילים לכיוון המצוקים מגיעים לבונקר, שהיה בעמדת תצפית טובה המשקיף על הים.

ממשיכים עוד כשישה קילומטרים מערבה לכיוון העיירה ארומאנש לה בן (Arromanches Les Bains), הנמצאת בחוף גולד, המרכזי מבין חמשת חופי הפלישה. עוברים קצת את העיירה וממזרח על המצוק יש תצפית נוף מרשימה על המפרץ. התשלום במקום הוא רק על החנייה.

הדבר המיוחד והמעניין בארומאנש הוא סיפור הקמת אחד משני הנמלים המלאכותיים של נורמנדי (השני בחוף אומהה נהרס בסערה) ששימשו לפריקת מטענים, ציוד אספקה וכלי לחימה על מנת לסייע בהמשך התקיפה לאחר הנחיתה. בתוך השטח של הנמל נבנו רציפי פריקה אשר חוברו בפינות לרגלים שהוצבו בקרקעית הים באופן שאפשר להם לצוף בהתאם לגובה המים בזמן הגאות והשפל, פטנט שמיושם היום באסדות קידוח בלב ים. עד היום ניתן לראות שרידים משובר הגלים שנבנה כאן ומדהים לראות את השוני בין זמן גאות לזמן ושפל.

במחצית הדרך (בצומת כבישים 141 ו-D170D) בין Caen ל-Bayeux ניצבת טירת Château de Fontaine-Henry, בית משפחתי מתקופת הרנסנס, שעובר מדור לדור במשך תקופות ובתוכו אוסף רהיטים ותמונות מהמאה ה-13 עד המאה ה-16. לצערנו המקום היה סגור באותו יום, אז הפעלנו את תוכנית החירום למקרים כאלו – נסיעה לאואטלט הענק - Mondeville 2, שנמצא ליד Cean (כבישים 613D ו-814N), כדי קצת לשבור את השגרה מכל העוצמות שספגנו בימים האחרונים.

היום החמישי: מון סן מישל ונגיעות מבריטאני

היום נוסעים לכיוון דרום מערב לאחד המקומות המפורסמים והיפים בצרפת בכלל ונורמנדי בפרט – האי מון סן מישל (Mont Saint-Michel). חונים בחניון הראשי (12.5 אירו) ועולים על שאטל (כלול במחיר החנייה) עד לאי המפורסם. פעמיים ביום, הופך מון שן מישל לחלק מהיבשה, בשל תופעת גאות ושפל קיצונית המאפיינת אזור זה. בראש ההר המצוי במרכזו של האי מזדקר מנזר מפורסם, שנבנה במאה ה-10. יורדים מהשאטל בסוף הגשר המחבר את האי לחוף וכבר אחרי הכניסה לעיירה מתחת לשער האבן חשים את החזרה בזמן לימי הביניים.

חוזרים לגשר, עולים על שאטל חזרה לחניון וממשיכים מערבה לכיוון סן מאלו (Saint Malo) מרחק של כ-55 קילומטרים, כשעת נסיעה. אנחנו כבר באזור בריטאני (Bretagne). ישנה חנייה מחוץ לחומת העיר העתיקה, שנשארה שלמה זה מאות בשנים.

נכנסים לעיר העתיקה דרך שער Grand Porte העצום לטיול רגלי ברחובות המרוצפים אבן, וצועדים לעבר קתדרלת סן ונסאן (Cathedrale St-Vincent). רוב בתי הגרניט הם מהמאות ה-17 וה-18. מקיפים את הקתדרלה מערבה לעבר החומה המערבית, הצופה על הים ועל שני האיים הקטנים. ממשיכים לאורך החומה צפונה וחזרה דרך בית העירייה עד לשער Porte Saint Vincent ליד טירת סן מאלו (Château de Saint-Malo).

חוצים את הגשר במפרץ הרחב, המפריד בין סן מאלו לעיירת הנופש דינאר (Dinard) וממשיכים מערבה בכבישים D786 ו-D768 לכיוון טירת לה לט (Fort La Latte) כארבעים קילומטרים, כשעת נסיעה. אחד המקומות המדהימים שלא כדאי לפספס. זהו מבצר איתן ומרשים (גובהו 60 מטרים), הממוקם באחד המפרצים בין חצאי האי הרבים באזור בריטאני ובנוי על הסלע החודר לתוך הים. הוא נבנה במאה ה-14, והטירה מבוצרת מאז המאה ה-17.

חונים בחניון, שנמצא במרחק 10 דקות הליכה מהטירה, חוצים את גשרי העץ ונכנסים מבעד לשער. המקום נראה מאוד אותנטי: הצריחים, אשנבי ירי ומרבית המבנים מימי הביניים שרדו ונשמרו ללא פגע. מומלץ לעלות לתצפית על האזור וגני הטירה מראש הצריח העגול.

סיימים את היום בדינאן (Dinan), המרוחקת כארבעים קילומטרים, כ-50 דקות. נוסעים ישירות לעיר העתיקה, המוקפת בחלקה בחומה רחבה, שנשתמרה מימי הביניים. תחילה עוצרים בכיכר Place Duclos כדי להרגיע את הרעב באחת המסעדות בכיכר. אחרי האוכל אפשר לטייל בנחת בסמטאות העתיקות ולהתקדם לכיוון הכיכר היפה Place des Merciers. גם כאן יש הרבה בתי עץ למחצה, בתי קפה, חנויות, מסעדות וניתן ליהנות מהאווירה המיוחדת והקסומה של המקום.

היום האחרון: הצד המערבי של חופי הנחיתה

בבוקר נוסעים מערבה בכביש D514 עד לצוק Pointe Du Hoc, מרחק של כעשרים קילומטרים, כחצי שעת נסיעה. על הצוק הגבוה הזה (30 מטרים) התנהל אחד הקרבות הקשים ביום הפלישה בין חיילי הריינג'רס האמריקנים לבין הגרמנים, שהיו מחופרים היטב בבונקרים מבטון (כחלק מקו ביצורי החומה האטלנטית). אחרי שלומדים ומתרשמים מהקרב שהתנהל כאן נוסעים כחצי שעה לעבר החוף המערבי – חוף יוטה, שבחצי האי קוטנין (Cotentin). בעיירה סנט מר אגליז (Sainte-mère-église) השאירו עד היום מצנח מחובר לבובה לזכר הצנחן אמריקני שמצא עצמו תלוי על צריח הכנסייה ביום הפלישה בבוקר ה-6 ליוני 1944. זו הייתה העיירה הראשונה ששוחררה בנורמנדי. 

מסנט מר אגליז נוסעים מערבה לסיור בחוף יוטה עצמו. החוף הוא ארוך, אך המקום המציין אותו נמצא 20 דקות ממערב לעיירה בחיבור הכבישים 421 D עם 913 D. במקום יש אנדרטאות זיכרון, מסעדה (Le Roosevelt) מעוצבת בסגנון שהיה בזמן המלחמה וכמובן עוד מוזיאון, Musée du Débarquement Utah Beach.  

מכאן ממשיכים צפונה בכביש 421 D לאורך חוף יוטה דרך העיירה Quinéville, שבה נמצא מוזיאון החופש (Mémorial de la Liberté Retrouvée), אחד המוזיאונים הגדולים בנורמנדי. עד לעיירה ברפלור (Barfleur) יש כחצי שעת נסיעה. ארבעה קילומטרים צפונית לברפלור נמצא המגדלור הפעיל (Pointe Du Barfleur) השלישי בגובהו בעולם (גובהו 75 מטרים). הוא נבנה לראשונה באזור מסוכן זה בשנת 1774 (בגובה 25 מטרים) ובמשך השנים "השתדרג" וגבה.

בשלב זה הרגשנו שמיצינו את ביקורנו בנורמנדי, אז החלטנו לחזור לביקור חוזר באאוטלט הענק Mondeville 2, שבדרום מזרח לעיר קאאן. כשחזרנו לקמפינג, שמחנו לגלות שבערבי שישי בערב פועל בעיירה Port-en-Bessin-Huppain הצמודה לקמפינג שוק איכרים, המציג תוצרת מקומית וסתם דברי אוכל וביגוד, שהיווה סיום נפלא למסע.

ארגז הכלים שלכם: 5 טיפים לרוד טריפ מוצלח

  1. נסיעה לחו"ל לטיול משפחתי דורשת תכנון רב, בעיקר חיפוש אחר מלונות, רכב להשכרה ומסלולי טיול. טיולים מעגליים הם טיולים נוחים לארגון, משום שהם לרוב מתמקדים באזור מסוים אך מאפשרים גיוון והכרות נרחבת עם האזור שאליו נוסעים.
  2. בדומה למסלול מעגלי בטיול רגלי, גם טיול מעגלי בחו"ל יוצר למעשה סיבוב על המפה. אנחנו יוצאים מנקודה מסוימת, עוברים דרך ערים ועיירות, כפרים ואטרקציות, ישנים במלונות לאורך המסלול וחוזרים בסוף הטיול לאותה הנקודה.
  3. זהו טיול אידיאלי עם רכב שכור, כשאפשר לקחת את הרכב עם ההגעה למדינה ולצאת למסע שבסופו תוכלו להחזיר את הרכב לאותו המקום.
  4. ברוד טריפ מעגלי, חשוב מאוד כי תבחרו את סוג הרכב המתאים ביותר לחופשתכם. על כן לפני שאתם בוחרים, שאלו את עצמכם מספר שאלות מנחות:
  • מספר הנוסעים? (אל תתפשרו על נוחות, יש להתאים את הרכב לכמות הנוסעים תוך התחשבות בנוחות הישיבה ברכב, יש לקחת בחשבון נסיעות ארוכות וממושכות).
  • כמות המטען? מזוודות אינן גמישות כך שרכב עם תא מטען גדול ומרווח יכול לספק את צורכי המטען שברשותכם, יש לתת חשיבות לגודל המזוודות.
  • נפח המנוע – עלול להיות משמעותי בשטח הררי לכן רצוי לשכור רכב בנפח מנוע של לפחות 1600 סמ"ק.

הנה עוד כתבה שבחרנו במיוחד עבורך
דרום איטליה: מסלול לרוד טריפ בדרך אמאלפי היפה »

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

עוד טיולים בצרפת שיעניינו אתכם