נהיגה וחניה בגוואטמלה (גואטמלה) ”שכירת רכב בגואטמלה - מאוד כדאי“

תמונת הפרופיל של ogolan
ogolan
1

טיילנו שבועיים בגואטמלה עם רכב, וזה שדרג את הטיול במידה רבה. שני היתרונות המרכזיים: (1) אפשר להגיע למקומות נידחים ומאוד אותנטיים שמעט תיירים מגיעים אליהם. (2) אתם מטיילים בקצב שלכם - מה שנותן יתרון אדיר בהתחשב בכמות הארועים (טקסים. תהלוכות, שווקים) שנתקלנו בהם בדרך. הרכב מאפשר לעצור, להנות מהארוע ולהמשיך הלאה מתי שרוצים.

שכרנו רכב 4X4 אצל חברה מקומית - Tally, שהיתה מצויינת גם בשירות וגם מבחינת מצב הרכב שהיה מעולה (באתר יש רשימת רכבים ומחירים) . הביטוח שהם מספקים כולל השתתפות עצמית משמעותית, אז עשינו בנפרד ביטוח ביטול השתתפות עצמית דרך אתר Worldwideinsure.com במחיר סביר.

חשוב לדעת שמעבר לאזורים המתויירים (ולפעמים גם בהם) - הכבישים במצב תחזוקה ירוד, וכמה פעמים גם נתקלנו בין ישובים מרכזיים בכביש-עפר של כמה עשרות ק”מ במצב נוראי שמצריך נהיגה במהירות 15-20 קמ”ש במשך שעה-שעתיים. לא נעים אבל חלק מהחוויה. אם מתכוונים לטייל מעבר לנתיב התיירותי הנפוץ - חשוב לשכור רכב 4 על 4 כי הכבישים עלולים להיות לא עבירים לרכב רגיל (בעיקר בעונה הגשומה) .

מבחינת ניווט - בנהיגה בתוך יישובים Waze עשה עבודה הרבה יותר טובה מגוגל מפות, שלפעמים הכניס אותנו לרחובות חד-סטריים. היתרון של גוגל מפות הוא שאפשר להוריד את המפות מראש ואז לא מבזבזים חבילת-גלישה. מכל בחינה אחרת - עדיף בגואטמלה לנווט עם וייז.

בלילה השתדלנו להחנות את הרכב בחניונים מסודרים (או בחניה פרטית של המלון) , אבל בהרבה מהמקומות הרגשנו בטוח בשעות היום לחנות ברחובות מרכזיים. בשעות היום הרגשנו לגמרי בטוחים בדרכים, אבל מומלץ מאוד לא לנהוג אחרי שמחשיך - זה נחשב לא בטוח.

לכל המידע על גוואטמלה (גואטמלה)