שלום אורח
facebook login
שגרירים של רצון טוב

פנסילבניה

בחר יעד בפנסילבניה

פנסילבניה היא המדינה השניה שהצטרפה לאיחוד ארצות הברית בדצמבר 1787. עצמאותה של ארצות הברית הוכרזה בפנסילבניה, בה נחתמה גם החוקה ועל כן נחשבת פנסילבניה לארץ הולדתה של ארצות הברית כולה. פנסילבניה גובלת עם מספר רב של מדינות: ניו יורק, ניו ג'רזי, דלאוור, מרילנד, מערב וירג'יניה ואוהיו. מזג האויר בפנסילבניה נוח מאוד, עם קיץ חם, אביב ירוק ויפהפה וחורף קר (לעיתים מושלג), כך שבכל זמן שתגיעו לכאן, תחכה לכם אוירה מיוחדת. יש הרבה מקומות במדינה ששווה לבקר בהם ואינם מוזכרים ברוב סיפרוני הטיולים. מקומות אלו נמצאים בעיקר בחלק המרכזי של המדינה. לא תהיה לכם כל בעיה לתקשר עם התושבים. רובם מדברים אנגלית-אמריקאית מלבד כמובן אנשי פנסילבניה ההולנדים, אשר מדברים סוג של ניב גרמני.     

וושינגטון - Let The Sun Shine In

אין לי מילים לתאר את התחושה של היופי והגודל, זה משהו כל כך עצום. אני יושבת על מדרגות אנדרטת לינקולן (האחרונה במול) מולי המונומנט של אנדרטת וושינגטון משתקף על מי האגם ומרחוק אני צופה אל בניין הקפיטול. נזכרתי בסרט שיער.

ארה"ב - חמש תחנות בדרך בין וושינגטון למפלי הניאגרה

הדרך בין וושינגטון הבירה למפלי הניאגרה היא מסלול יפה, אותו ניתן לעשות ביומיים של נסיעה רגועה ברכב. הנה חמש תחנות נחמדות לאורך הדרך, בהן כדאי לעצור, לטייל באתרים ולבלות.

וושינגטון - טיול בבירה ובפרברים

הקמחים מטיילים בפנסילבניה, מכירים מקרוב את כת האיימיש, וטועמים את השוקולד המפורסם בעולם. משם ממשיכים ל``בירת`` הפוליטיקה העולמית וושינגטון הבירה וממנה... אל הסוף (כמעט).

משפחת צדוק בפנסילבניה, פלורידה ווירג'יניה

משפחת צדוק חודש ימים- נוסעת, מבלה, רואה אתרים, נפל מחשב, נשרף קרוואן- אבל עליהם הכל קטן. בדם ויזע ובלי דמעות- יש עוד הרבה להספיק לראות. שטים בסירה, צורחים מרכבת, יחד עם יהלום אנחנו צוות.תנינים באגם, כרישים בים- מתי נלבש כבר ב...

לכל הכתבות על פנסילבניה >>

תמונת היום מקהילת הפייסבוק שלנו

תמונת היום מקהילת הפייסבוק שלנו

דרך הוצ׳ימין בויאטנם. צילום: תאיר אפרתי