קברו של בוב מארלי

קיברו של מוזיקאי הרגאיי הגדול מכולם, בוב מארלי, נמצא במקום בו הכל התחיל- בכפר הקטן והעני בו נולד בג`אמייקה, 36 שנה לפני מותו מסרטן.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קברו של בוב מארלי

מיקום: ניין מיילס, סנט אן (כ-80 ק"מ מעיר הבירה קינגסטון), ג`אמייקה . נולד בשנת 1945 ונפטר ב-1981.

המאפיין המיוחד ביותר ללא ספק בקברו של מלך הרגאיי בוב מארלי הוא מיקומו. אחרי מותו מסרטן בגיל 36 בלבד, נלקח בוב מארלי בחזרה לעיר הולדתו, ניין מיילס שבג`אמייקה. שם, בכפר הקטן, הוקם בהערצה רבה מאוזוליאום גדול ולבן לזכרו של הג`אמייקני המפורסם ביותר, מטרים ספורים מבית האבן הקטן בו נולד ב-1945. מדריכים מקומיים, כולם טוענים לקירבה משפחתית כזו או אחרת למארלי, שמחים לערוך למבקרים ביקור בבית ילדותו של הכוכב.

בתוך המאוזוליאום קבור בוב מארלי תחת מצבת שיש שחורה עם חפצים שאהב בחייו, כנהוג באפריקה. בין החפצים נמצאת הגיטרה עליה ניגן, ספר תנ"ך, טבעת של הקיסר האתיופי היילה סלאסי שקיבל במתנה, וכמיטב המסורת הראסטפאריאנית - ענפי מריחואנה. על הקבר מונחות מתנות שהניחו המבקרים: נרות, פירות טרופיים, פרחים ועוד. מארלי קבור כשראשו לכיוון מזרח, אל השמש העולה, המאירה עליו כל בוקר מבעד לחלונות בקיר המזרחי. לידו קבור אחיו הצעיר, טוני מארלי, שנורה על ידי שוטר. על הקירות ציורי מלאכים שחורים אוחזי חרבות ותמונות של קדושי הדת הראסטפאריאנית כמו היילה סלאסי, מרתין לותר קינג, מלקולם אקס ואחרים. בכניסה לקבר יש לחלוץ נעליים והצילום בו אסור.

בשנת 1991 הכריזה ממשלת ג`אמייקה על יום ההולדת של מארלי, השישי בפברואר, כעל יום חג לאומי. מאז נבנתה במה גדולה מאחורי המצבה ובית האבן, עליה נערכים מופעי מוזיקה לזכרו מדי שנה. אל הפסטיבל נוסעת שיירת משאיות ומכוניות גדושות אנשים ומקושטות בתמונות המוזיקאי, כשצלילי רגאיי בוקעים מהן בקולי קולות, מעין שיחזור של מסע ההלוויה הענק בו השתתפו מאות אלפי אנשים. אם ביקורכם במדינה יפהפייה זו נופל על תאריך זה, אל תחמיצו ביקור ב"מכה" של בוב מארלי, בה תוכלו להתרשם משורשיו הצנועים והעניים, האתר בו הוא קבור, ופסטיבל מוזיקה נפלא הנערך לזכרו של אמן הרגאיי הגדול מכולם.

כתובת: Rhoden Hall, Nine Mile, St. Ann, Jamaica

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ג'מייקה