חדשות תיירות ותעופה

ונציה גרפה מיליון יורו לאחר החלת מס התיירים בעיר, אז למה חלק חושבים שהמס לא יעיל?

ב-25 באפריל השיקה ונציה את אגרת הכניסה למטיילים יומיים, שתהיה בתוקף בחודשי התיירות החמים בעיר. בימים הראשונים להשקת התוכנית, גרפה עיריית ונציה מיליון יורו מדמי הכניסה החדשים. אלא שרבים מתושבי ונציה סבורים כי כרטיס הכניסה החדש אינו יעיל בפתרון תיירות היתר בעיר, כאשר במקביל תיירים מתלוננים על בלבול וחוסר בהירות בנוגע לחוקי הכניסה החדשים
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: ונציה גרפה מיליון יורו לאחר החלת מס התיירים בעיר, אז למה חלק חושבים שהמס לא יעיל?
צילום: depositphotos_Raffmaster

לאחר שנים שאגרת התיירות הייתה תלויה באוויר ולאחר חודשים של ציפייה, ב-25 באפריל השיקה ונציה את אגרת הכניסה החדשה לעיר, שמטרתה להילחם בתיירות היתר הגואה בעיר התעלות החלומית. אגרת הכניסה עומדת על 5 יורו לאדם ותקפה למטיילים יומיים בעיר, בין החודשים אפריל עד יולי, שמהווים את שיאה של עונת התיירות בעיר.

ב-11 הימים הראשונים לאחר כינון החוק החדש, ב-25 באפריל ועד ה-5 במאי, מכרה עיריית ונציה 195,000 כרטיסים שהצטברו לכדי סכום של 977,430 יורו. על אף שהסכום התעלה על הציפיות של הרשויות, הוא מהווה עדיין רק חלק קטן מהכסף שהשקיעה העירייה בהקמת מערכת הזמנות מקוונת וקידום תוכנית האגרה החדשה בפלטפורמות השונות.

ולמרות ההצלחה היחסית של התוכנית, חלק ניכר מהמקומיים סבור שכרטיס הכניסה החדש אינו יעיל בשליטה על מספר המבקרים בעיר וכי הוא אינו נותן מענה לבעיות אמיתיות כמו בעיית הדיור בוונציה.

במקביל, אתרי חדשות שונים חשפו בפרסומים חדשים את הפרצות בתשלום האגרה החדשה. כך למשל, העיתון הבריטי הגרדיאן, מציין כי אוהדי קבוצת הכדורגל של ונציה מורשים להשתתף בעיר מבלי שישלמו אגרה כניסה לעיר. עוד עולה כי מבקרים המוזמנים לוונציה על ידי מקומיים עוקפים את תשלום האגרה דרך התושבים שמספקים להם קוד QR של מקומי הפוטר אותם מתשלום דמי כניסה, ובדיווחים שונים נחשף כי הוקם אתר לא רשמי בו מטיילי יום יכולים למצוא קודי פטור של כניסה לעיר.

במקביל, גם התיירים בעיר מלינים על האגרה החדשה וטוענים לבלבול ואי בהירות בנוגע לחוקים החדשים. אי הבנה מרכזית אחת הייתה שלמרות שמבקרים שלנים בוונציה פטורים מתשלום האגרה, הם עדיין צריכים להירשם בפלטפורמת ההזמנות החדשה של העיר. במקביל, מבקרים אחרים דיווחו על קשיים להתמצא באתר ההזמנות וכי רכישת הכרטיס כרוכה בתהליך ממושך ומסורבל.

לרשימת המלעיזים, הצטרף ראש עיריית וניצה לשעבר, מאסימו קצ'יארי, שכינה את האגרה "אבסורדית” וקרא לתיירים לא לשלם אותה בטענה שהיא נוגדת את חופש התנועה.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

עדכוני חדשות האחרונים

דילים לחופשה המושלמת

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי