כתבות ומדריכים על החוף המערבי של אירלנד

9 האטרקציות והמקומות היפים באירלנד, שאתם צריכים לכלול בטיול

9 האטרקציות והמקומות היפים באירלנד, שאתם צריכים לכלול בטיול

צוקים, אוקיינוסים גועשים, מפרצים, אייים פראיים, שמורות טבע מרהיבות, מסלולי הליכה, בירה, מרכזי ערים תוססים ותרבות גאלית - כל אלה ועוד נמצאים באי הירוק אירלנד, אליו ניתן להגיע בטיסה ישירה מישראל. מה כדאי לראות כאן? הכינו את המצלמה ובואו לקרוא!

מערב אירלנד עם ילדים

מערב אירלנד עם ילדים

לנסוע עם ילדים במערב אירלנד זה כיף גדול. המרחבים הירוקים שניתן להתרוצץ בהם, החופים הנהדרים עם נופי הצוקים המרהיבים, וגם העיירות השלוות כולם גורמים לילדים להרגיש בחופש. ועם זאת, בין הנסיעות הארוכות מומלץ מאד לשלב לפעמים גם אטרקציות שהן ספציפיות לילדים. בכתבה זו תמצאו מגוון גדול של אטרקציות כאלה, לכול אורך מערב אירלנד.

מסלול טיול של שבוע במערב ובדרום אירלנד

מסלול טיול של שבוע במערב ובדרום אירלנד

אירלנד... הדבר הראשון שעולה בדמיון הם המרחבים הירוקים, האגמים הצלולים, הפאבים העליזים והרועשים, המוזיקה האירית המדליקה והריקודים שמותירים את הצופים בהם חסרי פעימה. והכי חשוב - האנשים החמים והנהדרים שפוגשים לאורך הדרך.

מסלול בן 10 ימים בנהיגה עצמאית

מסלול בן 10 ימים בנהיגה עצמאית

הצעה זו לסיור בן 10 ימים בנהיגה עצמאית, מיועדת לעזור לכם להפיק את מירב ההנאה מסיורכם באירלנד. מטרתנו היא להראות לכם שלל נופים מרהיבים, ערים מרתקות וכפרים מעניינים רבים ככל האפשר במהלך שהותכם בארצנו. תוכלו להשתמש במידע זה כבתבנית שתעזור לכם ליצור תכנית סיור משלכם - יתכן ותרצו לבחור חלקים מהסיור ולהתרכז בעיירות או אזורים מסויימים, שבהם תעדיפו לטייל בניחותא.

אירלנד - צוקי מוהר ואזור הבארן

אירלנד - צוקי מוהר ואזור הבארן

צוקי מוהר הם האטרקציה המפורסמת ביותר באירלנד. מדובר ברכס צוקים מרשים הנמתח על פני שמונה ק"מ והצופה לעבר האוקיינוס האטלנטי. אזור הבארן בו שוכנים הצוקים הוא אזור בעל פני שטח מיוחדים, שכמותם לא רואים באירלנד. הביקור כאן יותיר אתכם עם פה פעור ויגרום לכם לחשוב כבר על הביקור הבא.

טיול ``קצת אחר`` במערב אירלנד

טיול ``קצת אחר`` במערב אירלנד

מערב אירלנד הוא יעד אטרקטיבי כל-כך למטיילים, עד שרבים מהם רוצים לבלות כאן עוד כמה ימים. האווירה כאן היא אירית מסורתית נינוחה, שמחה, גאה ומקבלת אורחים. הנה כמה הצעות לפעילויות מיוחדות לבילוי של מספר ימים באיזור: קורסי בישול ותרבות, רכיבה על סוסים, צלילה ועוד.

שבוע באירלנד - אלפיים ק``מ של נופים, צלילים והיסטוריה

שבוע באירלנד - אלפיים ק``מ של נופים, צלילים והיסטוריה

ביקור באירלנד הוא חוויה מסוג אחר. לבד מן הנוף היפה והמגוון באי המיוחד הזה, המחולק בין שתי מדינות, יש בו אווירה ותרבות, שאי אפשר להתעלם מהם - אנשים חמים, היסטוריה סבוכה, מורשת עתיקה ומוזיקה נפלאה - צליליה של אירלנד מהדהדים כבר בכל העולם. בכתבתה, מביאה רינה שבתאי מסלול בן שבוע ו-2,100 ק"מ, העובר ברפובליקה של אירלנד ובצפון, השייך לבריטניה. בחבילה כלולים גם המלצות על בתי מלון, מסלולים מדוייקים ועוד טיפים שימושיים.

איי אראן - מסורת אירית במיטבה

איי אראן - מסורת אירית במיטבה

שלושת איי אראן, שבמחוז גאלויי, ידועים בכך שתושביהם דוברים אירית במהלך היום יום. מלבד הקסם הטבעי שטמון באיים, הם גם בעלי הסטוריה עשירה ומי שמעוניין להכיר לעומק את המורשת האירית, ראוי שיעלה על אחת המעבורות ויקפוץ לביקור.

מסלול לשבוע במערב אירלנד

מסלול לשבוע במערב אירלנד

יוצאים לטייל במערב אירלנד? יכול להיות שהנופים שתראו כאן הם הנופים היפים שראיתם אי פעם... הטבע כאן הוא במלוא הדרו ולכם מחכים צוקים אדירים, מימי אוקיינוס שוצפים, פריחות צבעוניות ובעיקר שלווה. לפניכם מסלול לטיול בן שבוע במחוזות גאלוווי ומאיו.

שייט נהרות באירלנד - טיול של שלווה ומנוחה

שייט נהרות באירלנד - טיול של שלווה ומנוחה

אירלנד מציעה אפשרות לטיול מעט שונה, מאשר ביתר מדינות אירופה - שייט נהרות. השייט בסירה הוא שלווה ומנוחה. משייטים קצת כל יום, נעצרים בכל עיירה בדרך, מטיילים ובודקים פאבים ומסעדות. נחום וליאורה קרני יצאו עם עוד זוג חברים לטיול באי הירוק, שכלל שבוע שיוט על נהר השאנון ועוד שלושה ימי טיול רכוב, לאורך החוף המערבי, המרהיב, של אירלנד. הם חוזרים ומספרים על מסלול הטיול בצירוף המלצות שימושיות מאוד לכל המתכננים טיול דומה.

על איים באירלנד

על איים באירלנד

נוף בתולי, שקט והמון ירוק -זה שמאפיין את האיים בדרום מערב ומערב אירלנד. אבישי מציג לנו שלושה איים מיוחדים ומפתיעים: בלסקט, אינישבופין ודורסי.

סובב אירלנד על אופניים - חלק א'

סובב אירלנד על אופניים - חלק א'

הנה דרך חדשנית לטיול באירלנד: אופניים! בטבע הנפלא, בין העיירות הקטנות - זו ללא ספק דרך טובה. לפניכם מסלול שמקיף את קו החוף של הרפובליקה.

יומן מסע: אירלנד

יומן מסע: אירלנד

הרבה אנשים מטיילים באירלנד, אבל לא רבים עושים זאת כתרמילאים, תוך התבססות על תחבורה ציבורית. עופר עושה בדיוק את זה ואת כל הרשמים שלו הוא מביא לפניכם. ויש גם כמה טיפים שכדאי לדעת לפני שנוסעים.