טרק בנחל עוו'ייר ונחל דנה

טרק בנחל עוו'ייר ונחל דנה

מסלול הוואדיות עוו'יר ודנה יאפשר לכם לטייל בין גנים תלויים, לשחות בבריכות קרירות, לבקר בכפר יפהפה, ובעיקר - לקחת פסק זמן מהחיים וליהנות מהניתוק והבידוד. כל מה שתצטרכו לדעת על הטרק וההליכה בו בכתבה הבאה

עמאן, ירדן  - מדריך נמל התעופה

עמאן, ירדן - מדריך נמל התעופה

נמל התעופה הבינלאומי של עמאן (המכונה "המלכה עליה") נמצא במרחק של 35 ק"מ מבירתה של ירדן. במהלך השנה הוא משרת מליוני נוסעים ועוברות פה עשרות אלפי טיסות. רבים מהתיירים הישראלים העוברים דרכו עושים זאת בדרכם למזרח או לאזור הפסיפיק. לפניכם המדריך המלא על נמל תעופה זה.

זרקור על  שמורות טבע  בירדן

זרקור על שמורות טבע בירדן

בירדן מספר שמורות טבע שנועדו להגן על עולם החי והצומח. שמורת הטבע בשומרי שנמצאת באזארק הוקמה בשנת 1975 על ידי החברה להגנת הטבע הממלכתית של ירדן. בשמורה אחד עשר סוגים של בעלי חיים (למשל: יעלים, חמורי בר, יענים ועוד) וכן מיני עופות וציפורים נודדות.

זרקור על צפון ירדן

זרקור על צפון ירדן

בצפון המרוחק של הארץ נמצאת Umm Qais וחולשת על האזור שסביב הכנרת. בעבר היתה העיר אהודה על ידי הרומים בגלל מעיינותיה החמים והתיאטראות, אך עם הכיבוש האיסלאמי התדרדר מעמדה.

זרקור על ים המלח

זרקור על ים המלח

ים המלח, 392 מטרים מתחת לפני הים והנקודה הנמוכה ביותר בכדור הארץ, בולט ביום ובלילה בנוף היבש והמוזר המקיף אותו. מתחת לפני המים נמצאות, כנראה, הערים התנכיות סדום ועמורה, אמונה אשר נתנה לו את שמו הערבי - Bhar lott.

זרקור על עקבה

זרקור על עקבה

בקצה הצפון מזרחי של מפרץ עקבה נמצא הנמל היחיד של ירדן, אליו ניתן להגיע מעמאן ביבשה או באוויר. הנמל גדל מאוד בשנים האחרונות ומתפקד כיום גם כמרכז תיירותי, הרבה בזכות החוף המצוין שלו, אתרי הצלילה, לשונית האלמוגים הידועה כאחת הטובות בעולם (עם טמפרטורת מים שלעיתים עוברת את העשרים מעלות), מתקני ספורט המים, הלחות הנמוכה ומזג האוויר החם.

זרקור על עמאן

זרקור על עמאן

עמאן (Amman), בירת ירדן מאז 1921, ידועה בכינוי "העיר הלבנה". שליש מאוכלוסיית ירדן מתגוררת בתחומי העיר, המלאה מבנים מודרניים ומלונות מצוינים בעיקר באזורי ה-Jabal, אזורי הגבעות.

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם