איחוד האמירויות

איחוד האמירויות

דירהם UAE ‏ (AED) ערבית 220V

איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה של שבע אמירויות בחצי האי ערב שביבשת אסיה. רוב שטחה של המדינה הררי וחברותיה ידועות בעתודות הנפט הגדולות הנמצאות בשטחן. שתי האמירויות המוכרות ביותר הן דובאי או אבו דאבי. אבו דאבי היא האמירות הגדולה ביותר בין השבע והיא עיר הבירה של האיחוד. דובאי ידועה בשל האיים בצורת הדקל, שנבנים במרחק כמה מאות מטרים מקו החוף שלה, ואשר באחד מהם ניצב המלון בורג' אלערב - המלון הגבוה ביותר בעולם. גם כאן יש לא מעט קניונים, חופים ופינוקים ברמה גבוהה שמושכים אליהם אנשי עסקים מכל העולם ותיירים אמידים. תחום התיירות מתפתח כאן בקצב מואץ וכמות התיירים שצפוייה להגיע לאזור עולה משנה לשנה.

תיירות באיחוד האמירויות

שבע מדינות מרכיבות את איחוד האמירויות (או האמירויות הערביות) והן אבו דאבי עג'מאן, דובאיפוג'יירהראס אל-ח'ימה,שארג'ה  ואום אל-קיוין. בירת איחוד האמירויות הערביות היא אבו דאבי. אבו דאבי למעשה היא האמירות הגדולה ביותר מבין שבע האמירויות ואחריה בתור עומדת דובאי עם מעל לשני מיליון אנשים על פני שטח של מעל 4,000 קילומטרים. השפה הרשמית באיחוד היא כמובן ערבית. רוב האוכלוסיה היא אוכלוסיה מוסלמית (מעל 70%), היתר נוצרים ומדתות אחרות. יש במדינה מעל 80% מהגרים. 

רוב איחוד האמירויות הוא למעשה שטח מדברי, עם מאגרי מים זניחים ממש. כדי לייצר מים טובים לשתייה האיחוד מתפיל מי ים או שואב מי תהום. הטמפרטורה במדינות האיחוד מאוד גבוהות. חום של קרוב לחמישים מעלות הוא הגיוני כאן בימות הקיץ החמים והכמעט הבלתי אפשריים. 

אמירטס היא חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, שנוסדה בשנת 1985. החברה מפעילה קווים ליותר ממאה מדינות בעולם. היא נחשבת לאחת מחברות התעופה הטובות בעולם. מי שמזדמן לו לשבת במחלקות הראשונות, במחלקת העסקים של חברה זו יוכל להתפנק כמו שלא יוכל בחברות תעופה אחרות. זו טיסת חלון של ממש. בשנים האחרונות התיירות באיחוד האמירויות הערביות עלתה באופן משמעותי, מפני שמדיניות השמיים הפתוים נכנסה ושינתה את מחירי הטיסות. תוכלו למצוא באיחוד האמירויות בעיקר אירופאים הבורחים מהקור שבחורף לטמפרטורות נוחות מעט יותר. 

יש שפע של אטרקציות בדובאי, מרשימות ומרתקות. הכפר העולמי בדובאי הוא אחד ממתחמי התיירות הגדולים בעולם. המתחם הואאיזור שוקק של בידור ובילויים, שמתאימים לכל המשפחה, עם המון מופעים, איזורי שעשועים, אוכל מצויין ועוד.

מגדלי הפאר באיחוד האמירויות הערביות

בורג' אל-ערב הוא מגדל - מלון פאר בדובאי, שנחנך ב - 2010. הוא ממוקם על אי מלאכותי שנבנה במיוחד. עלות ההשקעה של המקום הינה מאות מיליוני דולרים. המלון נראה כמו מפרש של סירה השטה על פני הים. החדרים במלון הם חדרים ענקיים המתפרשים על פני שתי קומות. העלות ללילה גבוהה מאוד. לא תוכלו למצוא שם חדר בפחות מאלף דולר ללילה.

בורג' ח'אליפה או בורג' דובאי הוא הבניין הגבוה ביותר בעולם. הבניין נמצא בדובאי וגובהו הוא 828 מטרים שנראים יותר. המבנה ענק ומאגד בתוכו מגורים, קומות הקשורות למסחר ועסקים, בית מלון הנמצא בקומות התחתונות ומסביב ישנו פארק יפה.

מחפשים מקום יותר זול או משתלם ללון בו בדובאי? היכנסו למערכת מלונות בדובאי שלנו »

מבין כל מדינות איחוד האמירויות, עג'מאן היא המדינה הקטנה ביותר. רב האוכלוסיה מרוכזת בעיר הבירה. שטחה של מדינת האיחוד עג'מאן הוא 259 קמ"ר. פוג'יירה היא עוד מדינה הקשורה לאיחוד האמירויות ונחשבת לקטנה מבחינת האוכלוסיה שבה, שהיא כמאה חמישים אלף איש. אום אל-קיוין היא עוד אחת מהמדינות המרכיבות את איחוד האמירויות, עם שטח של 750 ק"מר. שארג'ההיא האמירות השלישית בגודלה מבין כל מדינות איחוד האמירויות. בחלקו הצפוני שלחצי האי ערב שוכנת ראס אל-ח'ימה, עם שטח של קרוב ל - 1,700 קמ"ר.

ויזה לאיחוד האמירויות הערביות

עד שיושלמו כל ההסכמים ההדדיים בין ישראל ואיחוד האמירויות, מחזיקי דרכון ישראלי נדרשים להציג אשרת כניסה עם הנחיתה בשדה התעופה בדובאי, אבו דאבי או כל שער כניסה אחר לאמירויות. נכון לדצמבר 2020, יש להגיש בקשה לוויזה דרך אחת מהסוכנויות האמירתיות באינטרנט. עלות הוויזה היא 90-110 דולרים. היכנסו לכתבה למידע נוסף על ויזה לדובאי ולאמירויות הנוספות.

קראו עוד על טיול באיחוד האמירויות כאן »

מהו מצב הקורונה באיחוד האמירויות? נכון ל-21/09/21

  • נכון לתאריך עדכון זה, איחוד האמירויות הוגדרה כמדינה כתומה.
  • מי שחוסן במנה השלישית ועבר שבוע, או מי שהחלים או חוסן במנה השניה בחצי השנה האחרונה, פטור מבידוד בחזור מאיחוד האמירויות.
  • כל השבים מאיחוד האמירויות שאינם עונים על קרטריונים אלו, נדרשים לבידוד של שבועיים, אותו ניתן לקצר לשבוע לאחר שתי בדיקות קורונה שליליות.
  • הכניסה לאיחוד האמירויות, ללא בידוד, אפשרית לאזרחי ישראל
  • הכניסה למדינה מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית, בתוקף של לפחות 72 שעות.
  • חובה לעטות מסכות במרחב הציבורי ובתחבורה הציבורית.
  • התחבורה הציבורית פועלת כסדרה
  • המסעדות ובתי הקפה פתוחים, תחת הגבלות. הברים סגורים.
  • בשלב זה, כל המבקשים להיכנס עם דרכון ישראלי נדרשים להציג ויזה. מידע נוסף על ויזה לדובאי.
  • כל החוזרים מחו״ל צריכים להציג בכניסה לארץ בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות ולעשות בדיקה נוספת עם חזרתם ארצה (תקף גם למחוסנים ומחלימים).
לוגו וירוס קורונה
גולשים יקרים, אנו עושים כמיטב יכולתנו להציג כאן את המידע העדכני ביותר האפשרי. כיוון שהמצב משתנה באופן תכוף, המידע המוצג כאן הוא להתרשמות בלבד ואינו מחייב. לקבלת מידע מחייב על מצב ומגבלות הקורונה ביעד הנסיעה שלכם, יש לפנות אל חברת התעופה/חברת הנסיעות או רשויות המדינה ביעד הנסיעה שלכם. תודה!

הזמנת טיסה לאיחוד האמירויות

צילום תמונה ראשית: © Depositphotos_samot