תחבורה ציבורית ומוניות בבליז

2 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בבליז

תמונת הפרופיל של Shunit3323260
Shunit3323260

”נסיעה מצ'טומל לבליז- קי קולקאר“

קרא עוד

מכיוון שחיפשתי טיפים עדכניים ולא יכולתי למצוא, החלטתי שאפרסם את הטיפ למקרה שזה יעזור למישהו.
 אני וחברה התחלנו את הנסיעה בבקלר, לקחנו קולקטיבו (45 פזו לאדם) אל צ'טומל, ובצ'טומל לקחנו מונית (20 פזו מתחנת הADO) אל התחנה החדשה (Mercado Nuevo) ומשם יש אוטובוסים לבליז.

עכשיו, המחיר לאוטובוס התחיל איתנו מ-200 פזו, ואחרי שפגשנו נהג אחר הם עשו סבב התמקחות קטן בינהם והגענו ל-110 פזו. אבל שווה גם לבדוק מי יוצא באיזה שעה (שימו לב שבליז שעה אחרי מקסיקו והם לפעמים מדברים בשעון בליזי) ואם זה אוטובוס ישיר או לא. בנוסף, הדרך מאוד משובשת וקופצנית, לקחת בחשבון.

האוטובוס נוסע ועוצר לכם ב-2 מקומות - 1 זה הגבול יציאה ממקסיקו והשני הוא הגבול כניסה לבליז.
 שילמנו בגבול 25 דולר אמריקאי על היציאה ממקסיקו (קראתי שבטיפים אחרים אומרים שזה כלול בכרטיס טיסה, הם אמרו בגבול שלכל דרך יציאה יש את המס שלה ומס אווירי כלול רק אם גם יוצאים במטוס. וקיבלנו קבלה על המקום).

בגבול כניסה לבליז לא צריך לשלם, אבל יש למלא טופס ולעבור ביקורת דרכונים ולהצהיר שאין לכם פירות/ אלכוהול בתיק.

האוטובוס ​מחכה עד שתצאו ואז ממשיכים בנסיעה. הנסיעה לוקחת בערך 4 וחצי שעות פלוס מינוס. אחרי האוטובוס לקחנו מונית (7 דולר בליזי) אל הרציף ומשם מעבורת אל האי.

חשוב! לבדוק את השעות של המעבורת ולא לפספס את האחרונה! הן מסתיימות דיי מוקדם, האחרונה בבליז אקספרס הייתה ב-17:30 שעון בליז, וכמעט פספסנו אותה, אז חשוב לבדוק ולתכנן מראש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של n o g
n o g

”כניסה לבליז“

קרא עוד

נכון לאוגוסט 2011 - ישראלים יכולים להיכנס לבליז עם ויזה. את הויזה אפשר להוציא מראש או במעבר הגבול. עלות הויזה במעבר 50$ אמריקאי (במזומן! מקבלים קבלה) ויש לקחת בחשבון זמן המתנה בתור (אנחנו המתנו כשעה+). במידה ומגיעים עם שאטל תיירים מפלורס, מומלץ לצאת ראשונים ולהזדרז להגיע למעבר כיוון שתיירים ממרבית המדינות אינם זקוקים לויזה ונוצר מצב מעט לא נעים בו הם מחכים באוטובוס עד שתסיימו...מומלץ להתנצל. בליז - ובייחוד האי קולקר - יפייפיה, האנשים מקסימים ובקיצור מומלץ בחום! ביציאה מבליז יש לשלם מס יציאה בגובה 19$ אמריקאי.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בבליז

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בבליז.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות