בטיחות ואזהרות בסן חוזה

בטיחות ואזהרות בסן חוזה - למטייל (1) מתוף הטיפ של mazbat
אין תשאלו כל נהג מונית San José mercado
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

8 המלצות על בטיחות ואזהרות בסן חוזה

תמונת הפרופיל של mazbat
mazbat

”השוק המקורה בסאן חוזה“

קרא עוד

בקצה המדרחוב של בירת קוסטה ריקה ישנו שוק מקורה גדול. בשוק יש דוכנים של תוצרת מקומית מגוונת: פירות וירקות, אוכל מוכן, בגדים, מזכרות ועוד. הוא בנוי סמטאות סמטאות כמו רשת קורים. יש לשים לב למסלול שבו אתם הולכים כדי לא ללכת לאיבוד. כמו כן כדאי לשים לב למספר השער שבו נכנסתם כדי גם לצאת ממנו אם ברצונכם להגיע למקום המוצא.

אזהרה: בכניסה לשוק עמדנו קבוצת המטיילים ומישהו מקומי התקרב לאחת המטיילות וקרע מעליה את השרשרת המוזהבת שעל צווארה, מיד הוא ברח ונעלם! הישמרו לכם!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של bierkatz
bierkatz

”סאן חוזה - ראו הוזהרתם“

קרא עוד

השוק בסאן חוזה הכי זול בכל היבשת תוכלו למצוא את רוב הדברים שראיתם במהלך הטיול, אבל ל החרא נשפך לסאן חוזה, לכלוך ברמות קשות, עוני, עליבות, צעקות, עולם שלישי בהווייתו! מסוכן להסתובב עם ציוד ומומלץ ללכת עם המינימום האפשרי. מצלמות גדולות לא הייתי לוקחת איתי וגם לא תיקים גדולים, מינימום צמוד עליכם מוסתר היטב בכמה מקומות. בשוק עצמו זה חוויה צבעונית ומעניינת, מומלץ להתמקח אם אתם בעניין. הזדעזענו קשות. לא כדאי בכלל להיות שם שמחשיך, תגיעו בשעות היום בלבד. ראו הוזהרתם. מזל שעשינו את זה בסוף הטיול ונהנינו מחוויות נוספות ומעניינות

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aviramh10
aviramh10

”בטחון אישי ושמירת ציוד בקוסטה ריקה“

קרא עוד

טיילתי בקוסטה ריקה 3 שבועות במהלך ספטמבר – אוקטובר השנה. להלן אזהרות, כל האזהרות נובעות מאירועים שקרו לאנשים שפגשתי בזמן הקצר הזה: 1. מרכז סאן חוזה: תלישת עגילים מהאוזניים. בנות בלי עגילים בבקשה. 2. פונטרנאס, תחנה מרכזית – גנבת תיקים. הדבר נכון לכל קוסטה, תיק קטן תמיד עליכם, המוצ`ילו לידכם במרחק נגיעה. 3. אכסנית Hotel mar y luna ב-Quepos – גניבת מצלמה דיגיטלית מתוך החדר. כללי - מומלץ לשון בחדר עם חלונות מסורגים ואם לא אז חדר פנימי באכסניה. 4. אכסנית Costa rica backpackers – בחור קולומבייני שישן באכסניה גנב דרכונן וכרטיסי אשראי מתיק של בחורה בחדר אחר (הוא נתפס) – נעלו את החדר תמיד, דרכונים, כ.טיסה וכדומה – עדיף בכספת של ההוסטל ואם אין אז בלוקרים הנעולים האישיים. כמו כן קשרו את התיק בכבל למיטה ונעלו את התיק עצמו. 5. פורטו וייחו – מעשה שוד כולל ירי – וזה קרה 50 מטר מהאכסניה שלי בשעה 4 לפנות בוקר. אנא מכם, אל תחזרו בשעות הלילה המאוחרות, גם לא בקבוצה (הארוע הזה קרה לקבוצה של 6 אנשים וכולם נשדדו, אחד נורה). האזור של הקרייביים ידוע במיוחד לשימצה, בגלל האוכלוסיה השחורה והסמים. 6. הכפר בטורטוגירו – גניבת בגדים ונעליים שמשאירים מחוץ לחדר ליבוש. אל תשאירו כלום מחוץ לחדר בלילה. גם ביקיני הם גנבו בלילה שהייתי שם. המדינה יפה מאוד, אבל אנו התיירים הפכנו בשנים האחרונות למטרה קלה למקומיים. אל תפלו לידיים של הגנבים/שודדים, שמרו על עצכם ועל הציוד שלכם ומנעו עוגמת נפש. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zivraviv
zivraviv

”מכת גניבות בקוסטה ריקה“

קרא עוד

קוסטה ריקה הפכה בשנים האחרונות להיות מדינה מוכת גניבות כתוצאה מהפיתוח התיירותי המואץ. עובדה זו, לצערי הרב, לא פסחה עלי ומצלמת הרפלקס שלי נגנבה ממני (בעבודה מקצועית) באוטובוס הנוסע להר הגעש אירזו כשניכנסנו חזרה לסן חוזה! אוטובוס זה אמור להסיע תיירים וטיקוס הנוסעים להר געש וחזרה בלבד, אך מסתבר שיש כאלו המנצלים זאת לרעה! לדעתי אזהרה זו תקפה גם לגבי האוטובוס לפואס הפועל במתקונת דומה.

בכלל, בארבעת הימים ששהיתי כעת בקוסטה במסגרת טיולי במרכז אמריקה שמעתי יותר מדי סיפורים עדכניים על שודים וגניבות בקוסטה (כשבמקביל לא שמעתי דבר בשאר מדינות מרכז אמריקה). 

מקומות המועדים לפורענות: סן-חוזה: המדרחוב (כייסים, תלישת עגילים מהאוזניים), איזור תחנת קוקה-קולה (כייסים ושוד עם סכין), איזור סן פדרו (שוד עם סכין וכייסות). פוארטו לימון (נהג מונית ששדד תיירים!!) תחנות הואטובוסים בפונטה ארנס, חאקו (גניבת מוצ`ילות) ובכלל. חופים: חאקו, מנואל אנטוניו (גניבת ציוד) ובכלל. זהירות מטיקוס ``נחמדים`` וידידותיים ששודדים אותך בסוף.

קוסטה ריקה היא מדינה יפה וממומלצת אך שמרו על חפצכם והיו אחראים, לא להפקיר מוצ`ילות וכו`.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gilad_rub
gilad_rub

”זהירות מכייסות ומתרגילים“

קרא עוד

המצב בקוסטה ריקה הולך ומחמיר מבחינת כייסות אז אנא הגבירו את תשומת הלב שלכם. היזהרו בעיקר בתחנות האוטובוסים סן חוזה, בעיקר מהסחות דעת ואף פעם אל תאבדו קשר עין עם הציוד שלכם לשנייה.

על האוטובוסים כמובן קישרו את התיקים שלכם אליכם כשכאשר תרדמו לא יסחבו לכם את התיק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”זהירות“

קרא עוד

לנו גנבו את כל הדברים: כסף, דרכונים, כרטיסי טיסה.... שכרנו ג`יפ בסן חוזה ופרצו לנו 5 דקות אחרי שיצאנו משדה התעופה ועצרנו לקנות מים. עשינו שטות והשארנו את הדברים באוטו- תזהרו לא לחזור על הטעות שלנו. דרך אגב-הצלחנו לקבל ויזות חדשות לארה``ב (מאה דולר) אבל זה לא פשוט.

שמרו על הדברים ותהנו!!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”סן חוזה, סיוט לכיסא גלגלים“

קרא עוד

העיר סן חוזה היא סיוט לכיסא גלגלים: מדרכות גבוהות ותעלות ניקוז עמוקות... רחובות צרים... אבל!!!

ראשית, זאת לא סיבה לוותר על קוסטה ריקה כי סן חוזה היא שולית ולא נשארים בה בכל מקרה...

שנית, במכבסה של פטרישיה קל להיכנס ויעזרו ובמלון ליד, Bienvenido, יש חדרים ללא מדרגות וצצות ידידותי (בשירותים, הכניסה צרה ולכן צריך לעשות מעבר כפול למקלחת: לשירותים ואז לכיסא פלסטיק)

שלשית, בקשו עזרה כשצריך, יעזרו בלי בעיות, ואתם לא פה בקטע מחאתי לשנות את התנאים...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”רמאות - בסוכנות נסיעות Infocenter“

קרא עוד

מומלץ בחום לא להיכנס לסוכנות Infocenter, בסאן חוזה. ארנסו הוא רמאי!!! לצערי קניתי ממנו כרטיס טיסה שלא שולם לחברת התעופה, ונאלצתי לקנות ברגע האחרון כרטיס נוסף במחיר מלא. סיפור ארוך עם סוף עצוב, היזהרו והזהירו את שאר המטיילים!!!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בסן חוזה

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בסן חוזה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות