תחבורה ציבורית ומוניות בפנמה סיטי

תחבורה ציבורית ומוניות בפנמה סיטי - למטייל (1) מתוף הטיפ של Ng90
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

8 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בפנמה סיטי

תמונת הפרופיל של Ng90
Ng90

”תחבורה ציבורית בפנמה סיטי והתחנה המרכזית שלה- Albrook“

קרא עוד

Albrook, התחנה המרזית של פנמה סיטי היא תחנה ענקית עם מספר מפלסים וקניון צמוד, שמכילה קווי אוטובוס פנים עירוניים (Metro Bus) , בינעירוניים ואפילו בין מדינתיים. בכדי "לצאת מהתחנה" ולעלות על קו אוטובוס צריך לשלם 10 סנט מכרטיס נטען (Metro Card) , אותו ניתן לרכוש בתחנה בעלות של 2 דולר, פלוס טעינה ראשונית של דולר (בעת קניית הכרטיס תתבקשו להציג דרכון, ועם זאת ניתן להשתמש מספר אנשים באותו הכרטיס) . ברגע שמבינים את שיטת האוטובוסים, ניתן למצוא אותה כדרך תחבורה מאוד נוחה, שפרוסה בצורה טובה בעיר (מומלץ להיעזר במקומיים בכדי לדעת איזה קו לקחת) .

עלות נסיעה סטנדרטית באוטובוס היא 25 סנט, שאותם משלמים באמצעות אותו כרטיס שרכשתם אחריי שטענתם אותו (במידה וטרם רכשתם ניתן לבקש מאודם באוטובוס שיעביר עליכם ולשלם לו) .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של corse
corse

”כרטיסי מטרוקארד לתחבורה ציבורית בפנמה סיטי.“

קרא עוד

כרטיסים נטענים, מעין “רב קו” לפנמה סיטיהם חיוניים לכל מטייל המעוניין לנוע בעיר בזול וללא שימוש במוניות. אך מעבר לכך, לא ניתן לצאת בלעדיהם מהעיר כאשר אתם לוקחים אוטובוס בין עירוני מטרמינל אולברוק.

הכרטיס השימושי לפיכך הוא זה המכונה Rapid Pass או 3x1 שאותו ניתן לרכוש רק בטרמינל אולברוק, והוא מתאים לשימוש במטרובוסים, במטרו ובמעבר לרציפים באולברוק. מחיר הכרטיס 2 דולר וקנייתו מותנית בהצגת דרכון. ניתן לטעון אותו בנקודת הקניה כמו גם בכל תחנת מטרו (המכונות שם מקבלות רק שטרות), וזוג המטייל יחד יכול להסתפק בכרטיס אחד.

הכרטיס נדרש גם לכניסה לשירותים באולברוק. זיכרו כי מחיר נסיעה במטרו הוא 35 סנט, במטרובוס 25 סנט וברציף 10 סנט. הכרטיסים האחרים אותם ניתן לרכוש בתחנות בעיר לא מאפשרים מעבר ברציפי אולברוק אך זוהי מגרעתם היחידה, ואם נתקעתם תמיד אפשר לבקש ממישהו שיעביר אתכם ולשלם לו 10 סנט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של corse
corse

”מידע שימושי על תחבורה ציבורית “

קרא עוד

תחבורה ציבורית שימושית למטייל בפנמה סיטי מתחלקת לשלוש קטגוריות עיקריות – מטרו, מטרובוס ואוטובוסי “דיאבלו רוחו”.

המטרו היא רכבת תחתית חדישה, מהירה ונוחה מאוד. בעלת תחנות רבות, אך אלו השימושיות עבורכם מסתכמות במרחב שבין אולברוק ווייה ארחנטינה. מחיר הנסיעה הוא 35 סנט והתשלום הוא אך ורק באמצעות כרטיסי 3x1 או Rapid Pass שניתן לטעון בתחנות השונות.

המטרובוס היא רשת אוטובוסים המכסה את כל העיר וחוצותיה, כולל שדה התעופה בצי של רכבים נקיים וממוזגים אך צפופים להחריד לעיתים. שוב, אולברוק היא נקודת מוצא וסיום של קווים רבים אך כדאי להתייעץ בנוגע ליעדים מסובכים יותר שאינם תחנה סופית. מחיר הנסיעה 25 סנט אך ורק עם אחד הכרטיסים שהוזכרו קודם לכן.

הדיאבלו רוחו הם אוטובוסים מלאי אופי וצבע – תרתי משמע – והם מפלטו של התייר נטול הכרטיס. הם פועלים במתכונת קווי המטרובוס, אך דורשים ספרדית טובה והכרות בסיסית של העיר לשימוש מוצלח בהם. מחיר נע בין 25 סנט ודולר בהתאם למרחק והתשלום מתבצע במזומן.

חשוב לזכור שאין תחבורה ציבורית המשמשת את האזור העתיק והמדרחוב של Calle Central. באזור זה השתמשו ברגליכם – מומלץ, או במוניות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יובל א.
יובל א.

”עדיף מוניות (המחיר נמוך) ולא רכב שכור“

קרא עוד

למבקרים בעיר למספר ימים, לא מומלץ לשכור רכב. הנסיעה במוניות זולה מאוד (לפני הכניסה למונית חייבים לנהל מו”מ על המחיר, ההשאלה הבסיסית "כמה זה עולה" Cuanto Cuesta). התשלום בדולר ארה"ב. ההמלצה חלה גם לגבי נסיעה במונית משדה התעופה לעיר. מזג האוויר בינואר 2016 בעיר היה חם והביל כמו בתל אביב באוגוסט. כדאי להתמקם במלון בנקודה מרכזית בעיר, בסביבה מרובת מסעדות ומשם לצאת לטיולים קטנים נוספים. לביקור בסכרי מירה-פלורס של תעלת פנמה ולהיכרות ראשונה עם העיר, מומלץ להזמין באינטרנט מראש סיור יום במחיר 85-110 דולר למבוגר, שיאסוף ויחזיר אתכם למלון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של adibid
adibid

”אוטובוסים בפנמה סיטי“

קרא עוד

הגעתי לפנמה סיטי בפנמה, בידיעה שמתניידים ממקום למקום רק במוניות, שעולות בסביבות שלושה דולרים, בתוך העיר. גיליתי, שלנסוע באוטובוסים זה לא כמו שסיפרו לי. נסיעה בכל העיר עולה 25 סנט, הנסיעה היא חוויה מדהימה, האוטובוסים צבעוניים ומוארים כמו בסרטים. נוסעים עם מקומיים, שיכולים לעזור והנסיעה נוחה ובטח שלא מסוכנת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dy22
dy22

”מפנמה סיטי לדויד באוטובוס “

קרא עוד

כאשר נוסעים באוטובוס מפנמה סיטי לדויד, מומלץ לנסוע בחברה "טרמינל דויד פנמה". בתחנה המרכזית (נקראת שם טרמינל) יש מספר חברות, אך האמינה והנוחה ביותר היא זו שציינתי. האוטובוסים מצוינים, יוצאים בזמן, מקומות מסומנים ואתם אפילו מקבלים כרטיס לתיק שלכם, ככה שאפשר להיות רגועים. 

הנסיעה נמשכת כ-6 שעות כולל עצירה באמצע באזור בו ניתן לאכול. בנוסף למחיר הכרטיס (13 דולר) בדרך הלוך יש להוסיף 25 סנט כדי לעבור לאוטובוס (יש מעין מחסום בין האזור שבו מחכים לאוטובוס). בחזור מדויד אין את זה. בתחנה המרכזית יש מספר חברות שנוסעות לדויד, כשנכנסים יש רצף של חלונות ועליהם שם היעד והחברה, צריך פשוט להמשיך ללכת עד שמוצאים את החברה הזאת. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי
2

”מעבר ימי מפנמה לקולומביה“

קרא עוד

למי שרוצה לעבור מפנמה לקולומביה בשיט (או להפך) ממליצה לחפש בקרטחנה או בפנמה סיטי את קפטן חוויאר. הוא פשוט מעולה ויודע מה הוא עושה על הסירה. השיט חבל על הזמן, לדעתי הרבה יותר כיף מטיסה, ועוברים באיי סאן בלאס המדהימים!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של netzer79
netzer79

”הגעה מפנמה בספינה“

קרא עוד

in order to get to Colombia by boat i know at least somethings you can do. apart from what i will explain, there might be a little banana boat that goes to the pacific side of colombia from Panama City that i didnt check out, and several people told me that there is also something similar from Colon to Cartagena. both boats i couldn´t find.

The best thing you can do if you have time to wait in Panama City (preferable then Colon because much more stuff to do) is make 3-4 copies of an ad that says that you are a taveler that wants to get to Colombia, to the north beaches, preferably in both english and spanish. try to add stuff that you might do on the boat (like cooking or previous sea experience) since it might make it cheaper if you work for the ride. and make sure you have a way to be contacted during your stay (preferably a phone number - not email)

anyway, there are several places you can put the add in:

A. the marina in Colon. you can also try to find local yacht owners passing around and ask them if they know of any boat.

B. in the start of causaway in Panama City there is a bulletin board in the docks that are next to TGIfirday restaurant. at the end of causaway there is another marina, try to find a place to put an add there too.

C. the yacht club in avenida balboa.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בפנמה סיטי

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בפנמה סיטי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות