מסלול ארוך בוינדהוק

1 המלצות על מסלול ארוך בוינדהוק

תמונת הפרופיל של אלעד שיינפלד
אלעד שיינפלד

”16 יום בנמיביה“

קרא עוד

השתמשנו בסוכנות מקומית בשם Ati והם אלו שתכננו לנו את המסלול הבא:

יום 1: אחרי שהגענו מיוהנסבורג לווינדהוק, התאכסנו במקום שנקרא Rivendell- גסטהאוס נחמד. ווינדהוק לא הכי סימפטית (חומות גבוהות עם גדרות מחושמלות) וישנה תחושה שכל רגע הולכים לשדוד אותך.בוא נגיד ששמחנו לצאת משם.

יום 2: Sossusvlei- אחרי נסיעה ארוכה של כ-5 שעות בדרכי עפר (כל הדרכים הם דרכי עפר) הגענו ללודג` מדהים באמצע המדבר שנקרא Desert Homestead. במקום עצמו אפשר ללכת לטיול סוסים נחמד, טיול רגלי או סתם להיות בבריכה. באותו ערב, אחרי ארוחת ערב מדהימה, גילינו את התופעה המקסימה, שהתבררה כקיימת בכל הלודג`ים בנמיביה- בכל ערב מתכנס צוות הלודג` ושר שירים בשפה המקומית- מהמם!

יום 3: באיזור Sossusvlei קיים מדבר מדהים עם דיונות אדומות מהממות. מלא חיות לאורך הדרך (בעיקר אנטילופות ויענים). טיפסנו על דיונת חול אדירה ואז הבנתי שהמקום מוכר לי מתוך ה-Desktop של חלונות!

יום 4: לאחר נסיעה של 5 שעות נוספות משתנה הנוף לחלוטין ומגיעים לחוף האטלנטי למקום שנקרא Swakopmund. שהינו בגסטהאוס מקסים שנקרא Swakopmund Gesthouse. העיירה עצמה ציורית ומאד נחמד להסתובב בה. באותו יום קפצנו ל-Walvis Bay (כמה ק``מ דרומה) וראינו את הפלמינגו בימה.

יום 5: לקחנו טיול על סירה שבו עקבו אחרינו שחפים מדהימים ועלו לסירה כלבי ים. נסענו לקולוניה מלאה בכלבי ים ואפילו יצאנו לשחות איתם קצת.

יום 6: קפצנו לקייפ קרוס (צפונית ל-Swakopmund לקולוניה נוספת של כלבי ים. בצהריים חזרנו לטייל בעיירה.

יום 7: נסענו לכיוון Tyfelfontein ל-Fingerklip Lodge. בדרך עצרנו במקום הנקרא White Lady שם ניתן לראות ציורי בושמנים מעניינים.
הלודג` עצמו מהמם עם שטח אדיר בו ניתן לראות חיות בר מסתובבות.

יום 8: נסענו לסיור בכפר של שבט ההימבה. שבט מעניין שהחליט לפרוש מחיי הקדמה ולחיות כמו פעם. הסיור מעט יקר (כ-500 ש``ח לאדם) אבל שווה את ההוצאה.

יום 9: נסענו לאיזור Grutberg ללודג` שנקרא (באופן מפתיע) Grootberg Lodge. בדרך עצרנו לראות עוד כמה ציורי בושמנים באיזור Tyfelfontein. הלודג` מהמם עם תצפית מדהימה לעמק יפיפה.

יום 10: ניתן לבצע אחת משתי פעילויות מרכזיות- תצפית קרנפים או תצפית פילים. אנחנו בחרנו בפילים. צריך לציין שהם לא מבטיחים במאה אחוז שתראו פילים, אבל למזלנו גילינו פיל מדבר ענק כבר בתחילת המסע. מן הראוי לציין שגם אם לא רואים את הפילים, גם חווית הנסיעה דרך הכפרים שכוחי האל מעניינת.

ימים 14-11: נוסעים כ-4 שעות לכיוון פארק אטושה. זהו פארק אדיר מימדים (הם טוענים שגודלו כגודל הולנד) שבו ניתן לראות חיות כמיטב המסורת של אפריקה. שהינו בלודג` Okaukuejo במשך שני לילות (הצד המזרחי של הפארק) ובלודג` Aoba מחוץ לפארק באיזור המערבי במשך שני לילות.
מהמם, מהמם, מהמם!

ימים 15-16: לאחר נסיעה של כ-5 שעות מגיעים ל-Okonjima Main Camp. זוהי שמורה בה משקמים חתולים גדולים שנפצעו. ניתן לראות שם צ`יטות, נמרים ואריות. מקום מדהים לחובבי חיות.

ביום האחרון חזרנו לכיוון ווינדהוק ובדרך עצרנו ב-Okahanjda שם ביצענו את כל הקניות לנו ולחברים...

לסיכום, מסלול מדהים. נסיעות מעט ארוכות, אך הכבישים שמורים במצב מעולה. ניתן לעשות את המסלול גם עם ילדים. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול ארוך בוינדהוק

אין עדיין פוסטים על מסלול ארוך בוינדהוק.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות