תקשורת ואינטרנט במרוקו

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

11 המלצות על תקשורת ואינטרנט במרוקו

תמונת הפרופיל של הגר_3347002
הגר_3347002

”סים מקומי“

קרא עוד

בעת הנחיתה בשדה התעופה במרקש חלפנו על פני דוכנים של חברות תקשורת מקומית שהציעו לנו סים מקומי בחינם.

לא התייחסנו אליהם, לצערי.

יום אחרי, בסוכנות מקומית של חברת אורנג'' הבנו את הטעות שעשינו.

ביקשנו לרכוש חבילת תקשורת וקיבלנו הסבר על העלויות.

ואז הסתבר לנו שצריך לקנות גם סים בעלות נוספת.

נציגת החברה נתנה לנו טיפ שלנו כבר לא סייע אבל אני משתפת כדי שאתם תהנו ממנו:

בשדה התעופה נותנים סים חינם! אם הייתם לוקחים אותו אז לא הייתם צריכים לשלם גם על סים בעת רכישת החבילה.

אז שימו לב!

ותרוויחו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של benziong
benziong

”אינטרנט במרוקו“

קרא עוד

לא הצלחתי להיכנס לאתר של למטייל במרוקו. לא בוויפי ולא בסים מקומי. תורידו או תדפיסו מידע שחשוב לכם לקחת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tkfxxuph
tkfxxuph

”סים מקומי- חברת פרטנר“

קרא עוד

קנינו סים מקומי בנמל התעופה במרקש. קנינו סים של חברת פרטנר- 10 אירו ל- 10 ג''יגה + 4 שעות שיחות מקומיות. מי שמתכנן לטייל בהרי האטלס הגבוה (אזור Toubkal) הסים לא מומלץ. בשישה ימי טרק לא הייתה כלל קליטה. המקומיים הסתובבו עם סים של החברה המרוקאית ולהם רוב הזמן הייתה קליטה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amosc
amosc

”סים מקומי בחינם“

קרא עוד

ספטמבר 2019: בשדה התעופה בקזבלנקה קיבלנו סים בחינם, ובו קרדיט לשיחות טלפון ב-20Mad (הספיק לשיחה קצרה לארץ) . בהמשך (באחת הערים) טענו אותו ב-3Gb (תקפים ל-14 יום) תמורת 30Mad. ניתן לטעון גם בשיעורים ובסכומים אחרים, כשזה יוצא בערך 10 דירהם (3.70 ש"ח, קצת פחות מ-1€, כעת) ל-1Gb.

הדוכן של Maroc Telecom נמצא בדיוק לפני נקודת איסוף המזוודות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צהלולים
צהלולים

”הכי חשוב להיות מחובר “

קרא עוד

טלפון ואינטרנט אל תוותרו על זה ואל תעזבו את השדה בלי שאתם יכולים להוציא שיחות לארץ ושיחות פנימיות והכי חשוב אינטרנט מחובר ללא תלות ברשתות Wifi של המלונות או בתי הקפה אתם תזדקקו למידע תדיר כל הזמן במלונות האינטרנט הוא בלובי ולא בחדרים (אולי מלון יקר כן יספק בחדר) בבתי הקפה לא תמיד עובד טוב ברכבת לא עובד טוב ומתקשה בגלישה קחו איתכם מה שצריך בשביל להחליף כרטיס סים בשדה תקבלו כרטיס סים חינם קחו את של מרוקו טלקום עובד מצויין בכל רחבי מרוקו תדאגו תצטרכו להטעין אותו במקום אחר תוודאו שאתם גולשים ושינו לכם ההגדרות כנדרש לגלישה וצאו לדרך. בהצלחה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של motiassouline
motiassouline

”תקשורת ואינטרנט במרוקו בעזרת סים מקומי“

קרא עוד

חזרנו לפני יומיים מטיול ג'יפים של החברה הגיאוגרפית במרוקו. הטיול היה חוויה בלתי רגילה עם משתתפים מקסימים ומדריך נדיר (ליאון דיקמן). ריכזתי עבורכם מספר הנחיות לשימוש בסים מקומי:

  1.  רכשו תמורת 50 דירהם, סים של Maroc Telecom המקנה שיחות + 1 ג'יגה גלישה למשך שבוע. יש מוכרים שיודעים להפעיל עבורכם את הסים כולל גלישה תמורת עוד כמה דירהמים. אם לא, המשיכו לפי ההנחיות הבאות.
  2. חיבור לרשת אמור להופיע זמן קצר אחרי הכנסת הסים.
  3.  כדי לקנפג בקלות את מה שנדרש לגלישה, שילחו סמס למספר 505 עם הטקסט הבא Config Internet Jawal. אחרי זמן קצר תקבלו שתי הודעות של הגדרת תצורה. פיתחו כל הודעה וליחצו התקן.
  4. הפעילו מחדש את הטלפון ואמורה להיות לכם גלישה.
  5. אם הגלישה מופיעה לכמה שניות ונעלמת, אז כנראה נדרש גם שלב של אקטיבציה של הסים. במקרה זה חייגו 888 והמתינו עד לסיום ההודעה. אם עדיין אין גלישה, הפעילו מחדש את הטלפון.
  6. אם ניצלתם את כל הגלישה, ניתן לרכוש כרטיסי טעינה במגוון סכומים. עליכם לגרד את הכרטיס ולסמס את הקוד שחשפתם למספר 555. חשוב מאוד! כדי שהטעינה תאפשר גם גלישה, עליכם להוסיף בסוף הקוד *3 ורק אח”כ לסמס (כוכבית 3 בסוף הקוד).
  7. כדי לדעת מה היתרה שלכם שילחו סמס למספר 580 ותקבלו פירוט בצרפתית.
  8.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ketym
ketym

”אינטרנט, פלאפון מקומי וכרטיסי סים“

קרא עוד

ראשית, במרוקו אין בכל מקום אינטרנט להתקשרות. יש בחלק מבתי המלון עמדות אינטרנט עם גלישה איטית מאוד. אני נתקלתי רק במלון אחד בו היו עמדות ובשאר לא היה לאורחים. יש מעט מאוד חנויות של אינטרנט קפה. נתקלתי בשניים, אחד במרקש ליד ג'מע אפנה והשני אגדיר ליד הטיילת. פלאפונים וכרטיסי סים:

בשדה התעופה ניתן לקנות כרטיס סים עם מספר מקומי בעלות של 20 ש"ח. הסים מתאימים לטלפונים דור 2 מהארץ למי שרוצה להביא. ניתן גם לרכוש פלאפון בעלות של 100-150 ש"ח במקום. את הטלפון מטעינים בסכום שרוצים וניתן לדבר ולקבל שיחות. אמצעי נוסף להתקשרות הוא לקנות כרטיס טלכרד בינלאומי עם 10,20,50,100 שיחות ולהתקשר מכל טלפון ציבורי שנמצא בכל פינה וליד כל מלון/ שוק/ בתי קפה. הכי זמין. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שמר.קומ
שמר.קומ

”אינטרנט במרוקו“

קרא עוד

ברוב המלונות שהיינו במסגרת הטיול שלנו במרוקו היה חיבור אינטרנט אלחוטי חינמי. החיבור פעיל רק בלובי של המלון ולא בחדרים. כשמתרחקים מהערים ישנה לעיתים אפשרות להתחבר בבתי קפה ותחנות דלק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”אינטרנט ותקשורת במרוקו“

קרא עוד

האינטרנט קפה שנקרא במרוקו סייבר (Cyber) עולה בערך 6 עד 8 דיראם לשעה, שזה 4 שקלים. ניצלנו את זה להתכתבויות ושיחות טלפון לכל המשפחה.

נראה שבמרוקו אין הרבה מחשבים בבתים, וכולם גולשים דרך הסייבר כך שיש לא מעט אתרים - חנויות סייבר עם יותר מ 10 מחשבים מקושרים לאינטרנט, כשכל מחשב מצוייד באוזניות ומיקרופון ומותקנת בו מערכת הפעלה XP.

התחזוקה במרוקו היא לא הצד החזק שלהם, אז צפו לפעמים למכשירים עם וירוסים או שפתאום כל המחשב עושה ריסטרט (איתחול) או שמערכת המיקרופון, אוזניות לא טובה ועוד, זה מה יש ועם זה צריך להסתדר. מה שכן כל המכשירים מוגדרים לעבודה בצרפתית, והמקלדת שונה ממה שאנו רגילים בארץ. מה שאני ממליץ הוא לא לשנות את השפה של המקלדת לאנגלית, אחרת אין קשר בין מה שכתוב במקלדת למה שתראו על המסך.

אולם, תוכלו לשנות את הסקייפ לאנגלית ואפילו לעברית, כך שתוכלו לראות עברית אבל לכתוב תוים לועזיים, לוקח קצת זמן עד שלומדים את מיקום האותיות הנכונות במקלדת. למשל, את השטרודל @ היה לי בעיה למצוא ואם אתה גם לא דובר לא צרפתית ולא מרוקאית אז אתה בבעיה איך לתקשר איתם.

מה שיפה בהתקשרות מהמחשב ממרוקו לישראל עולה 0 אגורות דרך lowratevoip או Voipbuster ו כ 10 אגורות עם וויפסטנט Voipstunt ומדובר בשיחה לטלפון קווי. שיחה לסלולרי בישראל תעלה לכם 45 אגורות לערך. אז נראה לי שהישראלים בלי הרבה שאלות פשוט מתקינים מה שהם צריכים ומרוויחים בגדול.

 הילדים שלי מסתובבים בעולם כבר שנתיים והחיסכון הוא פשוט אדיר. קרוב משפחה שלי ששלח את בנותיו ל 3 שבועות לתאילנד הוציא מכיסו 3000 ש``ח על שיחות טלפון סלולריות של המפעילות בישראל. בסלקום אורנג` או פלאפון מדובר על סדר גודל של 5 עד 10 ש``ח לדקה. נו תגידו לי לא חבל ככה לזרוק כסף?

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תקשורת ואינטרנט במרוקו

אין עדיין פוסטים על תקשורת ואינטרנט במרוקו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות