מידע חיוני נוסף בבלמופן

1 המלצות על מידע חיוני נוסף בבלמופן

תמונת הפרופיל של Aloni Uri
Aloni Uri

”נחמד בבלמופן“

קרא עוד

בלמופן, עיר בירה הזויה למדינה הזויה. לקחנו אוטובוס מקומי מסן איגנסיו לבירת בליז, בלמופן. לקח בין שעה לשעה וחצי, רב הזמן לא היו לנו מקומות ישיבה, וכשכן - הצטופפנו יותר מדי אנשים על מעט מידי ספסל. אבל היה זול ונחמד. ירדנו בתחנה המרכזית בבלמופן. אחרי התייעצות, לקחנו מונית ב-5 דולר בליזאי להוסטל שנקרא Estearn gustea house, כמה דקות נסיעה בודדות. חדר בהוסטל עולה 50 דולר בליזאי, ובמקלחת יש מים חמים והמון נמלים. בגדול המקום לא מדהים.

האטרקציות שמצאנו המעניינות באזור:

1. Blue Hole National Park. לקחנו אוטובוס מקומי בכלום כסף מהטרמינל המרכזי, 20 דקות נסיעה, ואפשר לרדת באחת משתי הכניסות לשמורה, קרוב לבריכת השכשוך (Blue Hole) או קרוב למערה. כניסה לשני המקומות יחד עולה 8$ בליזאי. המרחק בין שניהם הוא 45 דקות הליכה מהממת בג'ונגל. בתוך המערה אפשר ללכת רק 250 מטר ללא מדריך, אבל היה שווה את זה.

2. גן חיות. אוטובוס מקומי ב-2.5 דולר מהתחנה המרכזית, כ-40 דקות נסיעה. בתור טבעוני לא הצלחתי לגבש דעה סופית על גן החיות. מצד אחד הם מחזיקים רק חיות שניצלו, עברו שיקום ונולדו בשבי, ומצד שני - בכל זאת יש שם הרבה חיות כלואות.

3. מסעדה לבנונית עם מנות שכוללות הרבה מאכלים ים תיכוניים שהתגעגענו אליהם. יש להם סניף גם בבליז סיטי. נמצא על הכביש הראשי, ממש קרוב להוסטל שלנו. יש באיזור גם כמה מקומות שלא בדקנו, כמו שמורת טבע קטנה עם מקום רחצה, שמורת קופים ועוד. ממש לייד הטרמינל המרכזי יש שוק של פירות וירקות ומסעדות זולות.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בבלמופן

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בבלמופן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות